Reklama
reklama

Kometa vyšla v Mladé Boleslavi naprázdno

M l a d á B o l e s l a v – Na led velkého rivala zavítala v pátek v rámci 11. kola TELH brněnská Kometa. V Mladé Boleslavi se od začátku dařilo domácím, kteří střeleckou převahu z úvodní třetiny přetavili v dvoubrankový náskok. Brňanům se nedařilo ani v části druhé, kdy si sice šance vypracovali, ale všechny rány končily na výstroji Davida Ritticha, jenž si po utkání zlepši úspěšnost svých zákroků na 96,68 %. Po třech výhrách tedy Kometa v Boleslavi neuspěla.

Od úvodní minuty sledovali diváci pohledný kombinační hokej. O první vážnější příležitost utkání se postaral Tomáš Vondráček, který se zpoza branky vytočil před Ritticha, ale jeho zakončení nemělo gólové parametry. Čiliak musel poprvé zasahovat až ve třetí minutě, ovšem ihned nato lovil puk ze své sítě. Na střelu Radima Hrušky, který s pukem na holi projel téměř přes celé hřiště, ještě slovenský brankář Komety stačil, ovšem následná dorážka Martina Látala už byla nad jeho síly– 1:0! Moc nechybělo a o několik minut později mohli vést domácí už o dvě branky, když před odkrytou svatyní soupeře minul skákavý kotouč Bárta. Brněnští téměř ihned přispěchali s protiakcí, na jejímž konci David Ostřížek, s lehkým přispěním výstroje padajícího Holuba, orazítkoval tyč! I nadále šance střídala šanci, vedení Středočechů mohl navýšit Lukáš Žejdl, kterého ovšem spektakulárním zásahem vychytal Čiliak.

Zanedlouho si oba hráči vzájemný souboj střihli znovu, mladoboleslavský útočník se řítil sám na branku soupeře, ale v ten nejdůležitější okamžik mu touš odjel od hokejky. Po vyloučení Dočekala si Bruslaři zahráli i první přesilovku, v níž však paradoxně měla největší šanci Kometa, ovšem Káňa nedokázal trefit z více jak poloviny odkrytou branku. Po vypršení početní převahy se musel mít na druhé straně na pozoru Rittich, který však proti pokusům Radima Zohorny a Jana Hrušky opět zúročil svou formu z úvodu nového extraligového ročníku. V samotném závěru první dvacetiminutovky měla Mladá Boleslav k dispozici další přesilovou hru a tentokráte ji dokázala využít! Dvaadvacet vteřin před první sirénou propadlo Čiliakovi ukryté nahození z hokejky Matěje Stříteského, a do šatny šli tak Bruslaři s nadějně vypadajícím dvoubrankovým vedením!

V prostředním dějství, zvláště pak v jeho úvodu, jenž se nesl v opatrnějším duchu a k vidění byla řada ofsajdových postavení a zakázaných uvolnění, se hra značně uklidnila. Prvního přímého ohrožení branky se poměrně slušně zaplněná ŠKOENERGO Aréna dočkala až ve čtyřiadvacáté minutě, když se od svého strážce odpoutal Ostřížek, ale jeho projektil mířený mezi Rittichovy betony se s úspěchem neshledal. Potlesk z ochozů stadionu si v pětadvacáté minutě vysloužil kapitán Výborný, který si z protihráčů udělal tréninkové kužele a projel mezi nimi jako horký nůž máslem. Adresátem jeho následného pasu byl Jarůšek, ten však svá mířidla neseřídil přesně. O něco více vidět byli ale přece jen hosté, Rittich musel proti štiplavé ráně z hole Vondráčka vytáhnout parádní reflexivní zákrok. Do tutové šance se zhruba v polovině druhé periody dostal kapitán Brna Čermák, který mohl těžit z povedeného pasu od kolegy Dočekala, ovšem proti jeho dobře mířené ráně se strážce mladoboleslavské pokladnice stihl včas přemístit a podržel své spoluhráče!

V čase 31:00 skončil zápas pro Vojtěcha Němce. Ten si opakovaně dovolil ne úplně vhodné poznámky vůči sudímu Hodkovi, následně odmítl jít na trestnou lavici, a aby toho nebylo málo, tak od sebe odstrčil jednoho z čárových sudích, za což mu byl udělen osobní trest do konce utkání. Na tento ne úplně běžný moment si domácí připravili tu nejlepší možnou odpověď – Jarůšek zavezl touš do útočné třetiny, kde ho přenechal Lukáši Pabiškovi, jenž ranou na bližší tyč překvapil Čiliaka! Ze zbývajícího průběhu druhého dějství, ve kterém se slibně vypadajících možností urodilo jako šafránu, můžeme vypíchnout jen dva pokusy Komety. Nejprve pálil o chloupek vedle Jan Káňa, v samotném závěru se sám před Rittichem ocitl Vilém Burian, ovšem v klíčový moment se mu puk zamotal mezi bruslemi.

Brnu už nezbývalo nic jiného než vrhnout všechny zbylé síly do útoku. Hned zkraje třetí třetiny musel strážce mladoboleslavské svatyně řešit nepříjemnou situaci, když se ho dvakrát po sobě z bezprostřední blízkosti snažil prostřelit aktivní Vondráček, ovšem mladoboleslavský gólman si opět počínal suverénně. Poté se zbytečně nechal vyloučit Malec, v nařízené početní převaze Středočechů se ale o největší rozruch postaral Leoš Čermák, jenž se po chybě domácích řítil sám na Davida Ritticha, ovšem jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Až ve čtyřiačtyřicáté minutě si svěřenci kouče Hadamczika zahráli svou první přesilovku a nutno poznamenat, že šancí měli požehnaně. Nejvíce si asi Rittich oddychl po ráně Kováčika, který svou dělovkou od modré čáry jen o vlásek minul pravou tyč branky Středočechů! Tlak Komety byl enormní, k čemuž přispělo i další vyloučení Mladoboleslavských. Rittich měl plné ruce i nohy práce.

Už už to vypadalo, že se hostujícímu celku povede snížit, po Svobodově ráně z otočky puk poskakoval v blízkosti brankové čáry, ale tentokráte prekérní situaci pohotově vyřešil navrátilec do sestavy Robar. Nemalého množství neproměněných šancí mohli hosté velice litovat, poněvadž v čase 51:57 přidala Boleslav čtvrtou a zároveň uklidňující trefu. Jarůšek se nepříjemně srazil s Hanzlíkem, na to konto se moře volného prostoru otevřelo před Michalem Bártou, který svůj samostatný nájezd s přehledem proměnil! Bruslaři si v samotném závěru zkušeně a spolehlivě hlídali komfortní náskok, zároveň však nebyli daleko k páté brance, kterou měl na hokejce Tomáš Urban, jenž si položil Čiliaka, ale ve stoprocentní šanci nedokázal pověsit kus černé pryže pod víko.

Branky a nahrávky: 3. Látal (Hruška), 20. Stříteský (Výborný, Bárta), 33. Pabiška (Jarůšek), 52. Bárta (Jarůšek). Rozhodčí: Hodek, Svoboda – Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:5, navíc Němec (KOM) 10 min + trest do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4135. Střely na branku: 39:42. Zblokované střely: 14:14.Hity: 11:24. Vhazování: 28:37. Průběh utkání: 4:0.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře