Reklama
reklama

Kometa v prodloužení přetlačila Plzeň i počtvrté! Do semifinále ji poslal Zohorna

Vyšlo to, nic snadného to ale nebylo. Šesté utkání čtvrtfinále mezi Kometou a Plzní bylo opět zcela vyrovnané, Kometa musela dvakrát dotahovat jednobrankový náskok soupeře, nakonec to ale dokázala a může slavit. O jejím postupu však muselo rozhodnout až první prodloužení v sérii, kde se po perfektní práci Koreise zjevil sám před Machovským Hynek Zohorna a před plzeňským brankářem si počínal jako zkušený mazák. Svoji druhou brankou v utkání odstartoval obrovský výbuch radosti v brněnské KAJOT ARENĚ, Kometa si podruhé za poslední tři roky zahraje semifinále. Jejím soupeřem bude pražská Sparta.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 4:3pr.(1:0, 1:3, 1:0 - 1:0).

Brněnská Kometa do šestého zápasu čtvrtfinálové série vstoupila aktivněji, dobrou příležitost měl již ve čtvrté minutě Zohorna, jeho pokus z mezikruží ale mířil jen do plzeňského brankáře Machovského. Západočeský mladík se musel znovu blýsknout po necelé minutě, ze stejného prostoru mířil neúspěšně nejlepší střelec Komety Němec.

Další velkou šanci Komety prováhal její kapitán Čermák, který z levého kruhu nakonec zakončil přečíslení dva na jednoho střelou do betonu Machovského. Z další akce se ale již vyprodaná KAJOT ARENA mohla radovat. Po dobré práci mladíka Rašky našel Žižka na levém kruhu dobře postaveného Hynka Zohornu, který zavřel oči a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0.

Druhá třetina již byla na branky daleko bohatší. Miroslav Indrák se nejprve pěkně vyhnul brněnskému obránci, sám před Čiliakem ale již neuspěl. Vadit mu to však příliš nemuselo. Z další akce dokázal potrestat zaváhání brněnského brankáře, kterému puk vypadl z lapačky a na plzeňského mladíka tak již čekala snadná práce – 1:1.

Plzni to ale nestačilo. Na hranici brankoviště se po střele Slováka jako první zorientoval další mladík Patrik Petruška a taktéž doklepl puk do poloprázdné brněnské brány – 1:2. Brňané si svoji odpověď nechali na 27. minutu. Přesilovou hru pět na tři využil Vojtěch Němec, který dokázal po křižném pasu od Hrušky zamést puk do prázdné plzeňské brány – 2:2.

Brňané rázem byli na koni, jejich aktivita ale další branku nepřinesla, naopak se znovu prosadili Plzeňští. V přesilové hře napřáhl na modré čáře Jeřábek a opět z prostoru před bránou se prosadil tentokrát Jakub Lev - 2:3.

Úvod třetí třetiny patřil Kometě, ta přečkala oslabení z konce druhé třetiny a následně udeřila. Čermák nahodil puk od levého mantinelu a ten dokázal šikovně tečovat z mezikruží Jakub Svoboda - 3:3. Kometě vstřelená branka hodně pomohla v aktivitě, domácí byli lepší a tlačili se do dalších šancí. Na hranici brankoviště se snažil svůj důraz uplatnit znovu Čermák, proti byl však Machovský.

To nakonec ani netrvalo nijak dlouho. Koreis procpal podél levého mantinelu puk do útočného pásma, předložil ho na střed zcela volnému Hynku Zohornovi, který si položil Machovského a mazácky mu poslal puk do horní části brány. Ještě než puk překonal brankovou čáru, vytryskl v brněnské KAJOT ARENĚ obrovský gejzír modrobílé radosti. Kometa si v šestém utkání vybojovala postup do semifinále a přiblížila se o krok ke svému cílu – mistrovskému titulu.

Ohlasy trenérů

Vladimír Kýhos: Potvrdilo se, že čtvrtý krok není rozhodně jednoduchý, i když to po první třetině mohlo tak vypadat. To jsme byli lepší, Plzeň jsme prakticky do ničeho nepustili. Ta nás ale asi ukolébala a my pak začátek druhé části nezvládli. Plzeň na nás vlétla, je to ale logické, něco udělat musela. Utkání se zdramatizovalo, důležité bylo, že se hosté nedostali do dvoubrankového náskoku. Série to byla skvělá, bez zákeřných faulů, všichni jsme si ji užili.
 
Milan Razým: Zápas bych moc nerozváděl, hrál se skvělý hokej s perfektní diváckou kulisou. Diváci se bavili, byli skvělí, jak ti v Brně, tak i ti naši. Brno postoupilo zaslouženě, o ten krok bylo lepší. My jsme si sérii neprohráli dneska, ale na domácím ledě, kde jsme dvakrát prohráli. Vypadli jsme však se vztyčenou hlavou. Trochu je mi líto kapitána Straky, chtěli jsme Martinovi připravit lepší rozloučení.

Branky a nahrávky: 17. H. Zohorna (Žižka, Raška), 27. Němec (J. Hruška, Kepmný), 44. J. Svoboda (Čermák, Hanzlík), 65. H. Zohorna (Koreis) – 23. Indrák, 25. Petruška (Indrák, Sýkora), 31. Lev (Kašpařík, Jeřábek). Rozhodčí: Fraňo, Hradil – Gebauer, Lederer. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 7 200. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

HC Kometa Brno: Čiliak – Miller, Hanzlík, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dlapa – Hruška, Čermák (C), J. Svoboda – Káňa, Němec, T. Svoboda – Pivko, Raška, H. Zohorna – Burian, Koreis, Vondráček.

HC Škoda Plzeň: Machovský – Seman, Hanzlík, Jeřábek, Slovák, Boháč, Mozík, Moravčík – Schleiss, Straka (C), Kratěna – Pletka, Lev, Indrák – Vlasák, Kašpařík, Holec – Pitule, T. Sýkora, Dvořák – Petruška.B

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Stávající hlavní nádraží Foto: Centrumnews/ Tomáš Varga
Rada města Brna včera doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ při modernizaci Železničního uzlu Brno. O stanovisku města...
21.02.2018 - 06:55
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Komentáře