Reklama
reklama

Kometa zdolala Růžičkův Chomutov a posouvá se na sedmé místo

V souboji dvou bývalých reprezentačních trenérů se podruhé může radovat Alois Hadamczik. Jeho výběr si poradil s chomutovskými Piráty a po delší době se opět pohybuje vodami extraligové tabulky směrem vzhůru. Vítěznou branku si připsal, po pěkné přesilovkové kombinaci s Petrem Tonem, kapitán Brňanů Jan Hruška.

Úvod utkání pod Špilberkem dal příležitost vyniknout Marku Čiliakovi. Brňané hned po půl minutě zaspali v obranné činnosti a před bránu si na pas Pospíšila najel Rutta, naštěstí pro domácí nenašel chomutovský obránce skulinku ve výstroji domácího brankáře. První výhodu v podobě přesilové hry získali rovněž hokejisté ze severu Čech. Za podražení si musel jít odpočinout Tomáš Malec, nicméně domácí muž s maskou na tváři pokryl nebezpečné rány svěřenců trenéra Růžičky.

Na domácí straně byla vidět především druhá útočná formace v čele s Němcem, kterému však všechny dobré střelecké příležitosti rovněž zmařil chomutovský Kopřiva. Domácí dostali k dispozici početní výhodu až dvě minuty před koncem úvodní pasáže. Ta měla krátkého trvání, jelikož Rastislav Špirko zasáhl soupeře do obličeje holí.

Do druhé dvacetiminutovky šli Chomutovští s výhodou jednoho muže v poli. Přesilovou hru Pirátů dokázal výběr druhého největšího města republiky ubránit a stejně tak si poradil i s následným drtivým tlakem svého soupeře. Až po pětatřiceti minutách bez branky byla v DRFG Areně k vidění první gólová akce. Petr Ton se ujal kotouče, hledal dobře postaveného Hrušku, ale veškerou práci za domácí forvardy odvedl Račuk, který si srazil puk do vlastní brány.

Začátkem závěrečné části se vrátka na trestné lavici otevřela pro Marka Tomicu, který fauloval protihráče. Kometa se dlouho nemohla usadit v pásmu a rozprostřít přesilovkovou formaci před Kopřivou. Krátce před koncem si hlavní slovo vzala dvojice Petr Ton – Jan Hruška a druhý jmenovaný po pěkném pasu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Šanci navýšit skóre měl Káňa, z jeho střely však pouze zazvonilo Kopřivovi v uších poté, co se kotouč odrazil od tyče.

Hostům svitla naděje deset minut před koncem. David Květoň se dostal na levém kruhu k dorážce, na kterou byl Marek Čiliak krátký. Netrvalo to však ani dvě minuty a Kometa si vzala dvoubrankové vedení zpět. Peter Trška poslal černou pryž na hokejku Janu Káňovi a mladý brněnský forvard poslal kotouč do horních pater Kopřivovy brány.

Hosté v závěru zkusili zvrátit nepříznivý výsledek hrou bez brankáře v přesilové hře, ani výhoda dvou mužů v poli jim však nepomohla překonat podruhé v zápase slovenského brankáře v brněnských službách. Kometa si nechává pod Špilberkem všechny body.

Branky a nahrávky: 36. Ton, 43. Hruška (Ton, Kaberle), 53. Káňa (Trška, Špirko) – 51. Květoň (Peretiagin, Dušek). Rozhodčí: Kubuš, Müllner (SVK) – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci:7024. Střely na bránu: 18:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Hráči utkání: Marek Čiliak - David Kvetoň.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře