Reklama
reklama

Kometa ve skvělém zápase přehrála Liberec

Sedmatřicáté extraligové kolo přineslo další ze šlágrů, když Brno přivítalo druhý Liberec. Kometa načala utkání aktivně a hned zkraje zápasu se modrobílí prosadili při přesilovce. Druhá třetina branku nepřinesla, zatímco ve třetí části Brňané dvěma slepenými brankami během necelé minuty rozhodli o své výhře, podpořené čistým kontem brankáře Vejmelky!

Utkání dvou celků ze špičky soutěže začalo aktivním nástupem Komety. Brňané dostali v polovině třetí minuty k dispozici přesilovku, kterou využili. Leoš Čermák dobruslil nahozený puk, bekhendem jej nahodil před brankoviště, kde jej pohotový Tomáš Vincour usměrnil přesně k tyči nad Lašákovu lapačku – 1:0. Následně mohl náskok Brna zvýšit Martin Erat, ale slovenský brankář ve službách Liberce si s jeho jedovkou nadvakrát poradil. S šancemi se připomněli také Liberečtí. Nejprve Vejmelka u levé tyče skvěle vykopl ránu Stránského, aby následně Pyrochtovu střelu plachtící za záda brněnského brankáře rukavicí skvěle vyrazil Vojtěch Němec. Modrobílí si do konce úvodní části vytvořili ještě jednu možnost. Martin Erat uháněl společně s Kvapilem sám na branku, ale přihrávku na druhého jmenovaného Lašáka vypíchl nataženou holí.

Úvodní možnost druhé třetiny měl hostující Radivojevič, jenž si nabruslil do mezikruží, ale Vejmelka včas sklapl betony a ustrážil svou svatyni. Na opačné straně se na pravém kruhu uvolnil Peter Trška, připravil si puk a Lašák střelu vyrazil betonem. Před polovinou zápasu dostala Kometa k dispozici další přesilovku, při níž Martin Erat našel před prázdnou brankou svého jmenovce Nečase, jemuž ale dorážka nesedla. Poslední možnost druhé dvacetiminutovky měl hostující mladík Ordoš, zkusil zakončit bekhendem, ale Vejmelka byl u své tyče včas.

Na úvod závěrečné části se do skvělé střelecké dostal kapitán Leoš Čermák, ale jeho ráně stálo v cestě břevno. V polovině třetí třetiny Radim Zohorna našel zadovkou Vojtěch Němce, který si vymíchal Lašáka, ale nedokázal zakončit podle svých představ. O chvíli později zakončoval obránce Bartejs, lapačka slovenského gólmana ale byla proti. V 55. minutě domácí navýšili svůj náskok další povedenou akcí z rohu hřiště, odkud dostal přihrávku Hynek Zohorna a jemnou střelou o tyč poslal kotouč za záda Lašáka – 2:0. Ani ne za minutu se po přihrávce na modrou čáru opřel do puku Michal Gulaši a po jeho ráně explodovala DRFG Arena nadšením potřetí – 3:0! Kometa si závěr pohlídala, neinkasovala a Karel Vejmelka si připsal třetí čistý štít v sezóně!

Do utkání s Libercem nastoupil po boku Kvapila a Erata Martin Nečas a na ledě strávil devatenáct minut. Filip Dvořák zahájil zápas ve čtvrté formaci a odehrál jedenáct minut. Obránce Filip Král strávil na hrací ploše devět a půl minuty.

Branky a nahrávky: 5. Vincour (Čermák, Kováčik), 55. H. Zohorna (Vincour, Haščák), 56. Gulaši (M. Kvapil, Dostálek). Rozhodčí: Polák, Souček – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:10, navíc Petr Jelínek (LIB) 10 + OK.Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7504. Střely na branku: 30:22. Průběh utkání: 3:0.

Zdroj HC Kometa

 

Autor: 
admin
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře