Reklama
reklama

Kometa žije! Chytila se stébla naděje a snížila stav finále

Nic není hotovo. Kometa se dostala do situace, kdy musel prostě a jednoduše vyhrát. V pravý moment dokázala zabrat a velký podíl měl na vítězství jednak Jiří Trvaj a také Jakub Koreis, který byl u všech gólových akcí. Zlín především ve druhé třetině kousal a byl nebezpečný, své šance však nedal. Série se přesunuje do v pátek do Zlína.

HC Kometa Brno - PSG Zlín 3:1 (2:0, 0:1, 1:0).

Čtvrtý duel finále začali lépe hosté ze Zlína. Trvaje poprvé nebezpečně prověřil obránce Dalibor Řezníček a rozhodně to nebylo poprvé. Ovšem i Kometa nezačala vůbec špatně, v duelu o všechno poprvé prověřil Kašíka ranou do jeho hrudi Libor Pivko. Druhá šance už skončila gólem. Koreis nahrál zpoza brány před najetého Jakuba Svobodu, který ranou z první propálil Kašíka teprve podruhé ve finálové sérii – 1:0.

Brněnský tlak pokračoval stejně jako ve třetím zápase. V jasných pozicích selhal nejprve Pivko a poté i Tomáš Svoboda. Oba měli v početní výhodě poloprázdné klece, ale netrefili se. Poté prověřil svižnou ranou zlínského brankáře Kuboš, ale Kašík předvedl perfektní zákrok betonem.

 

Na začátku sedmnácté minuty udeřilo podruhé a opět na brněnské straně. Akci jako přes kopírák předvedl Koreis, který hodinářským pasem našel Tomáše Vondráčka, jehož střela skončila ve zlínské síti – 2:0. V závěru třetiny hrál Zlín téměř dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku, ale čtyřicetiletý veterán v brněnské bráně pochytal vše možné i nemožné. Kometa tak první třetinu po delší době zvládla vítězně.

Sotva se diváci usadili do hlediště a dozněly tóny na komeťáckou radost, udeřilo na zlínské straně. V dohrávané početní výhodě se prosadil přesnou dělovkou Petr Čajánek, který nedal Trvajovi šanci. Zlín to nakoplo a byl místy aktivnějším týmem. Akcie Komety držel Jiří Trvaj, který ovšem vyrobil chybu, když se vydal na výlet na modrou a málem toho využil Melenovský. Naštěstí pro Kometu se stihl vrátit.

Ve druhé periodě to nebyl až tak pohledný hokej, přesto na jedné straně mohl udeřit Kempný nebo Pivko, totéž platí i o stoprocentní příležitosti Köhlera, jenž dvacet vteřin před koncem třetiny trefil Trvajovo břevno. Výsledek však zůstal těsný a lepší pro Brno, které vedlo 2:1. Nutno podotknout, že PSG kousalo a místy bylo hodně nebezpečné.

Do třetí části vstoupila Kometa nejlépe jak mohla. Kuboš poslal do jízdy nejlepšího hráče zápasu v počtu bodů Jakub Koreise, který si ke dvěma asistencím připsal i gólovou trefu. Kašíka si položil a zakončil bekhendem - 3:1. Definitivu zápasu mohl učinit Leoš Čermák, který po faula Matějíčka jel trestné střílení. Jeho jízda byla však velice pomalá a zakončení na levý beton nemohlo Kašíka překvapit.

Víc už se nestalo a Kometa tak protahuje sérii minimálně do pátku. Ve Zlíně bude odvracet druhý mečbol.

Ohlasy trenérů

Martin Pešout: Do zápasu jsme dobře vstoupili, konečně se nám podařilo dostat se ve finále do dvougólového vedení. Ve druhé třetině jsme dostali hloupý gól, kdy jsme situaci tři na tři špatně rozebrali. Byť to bylo v našem oslabení. Po tomto okamžiku jsme znejistěli a podržel nás brankář Trvaj. Třetí třetinu jsme zahráli výborně. Důkazem, že jsme nechtěli jen bránit, byla naše třetí branka. V závěru sezony, když se dostane jeden tým do dvougólového náskoku, tak se zápas těžko obrací. Navíc ani led už nebyl ideální, což nám trošku hrálo do karet. Důležité bylo, že jsme se nevzdali, aby série neskončila 0:4. Chybí nám ale vyhraný první zápas. Ty jsme v Plzni i na Spartě vyhráli. Bohužel finále bylo naplánováno dva dny po sedmém semifinále. My jsme v prvním zápase proto neexistovali. Tam vidím příčinu toho, proč odvracíme tři mečboly Zlína. Brankář Čiliak nechytal v předcházejících utkáních špatně, možná ve druhém zápase byl jeden gól jeho. Ve třetím utkání ale nepadala ani jedna branka na jeho vrub. Netrefovalo ho to. Proto jsme se rozhodli pro změnu a zařadili dnes do branky Trvaje. Jsme rádi, že Trvaj důvěru vrátil a ovace si dnes zasloužil.
 
Rostislav Vlach: Zápas z naší strany nebyl ideální. Chybělo nám nasazení a trochu více jednoduchosti. Brno se s tím vypořádalo lépe. Dalo dva rychlé góly. I když si myslím, že jsme ve druhé třetině nějaké šance měli. Byli jsme aktivnější, nepodařilo se nám ale akce dotáhnout. Kometa zaslouženě vyhrála. Jedním z rozhodujících momentů byla naše dlouhá přesilovka pět na tři, kterou jsme neproměnili. Měli jsme ve druhé třetině více šancí. Bohužel nám to nepadalo. Snažili jsme se dotáhnout náskok soupeře, což se nám nepodařilo.

Fakta: Branky a nahrávky: 7. J. Svoboda (Koreis), 17. T. Vondráček (Koreis, Kempný), 42. Koreis (Kuboš, Žižka) – 21. Čajánek (Zámorský, Veselý). Rozhodčí: Šindler, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8, navíc Veselý 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 22:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Nejlepší hráči zápasu: Jiří Trvaj - Petr Čajánek. Stav série: 1:3.

HC Kometa Brno: Trvaj – Dlapa, Hanzlík, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík – J. Káňa, Čermák (C), T. Svoboda – Pivko, V. Němec, H. Zohorna – J. Svoboda, Koreis, T. Vondráček – Burian, Raška, Mrázek.

PSG Zlín: Kašík – Urbanec, Zámorský, Kotvan, Marušák, Matějíček, Řezníček – Veselý, Čajánek (C), Honejsek – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál – Sedláček.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře