Reklama
reklama

Kometa stáhla dvougólové manko. Nájezdové drama ovládly Vítkovice

V í t k o v i c e / B r n o – Nejdelší zápas letošního ročníku Tipsport extraligy shlédli diváci, kteří si našli v pátek cestu do ostravské ČEZ Arény na duel Vítkovic s Kometou. Domácí se díky povedené druhé třetině dostali do dvoubrankového vedení, o něj ale přišli hned na začátku třetího dějství, kdy dvěma góly ze třech střídání srovnal misky vah brněnský Tomáš Vondráček. Jelikož žádný z týmů nepřidal ve zbytku utkání třetí branku, muselo se o držiteli bonusového bodu rozhodovat v devíti sériích samostatných nájezdů.

Tři přesilové hry, aktivnější pohyb a větší počet střel na bránu. Taková byla úvodní třetina moravské bitvy z pohledu domácích Vítkovic, která ale nakonec branku nepřinesla. Mužem úvodních dvaceti minut se totiž stal brněnský brankář Marek Čiliak, který vynuloval všechny velké i malé šance rozjetého domácího týmu a udržel bezbrankový stav zápasu.

I na začátku druhé třetiny si Čiliak připsal na své konto několik klíčových zákroků, ve čtvrté přesilové hře domácího celku ale kapituloval. Obránce Malec vyslal dobrou střelu od modré čáry, kterou do brněnské brány doklepl Ondřej Roman – 1:0. Brňané mohli vyrovnat ve své početní výhodě, kapitán Čermák však místo střely do poloprázdné brány hledal ještě Káňu a Honejsek neuspěl z dobré střely z první.

Další dobrou šanci měl po špatném vítkovickém vystřídání Němec, svůj samostatný nájezd na Dolejše ale zakončil jen střelou do lapačky. Kometa se tlačila do vyrovnání i v dalších akcích, byly to ale znovu domácí Vítkovice, které dokázaly vstřelit druhu branku. Mladík Jan Štencel přebral na pravém kruhu puk, sjel si s ním blíže k bráně, kde vyšachoval brněnskou obranu i jejího brankáře – 2:0.

Úvod třetího dějství patřil brněnskému útočníkovi Tomáši Vondráčkovi. Důrazný forvard nejprve přesnou střelou pod víko dokončil odvážný průnik spoluhráče Dočekala ve vlastním oslabení, po letošní šesté brance Komety v početní nevýhodě dorovnal nepříznivý výsledek po dalších dvou minutách, kdy mezi kruhy doklepl volný puk podruhé do Dolejšovy brány – 2:2.

Hra rázem dostala zcela jiný obraz. Kometa získala psychickou výhodu na svoji stranu a vytvářela si další slibné šance. Branku se jí ale do konce třetiny vstřelit nepodařilo. Domácí navíc měli obrovskou šanci v závěrečné minutě, kdy hráli více než minutu a půl přesilovou hru pěti proti třem, Brňané se ale statečně ubránili a dovedli utkání do prodloužení.

V nastaveném čase branka nepadla a o výsledku se rozhodovalo až v penaltové loterii. V prvních třech sériích se trefil každý tým po jednom gólu a nájezdy pokračovaly dále. Dlouho opanovali všem nájezdníkům oba brankáři, rozhodlo se až v deváté sérii, kdy Čiliaka překonal vítkovickým Rostislav Olesz - 3:2.

Branky a nahrávky: 24. Roman (Malec), 31. Štencel (Kolouch, Kucsera), rozh. sam. nájezd Olesz – 42. Vondráček (Dočekal, Dlapa), 44. Vondráček. Rozhodčí: Baluška, Konc – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:8.Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4441. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2. Hráči utkání:Tomáš Vondráček - Daniel Dolejš.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře