Reklama
reklama

Kometa si s chutí zastřílela, sedmi brankami pokořila Slavii

Takhle by to šlo! Kometa potvrdila výhru z Mladé Boleslavi a doma se jí povedlo jednoznačným způsobem přehrát pražskou Slavii. O výsledku bylo rozhodnuto prakticky již po druhé třetině, kdy byl stav 4:0. Do zbytku zápasu padly ještě čtyři branky, tři do sítě střídajícího Adama Svobody, jeden do Čiliakovy svatyně. Skóre 7:1 hovoří za vše a nutno říct, že tento výsledek Brňané potřebovali jako sůl.

HC Kometa Brno - HC Slavia Praha 7:1(2:0, 2:0, 3:1).

Branky a nahrávky: 5. Koreis (T. Vondráček, Burian), 14. Wasserbauer, 29. Ton (J. Hruška), 30. Ptáček (Kempný, V. Němec), 43. Ton, 51. Kusko (Wasserbauer, Mrázek), 59. Kempný (T. Vondráček) – 56. Barák (T. Doležal). Rozhodčí: Lacina, Šindler - Kis, Lučan. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6604. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1. Hráči zápasu: Jan Wasserbauer - Jindřich Barák.
HC Kometa Brno: Čiliak – Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Malec – Ton, V. Němec, J. Hruška – T. Svoboda, L. Čermák (C), Ostřížek – T. Vondráček, Koreis, Burian – Mrázek, Kusko, Wasserbauer
HC Slavia Praha: Furch (30. A. Svoboda) – Krejčí, Kolařík, Valach, Holub, Štich, Knot, Barák – Sklenář, Klhůfek, Stránský – T. Doležal, Vas, M. Čermák – Poletín, Weissmann, Bednář (C) – J. Doležal, Andres, Babka.
 

Kometa vstoupila do zápasu hodně aktivně. Již ve třetí minutě se dostal před bránu Michal Kempný, ale jeho rána z mezikruží zaplavala těsně nad bránu. V páté minutě se už měnilo skóre, nejprve na Furcha vypálil Tomáš Vondráček, ten sice těsně minul, ale k odraženému kotouči se dostal Jakub Koreis a jeho milimetrově přesná střela z těžkého úhlu zapadla do hostující klece – 1:0. Následovala tutovka Petra Tona, jenž obalamutil dva protihráče a jako vítr se prohnal až k Furchovi, ten ho ale dokázal vychytat.

Pražané zaměstnali Čiliaka v první třetině jen čtyřmi pokusy, z nich se dá vybrat pouze rána Bednáře, kterou slovenský gólman bezpečně kryl. Posléze byl v akci další slovenský hokejista a bývalý hráč Komety. Jenže se ukázal jako velký smolař, když nechal puk před svým brankářem a místo rozehrávky máchl zcela na prázdno. Toho si pohotově všiml Jan Wasserbauer, který se chopil puku a zavěsil pod víko – 2:0. Jednadvacetiletý mladík se tak mohl radovat z první extraligové branky.

 

Ve druhé části se hosté zlepšili, ale ke kýženému efektu to nevedlo. Největší možnosti měli postupně Stránský s Klhůfkem, ale obětavá brněnská obrana všechny rány zablokovala a spolu s Čiliakem vše vyřešila. Místo snížení hostů, přišlo brněnské uklidnění. Do rychlého kontru se vřítili Jan Hruška s Petrem Tonem a druhý jmenovaný poslal puk do horních pater Furchovy brány – 3:0.

Následoval faul Babky a další hostující komplikace byla na světě. Od modré napřáhl František Ptáček a vyhnal Furcha ze svého pracoviště – 4:0. I když se svěřenci Ladislava Lubiny snažili snížit, na Čiliaka si nepřišel ani v závěru nebezpečně tečující Jakub Sklenář. A to ještě Brňané zahodili dvě tutovky, neprosadili se Koreis s Mrázkem.

Poslední dějství se hrálo prakticky z povinnosti. Brněnské publikum se konečně dočkalo svého a mohlo si užívat střeleckých hodů. Pátý zářez přidal při hře 4/4 Petr Ton, který přebruslil Kolaříka a poslal Svobodovi puk mezi jeho betony – 5:0. Kometa bude dnes o dva puky chudší. Krom Wasserbauera se poprvé v extralize trefil i Silvestr Kusko. Ten dostal přesný pas do jízdy a ukázal se jako správný mazák. Puk práskl Svobodovi do jeho pravé šibenice – 6:0.

Gólové dostihy pokračovaly, Slavia nechtěla odjet do hlavního města s nulou na střeleckém účtu a Čiliaka se jí přeci jen povedlo překonat. Od modré napřáhl Jindřich Barák a překazil tak brněnskému brankáři čisté konto – 6:1. O závěrečnou tečku se postaral obránce Michal Kempný, který využil parádní přihrávky Vondráčka a jeho rána měla přesnost – 7:1. Více už se ve střelecky bohatém mači nestalo.

Zdroj: www.hc-kometa.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře