Reklama
reklama

Kometa veze tříbodovou výhru z ledu Třince

Výborné utkání odehráli svěřenci trenérů Hadamczika, Berana a Pokorného na ledě loňského vicemistra z Třince. Svého soupeře přestříleli, nepouštěli jej do vyložených šancí, a když už, skvěle oceláře vychytal Marek Čiliak. Po zásluze byl vyhlášen nejlepším mužem utkání. O tříbodové výhře rozhodla druhá trefa Komety, která byla po opravě z boxů trestoměřičů připsána obránci Petru Kubošovi, jenž střílel ve druhé části krátce po buly od modré čáry přes chumel těl. Premiéru v dresu Komety si odbyl v obranné dvojici s Tomášem Kaberlem Američan Dan Spang a stejně jako spoluhráči mohl být spokojený.

Oceláři měli lepší vstup do zápasu, úvodní branku ale z prvního náporu vytěžit nedokázali. Slezané drželi Kometu pod tlakem, Čiliak si dokázal poradit se všemi pokusy. V páté minutě se hráči s dráčkem na hrudi dostali do početní výhody, ta se jim ale nepovedla. Faul Rákose ji předčasně ukončil, ani Brňané ale nebyli schopni zužitkovat zkrácenou přesilovku.

Hosté si své velké šance schovali do závěru třetiny. Vondráček nejprve trefil tyč, Kaberleho dorážka mířila mimo. O minutu později se před Hrubcem ocitl Dočekal, ani on ale třineckého gólmana nepřekonal. Domácí si pak zahráli dvojnásobnou přesilovku, využít ji však nedokázali. Stejnou šanci dostala v závěru třetiny také Kometa, z tohoto mráčku už zapršelo. Dvacet vteřin před první sirénou se prosadil David Ostřížek, který dostal pas mezi kruhy a propálil Hrubce.

Druhá třetina nabídla o jednu branku víc, než první. Oceláři dostali v šestadvacáté minutě možnost přesilové hry, tu dokázali využít. Chmielewski zbrzdil Irglovu střelu, ke kotouči se dostal Vladimír Dravecký,který z bezprostřední blízkosti propálil bezmocného Čiliaka – 1:1.

Nerozhodný stav ale neměl dlouhého trvání. Ještě v téže minutě se po vyhraném buly prosadil Petr Kuboš,jehož střelu od modré nechtěně tečoval Klepiš. Hrubec byl bezmocný.

Srovnání mohla přinést akce Vladimíra Svačiny, třinecký forward ale trefil jen Čiliakovo rameno. Z protiakce se mohl radovat Vondráček, ten však tváří v tvář Hrubcovi selhal. Zápasové tempo pomalu rostlo, hned v další minutě tvrdě pálil Klepiš. Ani tentokrát ale kotouč neprošel za záda brněnského brankáře.

Také do poslední dvacetiminutovky vstupovala Kometa s jednobrankovým vedením, úvodní minuty poslední části ale hokejovou krásu nenabídly. Oba soupeři se prali s rozehrávkou, šancí bylo k vidění pramálo. Za zmínku stojí jen pokusy Polanského či Radima Zohorny, ani jeden ale nebyl úspěšný.

Oceláři si v polovině třetí periody zahráli přesilovou hru, v ní se jim dlouho nedařilo dostat do útočné třetiny. V samotném závěru přesilovky mohl srovnat Hrňa, jeho ránu z první však dokázal Čiliak vyrazit. Stejná situace pak čekala i Kometu a mohla se hostům vymstít. Brňané nechali projít Rákose až před Čiliaka, Rákos však nedokázal dotáhnout svou kličku k dokonalosti.

Ještě v téže přesilovce mohl klid na hostující hokejky přinést Hynek Zohorna, toho ale skvěle zastavil Hrubec. Oceláři se v závěrečných minutách pokusili o srovnání, trenéři tuto snahu podpořili odvoláním brankáře. Brněnská obrana ale dokázala udržet Oceláře daleko od Čiliakovy branky a ubránit hubený náskok.

Branky a nahrávky: 8. Dravecký (Chmielewski, Irgl) – 20. Ostřížek (Hruška, Kováčik), 28. Kuboš (Zohorna H.).Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Skopal, Lukš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5094. Střely na branku: 22:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Hráči utkání: Milan Doudera - Marek Čiliak.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Komentáře