Reklama
reklama

Kometa veze tříbodovou výhru z ledu Třince

Výborné utkání odehráli svěřenci trenérů Hadamczika, Berana a Pokorného na ledě loňského vicemistra z Třince. Svého soupeře přestříleli, nepouštěli jej do vyložených šancí, a když už, skvěle oceláře vychytal Marek Čiliak. Po zásluze byl vyhlášen nejlepším mužem utkání. O tříbodové výhře rozhodla druhá trefa Komety, která byla po opravě z boxů trestoměřičů připsána obránci Petru Kubošovi, jenž střílel ve druhé části krátce po buly od modré čáry přes chumel těl. Premiéru v dresu Komety si odbyl v obranné dvojici s Tomášem Kaberlem Američan Dan Spang a stejně jako spoluhráči mohl být spokojený.

Oceláři měli lepší vstup do zápasu, úvodní branku ale z prvního náporu vytěžit nedokázali. Slezané drželi Kometu pod tlakem, Čiliak si dokázal poradit se všemi pokusy. V páté minutě se hráči s dráčkem na hrudi dostali do početní výhody, ta se jim ale nepovedla. Faul Rákose ji předčasně ukončil, ani Brňané ale nebyli schopni zužitkovat zkrácenou přesilovku.

Hosté si své velké šance schovali do závěru třetiny. Vondráček nejprve trefil tyč, Kaberleho dorážka mířila mimo. O minutu později se před Hrubcem ocitl Dočekal, ani on ale třineckého gólmana nepřekonal. Domácí si pak zahráli dvojnásobnou přesilovku, využít ji však nedokázali. Stejnou šanci dostala v závěru třetiny také Kometa, z tohoto mráčku už zapršelo. Dvacet vteřin před první sirénou se prosadil David Ostřížek, který dostal pas mezi kruhy a propálil Hrubce.

Druhá třetina nabídla o jednu branku víc, než první. Oceláři dostali v šestadvacáté minutě možnost přesilové hry, tu dokázali využít. Chmielewski zbrzdil Irglovu střelu, ke kotouči se dostal Vladimír Dravecký,který z bezprostřední blízkosti propálil bezmocného Čiliaka – 1:1.

Nerozhodný stav ale neměl dlouhého trvání. Ještě v téže minutě se po vyhraném buly prosadil Petr Kuboš,jehož střelu od modré nechtěně tečoval Klepiš. Hrubec byl bezmocný.

Srovnání mohla přinést akce Vladimíra Svačiny, třinecký forward ale trefil jen Čiliakovo rameno. Z protiakce se mohl radovat Vondráček, ten však tváří v tvář Hrubcovi selhal. Zápasové tempo pomalu rostlo, hned v další minutě tvrdě pálil Klepiš. Ani tentokrát ale kotouč neprošel za záda brněnského brankáře.

Také do poslední dvacetiminutovky vstupovala Kometa s jednobrankovým vedením, úvodní minuty poslední části ale hokejovou krásu nenabídly. Oba soupeři se prali s rozehrávkou, šancí bylo k vidění pramálo. Za zmínku stojí jen pokusy Polanského či Radima Zohorny, ani jeden ale nebyl úspěšný.

Oceláři si v polovině třetí periody zahráli přesilovou hru, v ní se jim dlouho nedařilo dostat do útočné třetiny. V samotném závěru přesilovky mohl srovnat Hrňa, jeho ránu z první však dokázal Čiliak vyrazit. Stejná situace pak čekala i Kometu a mohla se hostům vymstít. Brňané nechali projít Rákose až před Čiliaka, Rákos však nedokázal dotáhnout svou kličku k dokonalosti.

Ještě v téže přesilovce mohl klid na hostující hokejky přinést Hynek Zohorna, toho ale skvěle zastavil Hrubec. Oceláři se v závěrečných minutách pokusili o srovnání, trenéři tuto snahu podpořili odvoláním brankáře. Brněnská obrana ale dokázala udržet Oceláře daleko od Čiliakovy branky a ubránit hubený náskok.

Branky a nahrávky: 8. Dravecký (Chmielewski, Irgl) – 20. Ostřížek (Hruška, Kováčik), 28. Kuboš (Zohorna H.).Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Skopal, Lukš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5094. Střely na branku: 22:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Hráči utkání: Milan Doudera - Marek Čiliak.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře