Reklama
reklama

Kometa ve třetí části zdramatizovala zápas, na vyrovnání to ale nestačilo

B r n o – S cílem odčinit vysokou porážku se Spartou vstoupili hokejisté Komety do utkání s Pardubicemi. Jenže uběhlo dvacet vteřin a hosté vedli 1:0. V polovině utkání byl výsledek již 3:0 pro tým Petera Draisaitla. Kometa se dostala do hry dvanáct minut před koncem, nejprve snížil Ton a vzápětí překonal Maxwella kapitán Hruška. Na vyrovnání to ale nestačilo. Pardubice berou tři body.

Sotva se diváci usadili na svá místa, museli sledovat pardubického Jakuba Orsavu, který si najel mezi kruhy a jeho střela zapadla Čiliakovi do sítě – 0:1. Uběhlo pouhých dvacet vteřin! Kometa se dostávala do tempa velmi pomalu, ale přeci jen si dokázala vytvořit slušné příležitosti. První přišla po špatné rozehrávce gólmana Maxwella, kterou ale Mrázek nevyužil, puk poslal jen do boční sítě. Tu největší měl Hynek Zohorna za polovinou první třetiny, sám před brankářem minul opuštěnou klec. Brňané měli k dispozici i dvě početní výhody, šance by byly, především se o ně zasloužil Burian, vyrovnávající gól ale nepřišel. Výsledek byl tedy po první třetině lepší pro hosty.

Pakliže se Dynamu povedl úvod zápasu, povedl se i nástup do druhé třetiny. Hosté hráli přesilovku a výbornou kombinaci na jeden dotek zakončil z úhlu střílející Tyler Redenbach - 0:2. A aby toho nebylo málo, přišel pro Kometu další tvrdý direkt. Na trestné seděl Dujsík a soupeř měl k dispozici další přesilovku. Ukázkovou pumelicí se prezentoval Petr Sýkora, jehož střela zazvonila od břevna do sítě – 0:3. Kometa nebyla v dobrém rozpoložení, navíc ji nepřálo ani štěstí. Snížit mohl Káňa, leč trefil pouze horní tyč.

Třetí část patřila střelecky Kometě, která se dostala dvanáct minut před koncem základní hrací doby do hry. Nejprve snížil prudkou ranou Petr Ton a o šestadvacet vteřin později propálil Maxwella kapitán Jan Hruška - 2:3. Kometa se snažila vyrovnat, zkusila i power play, ale soupeř padal obětavě do střel a nakonec těsné vítězství ubránil. Pod novým koučem tak bere tři body. Brňané naopak potřetí v řadě prohráli.

Branky a nahrávky: 48. Ton (Kováčik, Hruška), 49. Hruška (Kaberle) – 1. Orsava (Čáslava, Štajnoch), 22. Redenbach (Orsava), 24. Sýkora (Štajnoch, Redenbach). Rozhodčí: Čech, Hradil – Bryška, Lukš. Vyloučení:5:3, navíc Kováčik 10 minut a do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7526 Střely na branku:24:23. Průběh utkání: 0:3, 2:3. Hráči zápasu: Petr Ton - Jakub Orsava.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře