Reklama
reklama

Kometa si připsala třetí výhru v řadě

Dramatická bitva mezi Kometou a Chomutovem nabídla hned deset branek. O něco lepší byla domácí družina, která překonala Strmeně, respektive Hanuljaka, šesti brankami. Chomutov se radoval pouze čtyřikrát, byť odehrál velmi dobré utkání a Brňany svěřenci kouče Růžičky pořádně pozlobili. Těžkého soka nakonec domácí dokázali pokořit.

Sotva se diváci usadili do hlediště, dostali pořádně ledovou sprchu. Při prvním střídání zakombinovali Pospíšil s Romanem Červenkou a druhý jmenovaný po třinácti vteřinách hry překonal překvapeného Čiliaka. Kometa se dlouho hledala, nehrála vůbec dobře a soupeř toho mohl několikrát využít. Především bývalý hráč Brna Pospíšil si najel mezi kruhy a mohl zvýšit na 2:0, jenže trefil břevno. To už bylo na kouče Hadamczika moc a vybral si oddechový čas.

Domácí se po něm pomaličku rozjížděli a začali si vytvářet tlak, ve dvanácté minutě jej zahájil Hynek Zohorna, jehož střelu Strměn ještě dokázal vyrazit. O pár chvil později bylo ovšem vyrovnáno a někdejší juniorský gólman Komety musel lovit puk ze sítě. Novic v brněnském dresu Špirko přihrál v brejkové situaci na najetého Jana Káňu, který uklidil kus černé pryže do sítě – 1:1. V závěru třetiny dostali Moravané přesilovku a tu dokázali zhodnotit. Kováčikovu bombu Strmeň ještě vyrazil do tyče, pohotový Tomáš Vondráček však poslal kotouč do chomutovské klece – 2:1.

Druhé dějství odstartovalo obrovskou šancí Hovorky, kterého ale vychytal fantastickým zákrokem Čiliak. Následovalo známé pořekadlo nedáš – dostaneš. Vilém Burian si najel zpoza brány před Strmeně a překvapil ho střelou mezi betony. Chybujícího gólmana nahradil kolega Hanuljak, který se ve svém pracovišti musel další minuty nudit. Piráti totiž opět přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a těsně před polovinou utkání z toho bylo snížení. Pospíšil krásně našel před brankou volného Romana Chloubu, který jednoduše dorazil kotouč do sítě – 2:3.

A aby toho nebylo málo, o čtyři minuty později se hosté dostali zpátky do zápasu. Rutta poslal přihrávku na pravou stranu a v dobré formě hrající Tomáš Pospíšil svižnou ránou překonal marně se natahujícího Čiliaka – 3:3. Hrál se oboustranně vyrovnaný hokej, v závěru třetiny měly šance oba týmy, leč další pokusy brankáři pochytali.

Tým kouče Růžičky nehrál vůbec špatně a zlobil protivníka dál. Jánošík měl před sebou polovinu odkryté brány, ale Čiliak se proti jeho pokusu stačil přemístit. Kometa se bránila a měla co dělat, avšak se k ní přiklonilo štěstí. Spangovu bombu tečoval před brankou stojící Jan Hruška a po konzultaci s videorozhodčím šla domácí družina do vedení - 4:3. Poté předvedl krásnou akci Tomáš Vondráček, který se prohnal jako vítr kolem obránce Rýgla a perfektní ranou pod víko překonal Hanuljaka - 5:3.

Střelecké dostihy pokračovaly i v dalších minutách. Kometa hrála krátkou přesilovku a tu dokázal bleskově využít Vojtěch Němec, před kterým zela opuštěná svatyně - 6:3. Piráti ještě upravili výsledek, pět minut před koncem dorazil za Čiliaka odražený kotouč Štěpán Hřebejk - 6:4. Gólové manévry tak zvládlo brněnské mužstvo, které proti velmi silnému soupeři bere vydřené tři body.

Branky a nahrávky: 14. J. Káňa (Špirko, Hanzlík), 20. T. Vondráček (Kováčik, Káňa), 23. Burian (Dočekal), 46. J. Hruška (Spang, V. Němec), 54. T. Vondráček (H. Zohorna, Hanzlík), 54. V. Němec (J. Hruška) – 1. Červenka (Pospíšil), 29. Chlouba (Pospíšil, Vondrka), 33. Pospíšil (Rutta), 55. Hřebejk (Hovorka, Rutta). Rozhodčí:Polák, Fraňo – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7395. Střely na branku:36:35. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 6:3, 6:4. Hráči zápasu: Tomáš Vondráček - Tomáš Pospíšil.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře