Reklama
reklama

Kometa udolala německého mistra Eisbären Berlín po nájezdech - 2:1

Blízko byla Kometa tříbodové výhře v nedělním duelu proti Eisbärenu Berlín. Držela totiž od 17. minuty vedení díky trefě Pavla Jenyše, o které přišla až v poslední minutě základní hrací doby, kdy v power-play vyrovnával Lalonde. Utkání šlo tedy do prodloužení, které ale o vítězi nerozhodlo. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, v nichž byl jako jediný úspěšný Tomáš Svoboda.  

Kometa Brno - Berlín 2:1 sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0). Branky a nahrávky: 17. Jenyš (Němec, Dujsík), rozh. náj. T. Svoboda – 60. Lalonde (Rankel). Rozhodčí: Polák, Homola – Skopal, Černý. Vyloučení: 7:9, navíc Weiß (EIS) OT do konce utkání. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 2825. Střely na branku: 45:30. Kometa: Čiliak - Kováčik, Hanzlík, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dujsík, M. Hruška – Zohorna, Čermák (C), Raška – T. Svoboda, J. Hruška, J. Svoboda – Dočekal, J. Koreis, Burian – Jenyš, Němec, Mrázek. Berlín: Elwing – Supis, Sharrow, Lalonde, Haase, Borer, Trivellato, Müller – Foy, Weiß, Schlenker – Tallackson, Olver, Braun – Mulock, Talbot, Rankel (C) – Kabitzky, Koslowski, Filin.

Kometa vlétla do utkání velmi aktivně a díky tomu si i vybojovala brzkou přesilovou hru. Tu se však domácím nepovedlo zužitkovat. V první části se vůbec hrál svižný hokej, ke kterému přispěli i hosté. Berlínští měli také k dispozici početní výhodu, ale ani oni se gólové radosti nedočkali. Tallackson sice pálil v osmé minutě dobře, ale Čiliak puk vyrazil svými betony.

Branky se dočkali diváci v Kajot Areně až v 17. minutě, ale opravdu stála za to. Pavel Jenyš dostal zpětnou přihrávku kousek od modré a příklepem vymetl šibenici Elwingovy branky. Do kabin tak odcházela spokojeněji Kometa.

V druhé části se na góly čekalo marně. Jeden sice přišel hned v úvodu třetiny z hole hostí, ale padl až po odpískání rozhodčího a tak zůstal stav stejný. Posléze měla dobrou možnost na skórování Kometa, hrála totiž chvíli dvojnásobnou přesilovku. Žižka však trefil svojí střelou od modré pouze boční konstrukci.

Německý tým měl velkou možnost v 27. minutě, kdy dostal přihrávku zpoza brány Weiß, ale Čiliak předvedl skvělý zákrok a vykopl puk betonem. Kometa měla také dobré možnosti, ale často své akce příliš překombinovala na úkor zakončení.

Závěrečná třetina už tolik líbivé podívané nenabídla. Ve 45. minutě sice měl Eisbären velkou šanci, když se po Borerově střele od modré dostal k dorážce Tallackson, který ale dorážkou minul prázdnou bránu. Kometa si jinak v pohodě hlídala hru a nepouštěla soupeře do tlaku. Odolala až v power-play, kdy vyrovnal v 60. minutě Lalonde. Zápas tak šel do prodloužení, v němž se ale i přes aktivitu Komety nerozhodlo. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, v nichž se jako jediný trefil Tomáš Svoboda.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře