Reklama
reklama

Kometa prohrála v Karlových Varech a má jasno. V play-off vyzve Plzeň

Brněnští hokejisté mají za sebou poslední zápas základní části, v Karlových Varech však na body nedosáhli a s Energií prohráli 3:0. Po základní části tak obsadili konečné šesté místo a to znamená jediné. Čtvrtfinálové boje začnou na venkovním stadionu, jejich soupeřem budou hokejisté Plzně, kteří klopýtli doma s Hradcem Králové a propadli se na třetí místo v tabulce.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 3:0 (1:0, 0:0, 2:0).

První dějství začalo poměrně zvolna, ani jeden tým si nevytvářel výraznější šance. Domácí si na tu první museli počkat až do šesté minuty, kdy se po Gulašiho střele snažili před Trvajem dorážet Zucker s Vachovcem. Ani jeden ale nedokázal překonat pozorného brankáře hostí. K vidění bylo také dost přesilových her, hned tři na straně domácích. Vesměs se jim ale nedařilo udržet v útočném pásmu, Kometa obětavě bránila, a často se tak osvobozovala. Občas se ale energetici přes brněnskou obranu dostali, největší šanci si vytvořil svým průnikem Roman Vlach. Ani jemu se ale nepovedlo procpat kotouč do Trvajovy svatyně, a skóre se tak stále neměnilo. Na ledě byla hodně aktivní karlovarská čtvrtá formace, Zucker a Vachovec nadělali Brňanům hodně práce. Tu největší, a hlavně rozhodující ale přinesla první lajna Energie. V rychlém protiútoku našel Zaťovič před bránou nikým nehlídaného Stanislava Balána, který neměl se zakončením žádný problém. Po této gólové situace už se nic vážného nestalo, a do šaten se tak šlo za jednobrankového náskoku domácích.

Ve druhé periodě byli zpočátku aktivnější rozhodně domácí. Po pár vteřinách se do samostatného úniku protáhl Petr Pohl, střelou mezi betony si na Trvaje ale nepřišel. Hra se podobala té v první třetině. Dostatek šancí na skórování pro oba celky, avšak ani jeden se nedokázal prosadit. Své první početní výhody si užili také hosté, avšak ne moc dlouho. Michal Kempný během jednoho střídání dvakrát fauloval a obdržel čtyřminutový trest. Karlovarským se ale přesilovky v tomto zápase vůbec nedařily, nedokázali si vytvořit trvalejší tlak. První velká šance Komety ve druhé třetině přišla až těsně před sirénou, střelu Štěpána Novotného z mezikruží ale zlikvidoval Závorka.

Začátek třetí částí byl poněkud vlažnějším, hráčům trvalo dostat se do potřebného tempa o něco déle. Skóre se mohlo měnit v 43. minutě, z obrovského závaru před Trvajem ale domácí gól nevytěžili. Stav zápasu se ale změnil o pár minutek později. Krásné sólo přes celé hřiště zakončil střelou k tyčce kapitán Energie Martin Zaťovič, a domácí tak rázem vedli o dvě branky. Kometa se dále snažila, snížit mohla při přesilové hra, avšak o tu se připravila sama svou nedisciplinovaností. Hostům se hra už příliš nedařila, jejich snahu o vyrovnání navíc přerušilo Čermákovo dvouminutové vyloučení. Brněnští si dvě minuty před koncem zápasu vzali oddechový čas, následně se pokusili bez brankáře. Ta se jim ale nepovedla a výhru domácích pečetil gólem do prázdné brány Roman Vlach.

Branky a nahrávky: 18. Balán (Zaťovič), 46. Zaťovič, 58. Vlach. Rozhodčí: Pešina, Turčan – Ondráček, Lhotský. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Bičánek, Rýgl, Gulaši, Kubka, Šmach, Dresler, Dvořák – Zaťovič (C), Balán, Pohl – Kytnár, Vlach, Micka – Dlouhý, Vachovec, Zucker – Koblas, Hruška, Tomeček
HC Kometa Brno: Trvaj – Hanzlík, Dlapa, Kempný, Dujsík, Žižka, Kuboš – J. Hruška, Čermák (C), Zohorna – Káňa, Němec, T. Svoboda – Burian, Koreis, Novotný – Mrázek, Raška, Vondráček – Wasserbauer.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře