Kometa skončila na devátém místě a v předkole vyzve Chomutov

Dobojováno, alespoň tedy v základní části. Nyní čeká na Kometu předkolo a protivník z Chomutova. O soupeři rozhodla domácí prohra brněnského celku se Zlínem. Byť Brňané vedli na začátku třetí části 2:1, nakonec prohráli 2:4. Zlín si připsal tři body a jde na Třinec. Kometa vyzve Chomutov.

Na soupisce Komety se v posledním kole základní části objevili hned tři dorostenci – náhradní gólman Slavíček, útočník Havránek a obránce Mikyska. Trenéři před play-off šetřili některé opory a v úvodních minutách to bylo znát. První šanci si vytvořil Bukarts, ale Falter jeho pokus chytil. Hosté byli aktivnější a v páté minutě se dočkali vedení. Jiří Ondráček napřáhl za modrou čárou a prostřelil klubko těl včetně brněnského brankáře – 0:1.

Postupem času se Brňané dostali do tempa a vytvářeli si šance, ale ani Dočekal a následně Němec na Zavadila nevyzráli. Ještě nedávný brankář druholigového Hodonína v první části odolal a v souboji potencionálních soupeřů pro předkolo play-off se šlo do kabin lépe týmu PSG.

Ve druhé třetině byla Kometa o něco málo lepší, byť se soupeř občas dostal do slibné možnosti především v přesilovce, Falter všechny rány dobře viděl. Početní výhodu nakonec využila Kometa, v šestatřicáté minutě rozebrali zlínskou obranu Špirko s Vojtěchem Němcem a nejproduktivnější hráč Brna propasíroval na zadní tyči kotouč za Zavadila – 1:1. Kometa se tak zaslouženě dočkala vyrovnání a v závěru mohla jít dokonce do vedení. Kováčikova bomba zazvonila o tyč Zavadilovy svatyně.

Třetí část začala brněnskou přesilovkou. Tu po třiceti vteřinách využil Hynek Zohorna, ke kterému se odrazil kotouč a pro domácího hráče nebyl problém trefit odkrytou klec – 2:1. Za dvě minuty bylo znovu vyrovnáno, v přesilovce propasíroval puk za Falterova záda Robert Říčka - 2:2. Uběhlo pět minut a po levé straně se prohnal David Šťastný a jeho pumelice zapadla přesně do šibenice – 2:3. Sedm minut před koncem základní hrací doby zvýšil bekhendem Filip Čech stojící sám u pravé tyče – 2:4.

V závěru ještě nedal trestné střílení Vlach, výsledek nezměnila ani závěrečná power-play Komety. Ševci tak získali tři body a jdou v předkole na Třinec. Brno vyzve Chomutov.

Branky a nahrávky: 36. Němec (Špirko, Káňa), 41. H. Zohorna – 5. Ondráček (Maruna, Horák), 43. Říčka (Žižka, Matějíček), 48. Šťastný (Čachotský), 53. Čech (Matějíček, Čachotský). Rozhodčí: Čech, Fraňo - Frodl, Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 23:24 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:4. Hráči utkání: Martin Dočekal - Petr Holík.

Zdroj: HC Kometa