Reklama
reklama

Kometa ve Varech otočila zápas a díky Žižkovu gólu v prodloužení veze dva body

Po čtyřech venkovních porážkách v řadě se Kometě podařilo dovézt do Brna vítězství. V Karlových Varech se sice domácí dvakrát ujali vedení, Kometa ale v obou případech dokázala reagovat a dotáhnout zápas do prodloužení. V něm využil početní převahu obránce Tomáš Žižka a zajistil tak Brňanům bonusový bod navíc. První polovinu letošní sezony tak Kometa končí se ziskem čtyřiceti čtyř bodů.

Karlovy Vary - Kometa 2:3p (0:0, 1:0, 1:2, 0:1). Branky a nahrávky: 29. Zaťovič (Hovorka, Bičánek), 45. Gulaši (Hovorka) – 42. Burian, 50. Hruška (Brendl, Kempný), 61. Hruška (Svoboda). Rozhodčí: Šindler, Hodek – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:7, navíc Kuboš (KOM) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3326. Střely na branku: 20:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

K. Vary: Závorka – Bičánek, Rýgl, Drtina J., Schusser, Gulaši, Dresler, Dvořák – Zaťovič, Balán, Pohl – Kytnár, Vlach, Hovorka – Dlouhý, Hruška, Zucker – Koblasa, Vachovec, Micka – Tomeček.

Kometa: Čiliak – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dlapa – Hruška, Čermák, Brendl – Káňa J., Němec, Svoboda – Burian, Koreis, Dočekal – Křivohlávek, Zohorna, Jenyš.

Začátek utkání nám přinesl velice ofenzivní hokej. Aktivnější byli domácí, kteří si vytvářeli jednu větší šanci než druhou. Snažili se střílet z každé pozice, ale hostující brankář Čiliak dokázal všechny střely pochytat. Svým tlakem si Energie dokázala vymodlit přesilovou hru, která jí však spíše uškodila. Kometa se dokázala ve čtyřech skvěle bránit a nepouštěla domácí téměř ani za modrou čáru. Poté však následovaly dvě přesilové hry Komety a tlak domácích se na chvíli utlumil. Obě vyloučení však Energie přestála a znovu se mohla hnát do útoku. Jenže co čert nechtěl, přišlo další vyloučení a domácí se opět museli bránit ve čtyřech hráčích. I toto oslabení však ustáli a po první třetině, která se táhla v duchu přesilových her, svítilo na kostce skóre 0:0. Po konci první části byly na ledě vidět ještě emoce, které vyústily ve vyloučení Vachovce za krosček a Koreise za hrubost. Do druhé třetiny se tak nastupovalo ve čtyřech na obou stranách.

V úvodu druhé periody byli opět aktivnější domácí a opět si dokázali vynutit přesilovou hru, kterou však znovu nedokázali využít. V devětadvacáté minutě přišla dvě rychlá vyloučení Komety za sebou a to už domácí potrestat dokázali. Jmenovitě Martin Zaťovič, který byl důrazný před Čiliakem a na druhý pokus se mu podařilo dostat kotouč do brněnské brány. Ve třicáté páté minutě byl při úniku podražen Radek Dlouhý. Trestného střílení se ujal Radek Hruška, ale bekhendovým blafákem si na Čiliaka nepřišel a stav zápasu se tak neměnil. Více už se toho ve druhé třetině nestalo, a tak se odcházelo do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Třetí třetinu začali aktivněji hosté z Brna a odměnou jim bylo srovnání skóre. Vilém Burian si vybruslil z mezikruží a ranou tahem prostřelil Závorku. Jenže co jim to bylo platné, když o dvě minuty později tvrdou ranou od modré prostřelil Michal Gulaši vše, co mu stálo v cestě a vrátil tak Energii jednobrankové vedení. V padesáté druhé minutě ovšem Kometa využila nedůrazu karlovarských hráčů a v signalizované výhodě znovu srovnal Jan Hruška. V závěru třetiny už se spíše jen vylučovalo, ale žádná branka nepadla. O zápasu tedy muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém byli úspěšnější hosté, když ani ne po minutě rozhodl zápas tvrdou ranou Tomáš Žižka, a tak si Kometa odváží z KV Areny dva body po výhře 3:2 po prodloužení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře