Reklama
reklama

Kometa zdolala Růžičkův Chomutov a posouvá se na sedmé místo

V souboji dvou bývalých reprezentačních trenérů se podruhé může radovat Alois Hadamczik. Jeho výběr si poradil s chomutovskými Piráty a po delší době se opět pohybuje vodami extraligové tabulky směrem vzhůru. Vítěznou branku si připsal, po pěkné přesilovkové kombinaci s Petrem Tonem, kapitán Brňanů Jan Hruška.

Úvod utkání pod Špilberkem dal příležitost vyniknout Marku Čiliakovi. Brňané hned po půl minutě zaspali v obranné činnosti a před bránu si na pas Pospíšila najel Rutta, naštěstí pro domácí nenašel chomutovský obránce skulinku ve výstroji domácího brankáře. První výhodu v podobě přesilové hry získali rovněž hokejisté ze severu Čech. Za podražení si musel jít odpočinout Tomáš Malec, nicméně domácí muž s maskou na tváři pokryl nebezpečné rány svěřenců trenéra Růžičky.

Na domácí straně byla vidět především druhá útočná formace v čele s Němcem, kterému však všechny dobré střelecké příležitosti rovněž zmařil chomutovský Kopřiva. Domácí dostali k dispozici početní výhodu až dvě minuty před koncem úvodní pasáže. Ta měla krátkého trvání, jelikož Rastislav Špirko zasáhl soupeře do obličeje holí.

Do druhé dvacetiminutovky šli Chomutovští s výhodou jednoho muže v poli. Přesilovou hru Pirátů dokázal výběr druhého největšího města republiky ubránit a stejně tak si poradil i s následným drtivým tlakem svého soupeře. Až po pětatřiceti minutách bez branky byla v DRFG Areně k vidění první gólová akce. Petr Ton se ujal kotouče, hledal dobře postaveného Hrušku, ale veškerou práci za domácí forvardy odvedl Račuk, který si srazil puk do vlastní brány.

Začátkem závěrečné části se vrátka na trestné lavici otevřela pro Marka Tomicu, který fauloval protihráče. Kometa se dlouho nemohla usadit v pásmu a rozprostřít přesilovkovou formaci před Kopřivou. Krátce před koncem si hlavní slovo vzala dvojice Petr Ton – Jan Hruška a druhý jmenovaný po pěkném pasu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Šanci navýšit skóre měl Káňa, z jeho střely však pouze zazvonilo Kopřivovi v uších poté, co se kotouč odrazil od tyče.

Hostům svitla naděje deset minut před koncem. David Květoň se dostal na levém kruhu k dorážce, na kterou byl Marek Čiliak krátký. Netrvalo to však ani dvě minuty a Kometa si vzala dvoubrankové vedení zpět. Peter Trška poslal černou pryž na hokejku Janu Káňovi a mladý brněnský forvard poslal kotouč do horních pater Kopřivovy brány.

Hosté v závěru zkusili zvrátit nepříznivý výsledek hrou bez brankáře v přesilové hře, ani výhoda dvou mužů v poli jim však nepomohla překonat podruhé v zápase slovenského brankáře v brněnských službách. Kometa si nechává pod Špilberkem všechny body.

Branky a nahrávky: 36. Ton, 43. Hruška (Ton, Kaberle), 53. Káňa (Trška, Špirko) – 51. Květoň (Peretiagin, Dušek). Rozhodčí: Kubuš, Müllner (SVK) – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci:7024. Střely na bránu: 18:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Hráči utkání: Marek Čiliak - David Kvetoň.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře