Reklama
reklama

Kometa zdolala Růžičkův Chomutov a posouvá se na sedmé místo

V souboji dvou bývalých reprezentačních trenérů se podruhé může radovat Alois Hadamczik. Jeho výběr si poradil s chomutovskými Piráty a po delší době se opět pohybuje vodami extraligové tabulky směrem vzhůru. Vítěznou branku si připsal, po pěkné přesilovkové kombinaci s Petrem Tonem, kapitán Brňanů Jan Hruška.

Úvod utkání pod Špilberkem dal příležitost vyniknout Marku Čiliakovi. Brňané hned po půl minutě zaspali v obranné činnosti a před bránu si na pas Pospíšila najel Rutta, naštěstí pro domácí nenašel chomutovský obránce skulinku ve výstroji domácího brankáře. První výhodu v podobě přesilové hry získali rovněž hokejisté ze severu Čech. Za podražení si musel jít odpočinout Tomáš Malec, nicméně domácí muž s maskou na tváři pokryl nebezpečné rány svěřenců trenéra Růžičky.

Na domácí straně byla vidět především druhá útočná formace v čele s Němcem, kterému však všechny dobré střelecké příležitosti rovněž zmařil chomutovský Kopřiva. Domácí dostali k dispozici početní výhodu až dvě minuty před koncem úvodní pasáže. Ta měla krátkého trvání, jelikož Rastislav Špirko zasáhl soupeře do obličeje holí.

Do druhé dvacetiminutovky šli Chomutovští s výhodou jednoho muže v poli. Přesilovou hru Pirátů dokázal výběr druhého největšího města republiky ubránit a stejně tak si poradil i s následným drtivým tlakem svého soupeře. Až po pětatřiceti minutách bez branky byla v DRFG Areně k vidění první gólová akce. Petr Ton se ujal kotouče, hledal dobře postaveného Hrušku, ale veškerou práci za domácí forvardy odvedl Račuk, který si srazil puk do vlastní brány.

Začátkem závěrečné části se vrátka na trestné lavici otevřela pro Marka Tomicu, který fauloval protihráče. Kometa se dlouho nemohla usadit v pásmu a rozprostřít přesilovkovou formaci před Kopřivou. Krátce před koncem si hlavní slovo vzala dvojice Petr Ton – Jan Hruška a druhý jmenovaný po pěkném pasu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Šanci navýšit skóre měl Káňa, z jeho střely však pouze zazvonilo Kopřivovi v uších poté, co se kotouč odrazil od tyče.

Hostům svitla naděje deset minut před koncem. David Květoň se dostal na levém kruhu k dorážce, na kterou byl Marek Čiliak krátký. Netrvalo to však ani dvě minuty a Kometa si vzala dvoubrankové vedení zpět. Peter Trška poslal černou pryž na hokejku Janu Káňovi a mladý brněnský forvard poslal kotouč do horních pater Kopřivovy brány.

Hosté v závěru zkusili zvrátit nepříznivý výsledek hrou bez brankáře v přesilové hře, ani výhoda dvou mužů v poli jim však nepomohla překonat podruhé v zápase slovenského brankáře v brněnských službách. Kometa si nechává pod Špilberkem všechny body.

Branky a nahrávky: 36. Ton, 43. Hruška (Ton, Kaberle), 53. Káňa (Trška, Špirko) – 51. Květoň (Peretiagin, Dušek). Rozhodčí: Kubuš, Müllner (SVK) – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci:7024. Střely na bránu: 18:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Hráči utkání: Marek Čiliak - David Kvetoň.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Hnutí Žít Brno se rozhodlo napsat italskému premiérovi dopis, ve kterém uvádí, že pokud domluva s jeho českým protějškem Andrejem Babišem dopadne úspěšně, "klidně si těch pár lidí vezmeme do...
20.07.2018 - 06:30
Hledaný pachatel Foto: PČR
Kriminalisté od nedělního rána pátrají po muži, který se pokusil znásilnit mladou ženu v brněnské Líšni. Naštěstí jej vyrušil svědek, který slyšel křik a volání o pomoc. Poznáváte muže na fotografii...
19.07.2018 - 19:40
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Komentáře