Reklama
reklama

Kometa v přímém souboji s Hradcem Králové uhájila čtvrtou příčku

B r n o – Souboj nejbližších tabulkových sousedů shlédla v neděli na večer brněnská hala Rondo. A mohla být svědkem těsné výhry domácího mužstva. Kometu v první části poslal do vedení Ton, po vyrovnávacím gólu hradeckého Vantucha však finální vedení navrátil domácím barvám Koreis. Brňané přetlačili Hradec Králové poměrem 2:1 a upevnili si své postavení v první čtveřici soutěže.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, již v prvním střídání měl na hokejce tutovku Němec, z mezikruží ale mířil jen do hostujícího brankáře Kacetla. Podobnou možnost měl na druhé straně i Nedvídek, ani on se ale nemohl radovat.

Skóre duelu tak bylo otevřeno již v osmé minutě. A postaral se o něj právě nejlepší střelec celé soutěže. Po střele Hrušky se k puku mezi kruhy dostal Petr Ton a šikovnou zadovkou ho poslal do hradecké sítě – 1:0. První domácí formace se mohla v první části prosadit ještě jednou, Hruška ale z první mířil jen do přesouvajícího se Kacetla.

Do druhé části vstoupili aktivněji hosté a odměnou jim byla vyrovnávací branka. Lukáš Vantuch se před Čiliakem zmocnil odraženého puku a v poklidu ho vrátil do prázdné brněnské brány – 1:1.

Od inkasované branky Kometa přepnula na vyšší obrátky, vytvořila si před Kacetlem tlak a nakonec si mohla vrátit vedení na svoji stranu. Důrazný Jakub Koreis zatáhl puk do brankoviště, odkud ho poslal za záda hradeckého brankáře – 2:1.

Opět vyrovnáno mohlo být hned z další akce hostí. Mertl už mířil do prázdné brány, puk ale nakonec dokázal v pádu špičkou hole vytáhnout mimo brněnský brankář. Čiliakův zákrok večera pomohl udržet Kometě jednobrankové vedení i po druhé třetině.

Ve třetí části již diváci v brněnské aréně branku neviděli. Kometa si hrála, co potřebovala a Hradec pouštěla do šancí jen sporadicky. I přesto ale několik momentů k vidění bylo. Ptáčka po rychlé akci domácích zastavila boční tyč, Burian nedotáhl svůj samostatný únik do kýženého konce. Hostům se v závěru nevyvedla ani hra bez brankáře, kterou rychle ukončil faul kapitána Šimánka.

Branky a nahrávky: 8. Ton (Němec, Hruška), 26. Koreis (Hanzlík, Honejsek) – 23. Vantuch (Frühauf, Beránek). Rozhodčí: Polák, Hribik – Kis, Lučan. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200.Střely na branku: 27:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Hráči utkání: Jakub Koreis - Lukáš Vantuch

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře