Reklama
reklama

Kometa udolala Zlín, Marek Čiliak si připsal druhé čisté konto v sezóně

B r n o – Urputnou bitvu sledovala vyprodaná hala Rondo v nedělní adventní podvečer. Kometa dlouho a trpělivě čekala, kudy vyzrát na zlínskou obranu a gólmana Hromadu. Ten kapituloval za polovinou utkání v přesilovce, kterou využil Kempný a v posledním dějství jej podruhé mazácky překonal Petr Ton. Brňané byli lepším týmem a nic na tom nemění ani nápor Zlína v poslední třetině, který utlumil výborný Čiliak.

První třetina zápasu mezi Kometou a Zlínem byla velmi opatrná a na šance velmi úsporná. Něco málo však k vidění přece jen bylo. Mírná aktivita na straně Brna zaměstnávala zlínsko-vsetínského Hromadu. Ten kryl bekhendovou střelu Němce a poté i ránu Čermáka, proti jehož ráně vyletěl do vzduchu semafor. Ševci se dostávali do šancí jen výjimečně, za zmínku stojí pokus Ondráčka, který proletěl těsně vedle Čiliakovy brány. Jinak se v prvním dějství nic zásadního nedělo, trochu vzruchu přinesl souboj Kováčika s Jakubem Svobodou a Čajánkova střela po přerušení, za což dostal zlínský lídr osobní desetiminutový trest.

Ani ve druhé dvacetiminutovce se obraz hry nezměnil. Kometa byla lepším týmem a několikrát zaměstnávala Hromadu. Mladý strážce svatyně dlouho odolával, ale ve 34. minutě musel poprvé lovit puk ze své brány. V přesilovce vypálil Michal Kempný a ač si zlínský mág na puk sáhl, změně skóre zabránit nedokázal – 1:0. Druhou branku mohl přidat vzápětí Ton s Němcem, prvně jmenovaný udělal fotbalovou kličku Marušákovi, vypálil, Hromada jeho střelu vyrazil na dorážejícího brněnského štírka, ten ale těsně minul. Stav po dvou třetinách tedy 1:0.

Třetí perioda nabídla pohledný útočný hokej. Hned na začátku střílel Jakub Svoboda, ale na Čiliaka nevyzrál. Posléze za Hromadou podruhé v zápase zvonila tyč, to pálil Čermák. Brňané se však dočkali zaslouženého uklidnění. Němec ujel do úniku s Petrem Tonem, dvakrát si s ním předal puk a brněnský kanonýr svou sedmnáctou brankou v sezóně poslal Hromadovi přesnou "šibeniční" navštívenku - 2:0.

 

Hosté se mohli vrátit do hry ve dvojnásobné přesilovce, to na trestné seděli Ptáček s Kempným, ale výtečně chytající Čiliak zabránil všem pokusům a po zásluze se stal nejlepším hráčem utkání. Po střele Čajánka chytil puk betonem, po dvou tutovkách Marušáka zasáhl svým tělem. Více už se nestalo, tedy krom několika trestů a pošťuchování Koreise s Čajánkem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře