Reklama
reklama

Kometa ve Varech otočila zápas a díky Žižkovu gólu v prodloužení veze dva body

Po čtyřech venkovních porážkách v řadě se Kometě podařilo dovézt do Brna vítězství. V Karlových Varech se sice domácí dvakrát ujali vedení, Kometa ale v obou případech dokázala reagovat a dotáhnout zápas do prodloužení. V něm využil početní převahu obránce Tomáš Žižka a zajistil tak Brňanům bonusový bod navíc. První polovinu letošní sezony tak Kometa končí se ziskem čtyřiceti čtyř bodů.

Karlovy Vary - Kometa 2:3p (0:0, 1:0, 1:2, 0:1). Branky a nahrávky: 29. Zaťovič (Hovorka, Bičánek), 45. Gulaši (Hovorka) – 42. Burian, 50. Hruška (Brendl, Kempný), 61. Hruška (Svoboda). Rozhodčí: Šindler, Hodek – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:7, navíc Kuboš (KOM) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3326. Střely na branku: 20:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

K. Vary: Závorka – Bičánek, Rýgl, Drtina J., Schusser, Gulaši, Dresler, Dvořák – Zaťovič, Balán, Pohl – Kytnár, Vlach, Hovorka – Dlouhý, Hruška, Zucker – Koblasa, Vachovec, Micka – Tomeček.

Kometa: Čiliak – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dlapa – Hruška, Čermák, Brendl – Káňa J., Němec, Svoboda – Burian, Koreis, Dočekal – Křivohlávek, Zohorna, Jenyš.

Začátek utkání nám přinesl velice ofenzivní hokej. Aktivnější byli domácí, kteří si vytvářeli jednu větší šanci než druhou. Snažili se střílet z každé pozice, ale hostující brankář Čiliak dokázal všechny střely pochytat. Svým tlakem si Energie dokázala vymodlit přesilovou hru, která jí však spíše uškodila. Kometa se dokázala ve čtyřech skvěle bránit a nepouštěla domácí téměř ani za modrou čáru. Poté však následovaly dvě přesilové hry Komety a tlak domácích se na chvíli utlumil. Obě vyloučení však Energie přestála a znovu se mohla hnát do útoku. Jenže co čert nechtěl, přišlo další vyloučení a domácí se opět museli bránit ve čtyřech hráčích. I toto oslabení však ustáli a po první třetině, která se táhla v duchu přesilových her, svítilo na kostce skóre 0:0. Po konci první části byly na ledě vidět ještě emoce, které vyústily ve vyloučení Vachovce za krosček a Koreise za hrubost. Do druhé třetiny se tak nastupovalo ve čtyřech na obou stranách.

V úvodu druhé periody byli opět aktivnější domácí a opět si dokázali vynutit přesilovou hru, kterou však znovu nedokázali využít. V devětadvacáté minutě přišla dvě rychlá vyloučení Komety za sebou a to už domácí potrestat dokázali. Jmenovitě Martin Zaťovič, který byl důrazný před Čiliakem a na druhý pokus se mu podařilo dostat kotouč do brněnské brány. Ve třicáté páté minutě byl při úniku podražen Radek Dlouhý. Trestného střílení se ujal Radek Hruška, ale bekhendovým blafákem si na Čiliaka nepřišel a stav zápasu se tak neměnil. Více už se toho ve druhé třetině nestalo, a tak se odcházelo do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Třetí třetinu začali aktivněji hosté z Brna a odměnou jim bylo srovnání skóre. Vilém Burian si vybruslil z mezikruží a ranou tahem prostřelil Závorku. Jenže co jim to bylo platné, když o dvě minuty později tvrdou ranou od modré prostřelil Michal Gulaši vše, co mu stálo v cestě a vrátil tak Energii jednobrankové vedení. V padesáté druhé minutě ovšem Kometa využila nedůrazu karlovarských hráčů a v signalizované výhodě znovu srovnal Jan Hruška. V závěru třetiny už se spíše jen vylučovalo, ale žádná branka nepadla. O zápasu tedy muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém byli úspěšnější hosté, když ani ne po minutě rozhodl zápas tvrdou ranou Tomáš Žižka, a tak si Kometa odváží z KV Areny dva body po výhře 3:2 po prodloužení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře