Reklama
reklama

Kometa udolala Zlín, Marek Čiliak si připsal druhé čisté konto v sezóně

B r n o – Urputnou bitvu sledovala vyprodaná hala Rondo v nedělní adventní podvečer. Kometa dlouho a trpělivě čekala, kudy vyzrát na zlínskou obranu a gólmana Hromadu. Ten kapituloval za polovinou utkání v přesilovce, kterou využil Kempný a v posledním dějství jej podruhé mazácky překonal Petr Ton. Brňané byli lepším týmem a nic na tom nemění ani nápor Zlína v poslední třetině, který utlumil výborný Čiliak.

První třetina zápasu mezi Kometou a Zlínem byla velmi opatrná a na šance velmi úsporná. Něco málo však k vidění přece jen bylo. Mírná aktivita na straně Brna zaměstnávala zlínsko-vsetínského Hromadu. Ten kryl bekhendovou střelu Němce a poté i ránu Čermáka, proti jehož ráně vyletěl do vzduchu semafor. Ševci se dostávali do šancí jen výjimečně, za zmínku stojí pokus Ondráčka, který proletěl těsně vedle Čiliakovy brány. Jinak se v prvním dějství nic zásadního nedělo, trochu vzruchu přinesl souboj Kováčika s Jakubem Svobodou a Čajánkova střela po přerušení, za což dostal zlínský lídr osobní desetiminutový trest.

Ani ve druhé dvacetiminutovce se obraz hry nezměnil. Kometa byla lepším týmem a několikrát zaměstnávala Hromadu. Mladý strážce svatyně dlouho odolával, ale ve 34. minutě musel poprvé lovit puk ze své brány. V přesilovce vypálil Michal Kempný a ač si zlínský mág na puk sáhl, změně skóre zabránit nedokázal – 1:0. Druhou branku mohl přidat vzápětí Ton s Němcem, prvně jmenovaný udělal fotbalovou kličku Marušákovi, vypálil, Hromada jeho střelu vyrazil na dorážejícího brněnského štírka, ten ale těsně minul. Stav po dvou třetinách tedy 1:0.

Třetí perioda nabídla pohledný útočný hokej. Hned na začátku střílel Jakub Svoboda, ale na Čiliaka nevyzrál. Posléze za Hromadou podruhé v zápase zvonila tyč, to pálil Čermák. Brňané se však dočkali zaslouženého uklidnění. Němec ujel do úniku s Petrem Tonem, dvakrát si s ním předal puk a brněnský kanonýr svou sedmnáctou brankou v sezóně poslal Hromadovi přesnou "šibeniční" navštívenku - 2:0.

 

Hosté se mohli vrátit do hry ve dvojnásobné přesilovce, to na trestné seděli Ptáček s Kempným, ale výtečně chytající Čiliak zabránil všem pokusům a po zásluze se stal nejlepším hráčem utkání. Po střele Čajánka chytil puk betonem, po dvou tutovkách Marušáka zasáhl svým tělem. Více už se nestalo, tedy krom několika trestů a pošťuchování Koreise s Čajánkem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Komentáře