Reklama
reklama

Kometa udolala druhý Litvínov a aktuálně na něj ztrácí čtyři body

Napínavá bitva byla k vidění v nedělní večer v hale Rondo. Kometa hostila druhý Litvínov a v případě výhry by mohla snížit jeho náskok na čtyři body. To se také povedlo, Kometa díky dvěma brankám ve druhé třetině získala tři body, byť Ručinský snižoval na 2:1. Nic to ale na výsledku nezměnilo. Zásluhou Dočekala a Vondráčka si Kometa připsala další výhru do své sbírky.

Nedělní večerní zápas začala lépe hostující Verva. Ta hned v úvodu dostala k dispozici přesilovku, díky ní se dostala do tlaku a šancí. Největší měl Ručinský, jehož bomba z pravého kruhu orazítkovala břevno Čiliakovy brány. Kometa se dostávala do hry postupně, největší možnosti si vytvořila až v posledních pěti minutách první periody. Za zmínku stojí určitě Hruškova přihrávka naslepo mezi kruhy na Honejska, jehož střelu Francouz nadvakrát fantasticky zlikvidoval. Následně pálil Kuboš, jehož tečovaná rána skončila těsně vedle. Neuspěl ani Dočekal, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Druhá třetina nabídla daleko svižnější hokej, kterému nechyběly góly. Účet zápasu mohl otevřít jedovatou střelou Malec, ale puk skončil těsně vedle. O pár chvil později již v brněnském Rondu udeřilo. Martin Dočekal dostal parádní přihrávku před dvě čáry a následně pádil sám na Francouze, toho překonal střelou mezi betony. O dvě minuty později bylo v Brně ještě veseleji. Koreisova formace totálně vyšachovala litvínovskou defenzivu a na konci celé akce byl přesně zakončující Tomáš Vondráček, pro kterého to znamenalo čtrnáctou branku v této sezóně.

Verva se dostala do hry až před polovinou zápasu. V přesilovce vystřelil Hübl a jeho projektil tečoval do brány zkušený veterán Martin Ručinský - 2:1. Kontrovat mohl vzápětí Kováčik, Francouz jeho bombu neudržel a puk se pozvolna šoural do klece, nakonec se do ní nedostal. Druhá část skončila těsným vítězstvím Komety.

Kometa byla i ve třetí části střelecky aktivnější, přesto mohla inkasovat po výpadu Hübla, který ve vlastním oslabení ujížděl sám na Čiliaka, ten ho ale vychytal. Domácí měli velké množství šancí, ale buď selhali v koncovce, nebo zakročil Francouz. Největší šancí na pojistku výsledku měl Ton, ale jeho pokus šel těsně vedle. Závěrečný tlak Vervy domácí hráči dokázali utlumit a hubenou výhru si pohlídat.

Branky a nahrávky: 24. Dočekal (Ostřížek, Hanzlík), 26. Vondráček (Burian, Koreis) – 29. Ručinský (Hübl, Kubát). Rozhodčí: Šír, Horák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7038. Střely na branku: 29:16. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře