Reklama
reklama

Kometa veze tříbodovou výhru z ledu Třince

Výborné utkání odehráli svěřenci trenérů Hadamczika, Berana a Pokorného na ledě loňského vicemistra z Třince. Svého soupeře přestříleli, nepouštěli jej do vyložených šancí, a když už, skvěle oceláře vychytal Marek Čiliak. Po zásluze byl vyhlášen nejlepším mužem utkání. O tříbodové výhře rozhodla druhá trefa Komety, která byla po opravě z boxů trestoměřičů připsána obránci Petru Kubošovi, jenž střílel ve druhé části krátce po buly od modré čáry přes chumel těl. Premiéru v dresu Komety si odbyl v obranné dvojici s Tomášem Kaberlem Američan Dan Spang a stejně jako spoluhráči mohl být spokojený.

Oceláři měli lepší vstup do zápasu, úvodní branku ale z prvního náporu vytěžit nedokázali. Slezané drželi Kometu pod tlakem, Čiliak si dokázal poradit se všemi pokusy. V páté minutě se hráči s dráčkem na hrudi dostali do početní výhody, ta se jim ale nepovedla. Faul Rákose ji předčasně ukončil, ani Brňané ale nebyli schopni zužitkovat zkrácenou přesilovku.

Hosté si své velké šance schovali do závěru třetiny. Vondráček nejprve trefil tyč, Kaberleho dorážka mířila mimo. O minutu později se před Hrubcem ocitl Dočekal, ani on ale třineckého gólmana nepřekonal. Domácí si pak zahráli dvojnásobnou přesilovku, využít ji však nedokázali. Stejnou šanci dostala v závěru třetiny také Kometa, z tohoto mráčku už zapršelo. Dvacet vteřin před první sirénou se prosadil David Ostřížek, který dostal pas mezi kruhy a propálil Hrubce.

Druhá třetina nabídla o jednu branku víc, než první. Oceláři dostali v šestadvacáté minutě možnost přesilové hry, tu dokázali využít. Chmielewski zbrzdil Irglovu střelu, ke kotouči se dostal Vladimír Dravecký,který z bezprostřední blízkosti propálil bezmocného Čiliaka – 1:1.

Nerozhodný stav ale neměl dlouhého trvání. Ještě v téže minutě se po vyhraném buly prosadil Petr Kuboš,jehož střelu od modré nechtěně tečoval Klepiš. Hrubec byl bezmocný.

Srovnání mohla přinést akce Vladimíra Svačiny, třinecký forward ale trefil jen Čiliakovo rameno. Z protiakce se mohl radovat Vondráček, ten však tváří v tvář Hrubcovi selhal. Zápasové tempo pomalu rostlo, hned v další minutě tvrdě pálil Klepiš. Ani tentokrát ale kotouč neprošel za záda brněnského brankáře.

Také do poslední dvacetiminutovky vstupovala Kometa s jednobrankovým vedením, úvodní minuty poslední části ale hokejovou krásu nenabídly. Oba soupeři se prali s rozehrávkou, šancí bylo k vidění pramálo. Za zmínku stojí jen pokusy Polanského či Radima Zohorny, ani jeden ale nebyl úspěšný.

Oceláři si v polovině třetí periody zahráli přesilovou hru, v ní se jim dlouho nedařilo dostat do útočné třetiny. V samotném závěru přesilovky mohl srovnat Hrňa, jeho ránu z první však dokázal Čiliak vyrazit. Stejná situace pak čekala i Kometu a mohla se hostům vymstít. Brňané nechali projít Rákose až před Čiliaka, Rákos však nedokázal dotáhnout svou kličku k dokonalosti.

Ještě v téže přesilovce mohl klid na hostující hokejky přinést Hynek Zohorna, toho ale skvěle zastavil Hrubec. Oceláři se v závěrečných minutách pokusili o srovnání, trenéři tuto snahu podpořili odvoláním brankáře. Brněnská obrana ale dokázala udržet Oceláře daleko od Čiliakovy branky a ubránit hubený náskok.

Branky a nahrávky: 8. Dravecký (Chmielewski, Irgl) – 20. Ostřížek (Hruška, Kováčik), 28. Kuboš (Zohorna H.).Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Skopal, Lukš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5094. Střely na branku: 22:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Hráči utkání: Milan Doudera - Marek Čiliak.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře