Reklama
reklama

Kometa ve třetí části zdramatizovala zápas, na vyrovnání to ale nestačilo

B r n o – S cílem odčinit vysokou porážku se Spartou vstoupili hokejisté Komety do utkání s Pardubicemi. Jenže uběhlo dvacet vteřin a hosté vedli 1:0. V polovině utkání byl výsledek již 3:0 pro tým Petera Draisaitla. Kometa se dostala do hry dvanáct minut před koncem, nejprve snížil Ton a vzápětí překonal Maxwella kapitán Hruška. Na vyrovnání to ale nestačilo. Pardubice berou tři body.

Sotva se diváci usadili na svá místa, museli sledovat pardubického Jakuba Orsavu, který si najel mezi kruhy a jeho střela zapadla Čiliakovi do sítě – 0:1. Uběhlo pouhých dvacet vteřin! Kometa se dostávala do tempa velmi pomalu, ale přeci jen si dokázala vytvořit slušné příležitosti. První přišla po špatné rozehrávce gólmana Maxwella, kterou ale Mrázek nevyužil, puk poslal jen do boční sítě. Tu největší měl Hynek Zohorna za polovinou první třetiny, sám před brankářem minul opuštěnou klec. Brňané měli k dispozici i dvě početní výhody, šance by byly, především se o ně zasloužil Burian, vyrovnávající gól ale nepřišel. Výsledek byl tedy po první třetině lepší pro hosty.

Pakliže se Dynamu povedl úvod zápasu, povedl se i nástup do druhé třetiny. Hosté hráli přesilovku a výbornou kombinaci na jeden dotek zakončil z úhlu střílející Tyler Redenbach - 0:2. A aby toho nebylo málo, přišel pro Kometu další tvrdý direkt. Na trestné seděl Dujsík a soupeř měl k dispozici další přesilovku. Ukázkovou pumelicí se prezentoval Petr Sýkora, jehož střela zazvonila od břevna do sítě – 0:3. Kometa nebyla v dobrém rozpoložení, navíc ji nepřálo ani štěstí. Snížit mohl Káňa, leč trefil pouze horní tyč.

Třetí část patřila střelecky Kometě, která se dostala dvanáct minut před koncem základní hrací doby do hry. Nejprve snížil prudkou ranou Petr Ton a o šestadvacet vteřin později propálil Maxwella kapitán Jan Hruška - 2:3. Kometa se snažila vyrovnat, zkusila i power play, ale soupeř padal obětavě do střel a nakonec těsné vítězství ubránil. Pod novým koučem tak bere tři body. Brňané naopak potřetí v řadě prohráli.

Branky a nahrávky: 48. Ton (Kováčik, Hruška), 49. Hruška (Kaberle) – 1. Orsava (Čáslava, Štajnoch), 22. Redenbach (Orsava), 24. Sýkora (Štajnoch, Redenbach). Rozhodčí: Čech, Hradil – Bryška, Lukš. Vyloučení:5:3, navíc Kováčik 10 minut a do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7526 Střely na branku:24:23. Průběh utkání: 0:3, 2:3. Hráči zápasu: Petr Ton - Jakub Orsava.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře