Reklama
reklama

Kometa prohrála na domácím ledě se Zlínem

Kometa poprvé od 30. října okusila hořkou chuť prohry na vlastním ledě. V DRFG Areně sice herně nezaostávala za svým soupeřem, nicméně špatná produktivita nedovolila modrobílé družině odnést si body z moravského derby se Zlínem. V posledních minutách se podařilo domácím stáhnout dvoubrankový náskok, ševci si však ve vypjatém závěru vedení pohlídali.

Kometa zahájila utkání drtivým tlakem, když první a druhá brněnská formace více než celou úvodní minutu nepustila ševce z obranného pásma. Horko však bylo i na druhé straně kluziště, když si Petr Kuboš málem srazil bruslí kotouč do vlastní sítě. Po úvodním náporu se hra vyrovnala a přišly i šance hostujících hokejistů, Falter však, stejně jako jeho protějšek Kašík, zvládl odolat prvním střeleckým pokusům.

Ve čtrnácté minutě se skóre utkání poprvé měnilo. Po vyhraném vhazování se kotouč dostal na dobře postaveného Daniela Štumpfa, který jej nasměroval za Faltrova záda a Zlín se ujal v DRFG Areně vedení 1:0. Kometa se snažila rychle odpovědět, ševci však svojí důslednou defenzívou nepustili modrobílou družinu do velkých příležitostí a zvládli jednobrankové vedení udržet až do konce první dvacetiminutovky.

Druhá perioda začala z obou stran opatrně, z ničeho nic se však mohli radovat Brněnští, když se po zvláštním odrazu dostal před brankou ke kotouči Dujsík, byl však náhlou příležitostí tak zaskočen, že se mu nepodařilo poslat černou pryž do sítě. Neuběhlo ani čtyřicet sekund a opět měli důvod k radosti příznivci Zlína. V přečíslení dvou na jednoho si Martin Falter se střelou Kubiše ještě poradil, na dorážkuJana Maruny už ale nedosáhl.

V polovině utkání to už vypadalo, že puk míří za Kašíkova záda. Po debatě s videorozhodčími se však sudí rozhodl branku neuznat, jelikož kotouč nepřešel brankovou čáru. V rozmezí devíti minut dostali hokejisté z města pod Špilberkem hned třikrát příležitost ke snížení rozdílu v podobě početní převahy, nepodařilo se jim však naplnit pověst druhého nejlepšího celku v přesilových hrách a museli tak odejít do kabin s dvoubrankovou ztrátou.

Kometě nebylo v utkání proti Zlínu příliš přáno. Úvodní šanci třetího dějství nabídla dorážka Tomáše Svobody, který ale nedokázal dorazit kotouč za výborného Kašíka. Podobnou pozici si vypracoval o pár minut později Ostřížek, ani on ale nepřekonal výborného brankáře ve svatyni žlutomodrých hokejistů. Radost v brněnském svatostánku vypukla až necelých osm minut před koncem, kdy svoji premiérovou trefu v modrobílém dresu zaznamenal Tomáš Kaberle, který šikovně tečoval Hruškovu střílenou přihrávku.

Domácí zkoušeli v závěru hru bez brankáře. Tomáš Kaberle připravil dobrou přihrávkou gólovou pozici pro Hrušku, ten ale nedokázal prostřelit houf těl před Kašíkovou klecí a hosté si již zbylých pár sekund pohlídali. Zlínští hokejisté si díky poctivé defenzívě a hlavně zásluhou výborného Kašíka vezou z jihu Moravy plný bodový zisk.

Branky a nahrávky: 53. Kaberle (Hruška, Kováčik) – 14. Štumpf (Vlach), 26. Maruna (Kubiš, Ondráček).Rozhodčí: Fraňo, Kaukokari (FIN) – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci:7683. Střely na branku: 37:21. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Zdroj: HC Kometa Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Komentáře