Reklama
reklama

Kometa zahájila sérii nejlepším možným způsobem. Výhrou!

Kometa to dokázala, v prvním utkání série ukázala svou sílu a především do poloviny zápasu bezpečně kontrolovala duel. Vedla již 3:0, poté sice plzeňský Sýkora snížil, ale Brno odolalo velkému tlaku a v posledním dějství ještě potvrdilo své vítězství. Dvakrát se trefili Jan Hruška a Vojtěch Němec.

Plzeň - Kometa Brno 1:4 (0:2, 1:1, 0:1). 

Už je to tady, play-off vypuklo v plzeňské ČEZ Aréně v úterní podvečer. Úvod patřil domácím indiánům, kteří chtěli dostat soupeře pod tlak. Vynutili si několik ošemetných situací před Čiliakem, který ale s jistotou vše vyřešil. Poté usedl na trestnou Tomáš Svoboda a zdálo se, že se Škodovka dostane znovu do náporu, ale přišel pro ni velký šok. Ve vlastním oslabení ujel Čermák, který podržel kotouč, počkal si na najetého Jana Hrušku a ten vymetl levou šibenici Machovského brány – 0:1.

To nebylo z daleka vše, pro Plzeň přišla další pohroma. Na trestnou postupně usedl Jiří Hanzlík a Tomáš Frolo, Kometa svou dvojnásobnou přesilovku nevyužila, ale radovala se z té klasické. Akce jako přes kopírák, jen adresát Němec a znovu do stejného místa přesně pálící Jan Hruška - 0:2. Kometa zvládla první část skvěle a do druhé části mohla jít uvolněná.

Do druhé části však Plzeň vlétla jako tajfun, snažila se s výsledkem něco udělat. Především Pletka se řítil sám na brankáře, ale těsně minul Čiliakovu klec. Poté se před bránu tlačil Jeřábek a nabídl tutovku pro kanonýra Pletku, brankář hostů však natáhl svůj beton a podržel své mužstvo. Kometa se postupem času vymanila z plzeňských kleští a začala o sobě zase dávat vědět. A hned první akce druhé třetiny skončila gólem. Nahození Tomáše Svobody z levého kruhu protečoval do domácí sítě Vojtěch Němec, jenž zamířil přesně nad beton brankáře Machovského – 0:3.

Kometa hrála výborný hokej a u tohoto stavu to nemuselo zůstat dlouho. Nejprve těsně minul bránu Koreis, aby o pár chvil orazítkoval břevno Jakub Svoboda. Hrál se na obou stranách výtečný hokej, šance střídala šanci a byla to nakonec Plzeň, která dokázala sedm minut před druhou pauzou snížit. Slovenský štírek Ján Sýkora obelstil snad i silou vůle brněnskou obranu a poslal svému krajanovi navštívenku. Zasunul puk u jeho levé tyče – 1:3.

Domácí poté přiložili hodně polen pod brněnský kotel a Čiliak byl pod těžkou palbou, ale další gól neinkasoval, nejblíž byl Kašpařík, jehož pokus skončil kousek vedle tyčky. Blízko čtvrtému zářezu byla i brněnská družina, ale nahození Káni a teč Němce se neujala. Puk skončil těsně před brankovou čárou. Druhá perioda nabídla parádní podívanou a dalo se čekat, že i ve třetí části se budou dít věci.

Nakonec se tak nedělo. Kometa bránila střední pásmo a kontrolovala výsledek. Navíc udeřila počtvrté a dala tak pojistku své první výhře na plzeňském ledě. Kubošovu střelu zachytil mezi kruhy Vojtěch Němec a svou druhou zápasovou trefou překonal Machovského - 1:4. I když domácí měli další šance, ať už z hole Pletky nebo Dvořáka, stav se nezměnil. Naopak mohl ještě zvýšit Jan Hruška útočící na hattrick, ale Kometě i tento výsledek bohatě stačí. První výhra je doma, ale jede se dál.

Branky a nahrávky: 33. J. Sýkora (Dvořák) – 11. J. Hruška (Čermák), 15. J. Hruška (V. Němec), 26. V. Němec (T. Svoboda), 46. V. Němec (Kuboš). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5483. Střely na branku: 22:21. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4. Hráči zápasu: Michal Dvořák - Vojtěch Němec. Stav série: 0:1.

HC Škoda Plzeň: Machovský – Jiří Hanzlík, Slovák, Boháč, Jeřábek, Frolo, Mozík, Moravčík – Sýkora J., Straka, Kratěna – Pletka, Vlasák, Duda – Lev, Kašpařík, Indrák – Pitule, Sýkora T., Dvořák – Schleiss.

HC Kometa Brno: Čiliak – Jan Hanzlík, Miller, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dlapa – Hruška, Čermák, H. Zohorna – J. Káňa, Němec, T. Svoboda – Burian, Koreis, J. Svoboda – Mrázek, Pivko, T. Vondráček – Raška.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře