Reklama
reklama

Kometa udolala německého mistra Eisbären Berlín po nájezdech - 2:1

Blízko byla Kometa tříbodové výhře v nedělním duelu proti Eisbärenu Berlín. Držela totiž od 17. minuty vedení díky trefě Pavla Jenyše, o které přišla až v poslední minutě základní hrací doby, kdy v power-play vyrovnával Lalonde. Utkání šlo tedy do prodloužení, které ale o vítězi nerozhodlo. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, v nichž byl jako jediný úspěšný Tomáš Svoboda.  

Kometa Brno - Berlín 2:1 sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0). Branky a nahrávky: 17. Jenyš (Němec, Dujsík), rozh. náj. T. Svoboda – 60. Lalonde (Rankel). Rozhodčí: Polák, Homola – Skopal, Černý. Vyloučení: 7:9, navíc Weiß (EIS) OT do konce utkání. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 2825. Střely na branku: 45:30. Kometa: Čiliak - Kováčik, Hanzlík, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dujsík, M. Hruška – Zohorna, Čermák (C), Raška – T. Svoboda, J. Hruška, J. Svoboda – Dočekal, J. Koreis, Burian – Jenyš, Němec, Mrázek. Berlín: Elwing – Supis, Sharrow, Lalonde, Haase, Borer, Trivellato, Müller – Foy, Weiß, Schlenker – Tallackson, Olver, Braun – Mulock, Talbot, Rankel (C) – Kabitzky, Koslowski, Filin.

Kometa vlétla do utkání velmi aktivně a díky tomu si i vybojovala brzkou přesilovou hru. Tu se však domácím nepovedlo zužitkovat. V první části se vůbec hrál svižný hokej, ke kterému přispěli i hosté. Berlínští měli také k dispozici početní výhodu, ale ani oni se gólové radosti nedočkali. Tallackson sice pálil v osmé minutě dobře, ale Čiliak puk vyrazil svými betony.

Branky se dočkali diváci v Kajot Areně až v 17. minutě, ale opravdu stála za to. Pavel Jenyš dostal zpětnou přihrávku kousek od modré a příklepem vymetl šibenici Elwingovy branky. Do kabin tak odcházela spokojeněji Kometa.

V druhé části se na góly čekalo marně. Jeden sice přišel hned v úvodu třetiny z hole hostí, ale padl až po odpískání rozhodčího a tak zůstal stav stejný. Posléze měla dobrou možnost na skórování Kometa, hrála totiž chvíli dvojnásobnou přesilovku. Žižka však trefil svojí střelou od modré pouze boční konstrukci.

Německý tým měl velkou možnost v 27. minutě, kdy dostal přihrávku zpoza brány Weiß, ale Čiliak předvedl skvělý zákrok a vykopl puk betonem. Kometa měla také dobré možnosti, ale často své akce příliš překombinovala na úkor zakončení.

Závěrečná třetina už tolik líbivé podívané nenabídla. Ve 45. minutě sice měl Eisbären velkou šanci, když se po Borerově střele od modré dostal k dorážce Tallackson, který ale dorážkou minul prázdnou bránu. Kometa si jinak v pohodě hlídala hru a nepouštěla soupeře do tlaku. Odolala až v power-play, kdy vyrovnal v 60. minutě Lalonde. Zápas tak šel do prodloužení, v němž se ale i přes aktivitu Komety nerozhodlo. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, v nichž se jako jediný trefil Tomáš Svoboda.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře