Reklama
reklama

Kometa udolala Zlín, Marek Čiliak si připsal druhé čisté konto v sezóně

B r n o – Urputnou bitvu sledovala vyprodaná hala Rondo v nedělní adventní podvečer. Kometa dlouho a trpělivě čekala, kudy vyzrát na zlínskou obranu a gólmana Hromadu. Ten kapituloval za polovinou utkání v přesilovce, kterou využil Kempný a v posledním dějství jej podruhé mazácky překonal Petr Ton. Brňané byli lepším týmem a nic na tom nemění ani nápor Zlína v poslední třetině, který utlumil výborný Čiliak.

První třetina zápasu mezi Kometou a Zlínem byla velmi opatrná a na šance velmi úsporná. Něco málo však k vidění přece jen bylo. Mírná aktivita na straně Brna zaměstnávala zlínsko-vsetínského Hromadu. Ten kryl bekhendovou střelu Němce a poté i ránu Čermáka, proti jehož ráně vyletěl do vzduchu semafor. Ševci se dostávali do šancí jen výjimečně, za zmínku stojí pokus Ondráčka, který proletěl těsně vedle Čiliakovy brány. Jinak se v prvním dějství nic zásadního nedělo, trochu vzruchu přinesl souboj Kováčika s Jakubem Svobodou a Čajánkova střela po přerušení, za což dostal zlínský lídr osobní desetiminutový trest.

Ani ve druhé dvacetiminutovce se obraz hry nezměnil. Kometa byla lepším týmem a několikrát zaměstnávala Hromadu. Mladý strážce svatyně dlouho odolával, ale ve 34. minutě musel poprvé lovit puk ze své brány. V přesilovce vypálil Michal Kempný a ač si zlínský mág na puk sáhl, změně skóre zabránit nedokázal – 1:0. Druhou branku mohl přidat vzápětí Ton s Němcem, prvně jmenovaný udělal fotbalovou kličku Marušákovi, vypálil, Hromada jeho střelu vyrazil na dorážejícího brněnského štírka, ten ale těsně minul. Stav po dvou třetinách tedy 1:0.

Třetí perioda nabídla pohledný útočný hokej. Hned na začátku střílel Jakub Svoboda, ale na Čiliaka nevyzrál. Posléze za Hromadou podruhé v zápase zvonila tyč, to pálil Čermák. Brňané se však dočkali zaslouženého uklidnění. Němec ujel do úniku s Petrem Tonem, dvakrát si s ním předal puk a brněnský kanonýr svou sedmnáctou brankou v sezóně poslal Hromadovi přesnou "šibeniční" navštívenku - 2:0.

 

Hosté se mohli vrátit do hry ve dvojnásobné přesilovce, to na trestné seděli Ptáček s Kempným, ale výtečně chytající Čiliak zabránil všem pokusům a po zásluze se stal nejlepším hráčem utkání. Po střele Čajánka chytil puk betonem, po dvou tutovkách Marušáka zasáhl svým tělem. Více už se nestalo, tedy krom několika trestů a pošťuchování Koreise s Čajánkem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře