Reklama
reklama

Kometa v prodloužení přetlačila Plzeň i počtvrté! Do semifinále ji poslal Zohorna

Vyšlo to, nic snadného to ale nebylo. Šesté utkání čtvrtfinále mezi Kometou a Plzní bylo opět zcela vyrovnané, Kometa musela dvakrát dotahovat jednobrankový náskok soupeře, nakonec to ale dokázala a může slavit. O jejím postupu však muselo rozhodnout až první prodloužení v sérii, kde se po perfektní práci Koreise zjevil sám před Machovským Hynek Zohorna a před plzeňským brankářem si počínal jako zkušený mazák. Svoji druhou brankou v utkání odstartoval obrovský výbuch radosti v brněnské KAJOT ARENĚ, Kometa si podruhé za poslední tři roky zahraje semifinále. Jejím soupeřem bude pražská Sparta.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 4:3pr.(1:0, 1:3, 1:0 - 1:0).

Brněnská Kometa do šestého zápasu čtvrtfinálové série vstoupila aktivněji, dobrou příležitost měl již ve čtvrté minutě Zohorna, jeho pokus z mezikruží ale mířil jen do plzeňského brankáře Machovského. Západočeský mladík se musel znovu blýsknout po necelé minutě, ze stejného prostoru mířil neúspěšně nejlepší střelec Komety Němec.

Další velkou šanci Komety prováhal její kapitán Čermák, který z levého kruhu nakonec zakončil přečíslení dva na jednoho střelou do betonu Machovského. Z další akce se ale již vyprodaná KAJOT ARENA mohla radovat. Po dobré práci mladíka Rašky našel Žižka na levém kruhu dobře postaveného Hynka Zohornu, který zavřel oči a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0.

Druhá třetina již byla na branky daleko bohatší. Miroslav Indrák se nejprve pěkně vyhnul brněnskému obránci, sám před Čiliakem ale již neuspěl. Vadit mu to však příliš nemuselo. Z další akce dokázal potrestat zaváhání brněnského brankáře, kterému puk vypadl z lapačky a na plzeňského mladíka tak již čekala snadná práce – 1:1.

Plzni to ale nestačilo. Na hranici brankoviště se po střele Slováka jako první zorientoval další mladík Patrik Petruška a taktéž doklepl puk do poloprázdné brněnské brány – 1:2. Brňané si svoji odpověď nechali na 27. minutu. Přesilovou hru pět na tři využil Vojtěch Němec, který dokázal po křižném pasu od Hrušky zamést puk do prázdné plzeňské brány – 2:2.

Brňané rázem byli na koni, jejich aktivita ale další branku nepřinesla, naopak se znovu prosadili Plzeňští. V přesilové hře napřáhl na modré čáře Jeřábek a opět z prostoru před bránou se prosadil tentokrát Jakub Lev - 2:3.

Úvod třetí třetiny patřil Kometě, ta přečkala oslabení z konce druhé třetiny a následně udeřila. Čermák nahodil puk od levého mantinelu a ten dokázal šikovně tečovat z mezikruží Jakub Svoboda - 3:3. Kometě vstřelená branka hodně pomohla v aktivitě, domácí byli lepší a tlačili se do dalších šancí. Na hranici brankoviště se snažil svůj důraz uplatnit znovu Čermák, proti byl však Machovský.

To nakonec ani netrvalo nijak dlouho. Koreis procpal podél levého mantinelu puk do útočného pásma, předložil ho na střed zcela volnému Hynku Zohornovi, který si položil Machovského a mazácky mu poslal puk do horní části brány. Ještě než puk překonal brankovou čáru, vytryskl v brněnské KAJOT ARENĚ obrovský gejzír modrobílé radosti. Kometa si v šestém utkání vybojovala postup do semifinále a přiblížila se o krok ke svému cílu – mistrovskému titulu.

Ohlasy trenérů

Vladimír Kýhos: Potvrdilo se, že čtvrtý krok není rozhodně jednoduchý, i když to po první třetině mohlo tak vypadat. To jsme byli lepší, Plzeň jsme prakticky do ničeho nepustili. Ta nás ale asi ukolébala a my pak začátek druhé části nezvládli. Plzeň na nás vlétla, je to ale logické, něco udělat musela. Utkání se zdramatizovalo, důležité bylo, že se hosté nedostali do dvoubrankového náskoku. Série to byla skvělá, bez zákeřných faulů, všichni jsme si ji užili.
 
Milan Razým: Zápas bych moc nerozváděl, hrál se skvělý hokej s perfektní diváckou kulisou. Diváci se bavili, byli skvělí, jak ti v Brně, tak i ti naši. Brno postoupilo zaslouženě, o ten krok bylo lepší. My jsme si sérii neprohráli dneska, ale na domácím ledě, kde jsme dvakrát prohráli. Vypadli jsme však se vztyčenou hlavou. Trochu je mi líto kapitána Straky, chtěli jsme Martinovi připravit lepší rozloučení.

Branky a nahrávky: 17. H. Zohorna (Žižka, Raška), 27. Němec (J. Hruška, Kepmný), 44. J. Svoboda (Čermák, Hanzlík), 65. H. Zohorna (Koreis) – 23. Indrák, 25. Petruška (Indrák, Sýkora), 31. Lev (Kašpařík, Jeřábek). Rozhodčí: Fraňo, Hradil – Gebauer, Lederer. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 7 200. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

HC Kometa Brno: Čiliak – Miller, Hanzlík, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dlapa – Hruška, Čermák (C), J. Svoboda – Káňa, Němec, T. Svoboda – Pivko, Raška, H. Zohorna – Burian, Koreis, Vondráček.

HC Škoda Plzeň: Machovský – Seman, Hanzlík, Jeřábek, Slovák, Boháč, Mozík, Moravčík – Schleiss, Straka (C), Kratěna – Pletka, Lev, Indrák – Vlasák, Kašpařík, Holec – Pitule, T. Sýkora, Dvořák – Petruška.B

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Komentáře