Reklama
reklama

Kometa v přímém souboji s Hradcem Králové uhájila čtvrtou příčku

B r n o – Souboj nejbližších tabulkových sousedů shlédla v neděli na večer brněnská hala Rondo. A mohla být svědkem těsné výhry domácího mužstva. Kometu v první části poslal do vedení Ton, po vyrovnávacím gólu hradeckého Vantucha však finální vedení navrátil domácím barvám Koreis. Brňané přetlačili Hradec Králové poměrem 2:1 a upevnili si své postavení v první čtveřici soutěže.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, již v prvním střídání měl na hokejce tutovku Němec, z mezikruží ale mířil jen do hostujícího brankáře Kacetla. Podobnou možnost měl na druhé straně i Nedvídek, ani on se ale nemohl radovat.

Skóre duelu tak bylo otevřeno již v osmé minutě. A postaral se o něj právě nejlepší střelec celé soutěže. Po střele Hrušky se k puku mezi kruhy dostal Petr Ton a šikovnou zadovkou ho poslal do hradecké sítě – 1:0. První domácí formace se mohla v první části prosadit ještě jednou, Hruška ale z první mířil jen do přesouvajícího se Kacetla.

Do druhé části vstoupili aktivněji hosté a odměnou jim byla vyrovnávací branka. Lukáš Vantuch se před Čiliakem zmocnil odraženého puku a v poklidu ho vrátil do prázdné brněnské brány – 1:1.

Od inkasované branky Kometa přepnula na vyšší obrátky, vytvořila si před Kacetlem tlak a nakonec si mohla vrátit vedení na svoji stranu. Důrazný Jakub Koreis zatáhl puk do brankoviště, odkud ho poslal za záda hradeckého brankáře – 2:1.

Opět vyrovnáno mohlo být hned z další akce hostí. Mertl už mířil do prázdné brány, puk ale nakonec dokázal v pádu špičkou hole vytáhnout mimo brněnský brankář. Čiliakův zákrok večera pomohl udržet Kometě jednobrankové vedení i po druhé třetině.

Ve třetí části již diváci v brněnské aréně branku neviděli. Kometa si hrála, co potřebovala a Hradec pouštěla do šancí jen sporadicky. I přesto ale několik momentů k vidění bylo. Ptáčka po rychlé akci domácích zastavila boční tyč, Burian nedotáhl svůj samostatný únik do kýženého konce. Hostům se v závěru nevyvedla ani hra bez brankáře, kterou rychle ukončil faul kapitána Šimánka.

Branky a nahrávky: 8. Ton (Němec, Hruška), 26. Koreis (Hanzlík, Honejsek) – 23. Vantuch (Frühauf, Beránek). Rozhodčí: Polák, Hribik – Kis, Lučan. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200.Střely na branku: 27:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Hráči utkání: Jakub Koreis - Lukáš Vantuch

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře