Reklama
reklama

Kometa se zápasem s Boleslaví vrací na první místo extraligy

M l a d á B o l e s l a v / B r n o - Druhý venkovní zápas v řadě čekal na brněnskou Kometu. Po Hradci zamířila do Mladé Boleslavi, kde naposledy vyhrála za tři body v únoru 2012. Po čtyřech letech však přišlo vítězství. Kometa napravila porážku z Hradce a je zpátky na prvním místě tabulky extraligy.

První třetina nabídla ofenzivní hokej. Do první šance se dostal domácí Vampola, ale dnes nastupivší Karel Vejmelka si připsal výtečný zákrok. Na druhé straně zahrozila i Kometa, Haščák ovšem ani nadvakrát nepřekonal Lukáše v mladoboleslavské kleci.

Za polovinou utkání se dostal do tří tutovek Martin Dočekal. Nejprve v oslabení prchl domácí obráně a při své šanci byl navíc byl faulován. Nařízené trestné střílení neprovedl špatně, zkusil bekhendový blafák, ale domácí gólman si věděl rady. A stále ve stejném oslabení pálil třebíčský rodák z mezikruží, nicméně branku domácích minul. Hrál se pohledný hokej, hodně se bruslilo, šancí bylo skutečně mnoho, leč první třetina se obešla bez branek.

Největší a nejzajímavější momenty se udály v posledních pěti minutách druhé třetiny. Urban uvolnil svého kolegu Hyku a bylo nařízeno trestné střílení, byť se z opakovaných záběrů zdálo, že Štencel vypíchl puk čistým způsobem a jako první se dotkl puku. Každopádně Hyka jel trestné střílení na stejnou bránu, jako brněnský útočník Dočekal, ale na Vejmelku si Hyka nepřišel.

Modrobílá družina podporováná velkou masou svých fanoušků otevřela skóre v 37. minutě. Obránce Trška poslal pas před bránu, kde byl Marcel Haščák a po jeho naprosto regulérní teči bruslí Brno vedlo 1:0. Uběhla minuta a pět vteřin a na komeťácké střídačce bylo ještě veseleji. Po vyhraném Eratově buly napřáhl od modré Michal Gulaši a jeho pumelice s pomocí tyče zapadla do brány - 0:2. Domácí se dostali do hry kontaktním gólem pět vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky. V přesilovce mířil přesně nad vyrážečku Vejmelky útočník Tomáš Hyka - 1:2.

Ve třetí třetině se do několika střeleckých pokusů dostal aktivní Marek Kvapil, ale Lukáše nedokázal překonat. I boleslavský Vampola pořádně zahrozil a výtečně chytající Vejmelka podržel svůj tým. Svěřenci trenéra Výborného se dočkali v 45. minutě vyrovnaní. Nenápadnou střelu od modré vyslal obránce Tomáš Voráček a bylo srovnáno - 2:2. S Kometou však inkasovaná branka neotřásla, ba naopak. V přesilovce si najel na levý kruh Tomáš Vincour a jeho parádní bomba vymetla pavučiny v boleslavské svatyni - 2:3!

Osm minut před koncem mohl zvýšit skóre Káňa s Tomášem Vincourem, v domácím brankovišti bylo pořádné horko, Lukáš však vše důležité vyřešil. Boleslav zkusila v závěru power-play, ale Marek Kvapilvybojoval kotouč a v čase 59:11 pečetil vítězství Komety, která se vrací zpátky na první místo Tipsport extraligy.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře