Reklama
reklama

Kometa v přímém souboji s Hradcem Králové uhájila čtvrtou příčku

B r n o – Souboj nejbližších tabulkových sousedů shlédla v neděli na večer brněnská hala Rondo. A mohla být svědkem těsné výhry domácího mužstva. Kometu v první části poslal do vedení Ton, po vyrovnávacím gólu hradeckého Vantucha však finální vedení navrátil domácím barvám Koreis. Brňané přetlačili Hradec Králové poměrem 2:1 a upevnili si své postavení v první čtveřici soutěže.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, již v prvním střídání měl na hokejce tutovku Němec, z mezikruží ale mířil jen do hostujícího brankáře Kacetla. Podobnou možnost měl na druhé straně i Nedvídek, ani on se ale nemohl radovat.

Skóre duelu tak bylo otevřeno již v osmé minutě. A postaral se o něj právě nejlepší střelec celé soutěže. Po střele Hrušky se k puku mezi kruhy dostal Petr Ton a šikovnou zadovkou ho poslal do hradecké sítě – 1:0. První domácí formace se mohla v první části prosadit ještě jednou, Hruška ale z první mířil jen do přesouvajícího se Kacetla.

Do druhé části vstoupili aktivněji hosté a odměnou jim byla vyrovnávací branka. Lukáš Vantuch se před Čiliakem zmocnil odraženého puku a v poklidu ho vrátil do prázdné brněnské brány – 1:1.

Od inkasované branky Kometa přepnula na vyšší obrátky, vytvořila si před Kacetlem tlak a nakonec si mohla vrátit vedení na svoji stranu. Důrazný Jakub Koreis zatáhl puk do brankoviště, odkud ho poslal za záda hradeckého brankáře – 2:1.

Opět vyrovnáno mohlo být hned z další akce hostí. Mertl už mířil do prázdné brány, puk ale nakonec dokázal v pádu špičkou hole vytáhnout mimo brněnský brankář. Čiliakův zákrok večera pomohl udržet Kometě jednobrankové vedení i po druhé třetině.

Ve třetí části již diváci v brněnské aréně branku neviděli. Kometa si hrála, co potřebovala a Hradec pouštěla do šancí jen sporadicky. I přesto ale několik momentů k vidění bylo. Ptáčka po rychlé akci domácích zastavila boční tyč, Burian nedotáhl svůj samostatný únik do kýženého konce. Hostům se v závěru nevyvedla ani hra bez brankáře, kterou rychle ukončil faul kapitána Šimánka.

Branky a nahrávky: 8. Ton (Němec, Hruška), 26. Koreis (Hanzlík, Honejsek) – 23. Vantuch (Frühauf, Beránek). Rozhodčí: Polák, Hribik – Kis, Lučan. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200.Střely na branku: 27:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Hráči utkání: Jakub Koreis - Lukáš Vantuch

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře