Reklama
reklama

Kometa si vyšlápla i na Třinec a popáté v řadě bere všechny body

T ř i n e c / B r n o – Bodová šňůra brněnských hokejistů pokračuje i po zápase na ledě jednoho z hlavních aspirantů na extraligový úspěch! O Klepiše posílený Třinec prohrával doma s Kometou již v jedenácté vteřině, kdy mu bleskovou ránu zasadil Ton. Domácím se sice ve druhé části podařilo skóre dorovnat, Kometa ale dalšími dvěma brankami soupeři znovu odskočila, tentokráte již nadobro. Brňané si tak připsali další tři body z venkovního hřiště, vyhráli popáté v řadě a bodovali již v jedenáctém zápase po sobě.

Oceláři do zápasu nastoupili s novou posilou útočných řad Jakubem Klepišem. Pražský rodák zahájil zápas na centru první formace, spolu se svými spoluhráči ale sledoval velmi rychlou branku Komety. Z duelu uplynulo pouhopouhých jedenáct vteřin, když Šimona Hrubce v třinecké brance překonal Petr Ton.

Domácí mohli srovnat za další dvě minuty sólo Martina Adamského ale skončilo na lapačce hostujícího Marka Čiliaka. Další průběh první periody poznamenaly časté fauly, Oceláři si zahráli čtyři přesilovky, Kometa se do početní výhody dostala dvakrát. Ani jednomu z týmů se ve výhodě příliš nevedlo, za zmínku stojí snad jen pokus hostujícího Jana Hrušky, jehož střelu Hrubec se štěstím vyrazil.

V šestnácté minutě byli domácí blízko k vyrovnání, pokusy Rákose a Hrni ale slovenský brankář ve službách Komety dokázal zlikvidovat. A když se v závěru první třetiny v přečíslení nevedlo Adamskému s Orsavou, šlo se do kabin za jednobrankového vedení Komety.

Začátek prostřední části vyzněl lépe pro domácí Slezany. Oceláři zahájili druhou třetinu v početní výhodě, v ní byl blízko k brance Jiří Polanský. Jeho tutovku ale zmařil pozorný Čiliak. V pětadvacáté minutě už ale bylo vyrovnáno. Lukáš Žejdl vybojoval puk pro Adama Rufera, který bekhendem mířil přesně – 1:1.

Také prostřední část druhé třetiny přinesla několik přesilových her, ani jedna ale nebyla zužitkována. Pokusy domácích Klepiše, Rákose či Trončinského zlikvidoval Čiliak, Hrubec pak zastavil střely Kuboše nebo Hrušky. Už se zdálo, že se do kabin půjde za rovnovážného stavu, když Kometu do vedení poslalVilém Burian. Hostující útočník šikovně tečoval Dujsíkovo nahození, Hrubec byl bezmocný.

Brňané mohli své vedení navýšit hned v úvodu poslední periody, David Ostřížek ale při trestném střílení trefil pravou tyč Hrubcovy svatyně. Oceláři se o vyrovnání marně pokoušeli v následující přesilovce. Několik vteřin po uplynutí brněnského oslabení navíc pro domácí přišla další rána. Jan Hruška v přečíslení podržel puk a nechytatelnou ranou zavěsil pod horní tyč – 1:3.

Oceláři dlouho nemohli překonat obranný val Komety, povedlo se jim to až v minutě čtyřiapadesáté. Hosté nabídli Ocelářům přesilovku pěti proti třem, tu zužitkoval Jakub Klepiš, který za Čiliakova záda dorážel tvrdou ránu Vladimíra Rotha – 2:3.

Závěrečnou snahu domácích o vyrovnání zhatilo vyloučení Rákose. Kometa udržela svou modrou čáru a nepustila Oceláře před brankáře Čiliaka. Kometa tak bodovala i pojedenácté v řadě, Oceláři naopak přepouštějí vedoucí příčku Litvínovu.

Branky a nahrávky: 26. Rufer (Žejdl, M. Doudera), 54. Klepiš (Roth, Trončinský) – 1. Ton (Němec, Kempný), 39. Burian (Dujsík, Hanzlík), 47. Hruška (Vondráček, Ptáček). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Charvát, Frodl.Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4620. Střely na branku: 28:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3. Hráči utkání: Vladimír Roth - Marek Čiliak.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Tramvaj Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Každý má občas "den blbec" a dělá chyby. Ať už je to zapříčiněné osobními důvody nebo se jen ráno vzbudil s bolestí hlavy. Co se ale stane, když takový den má zrovna řidič tramvaje a v...
22.02.2018 - 06:51
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Stávající hlavní nádraží Foto: Centrumnews/ Tomáš Varga
Rada města Brna včera doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ při modernizaci Železničního uzlu Brno. O stanovisku města...
21.02.2018 - 06:55
Komentáře