Reklama
reklama

Kometa prohrála na domácím ledě se Zlínem

Kometa poprvé od 30. října okusila hořkou chuť prohry na vlastním ledě. V DRFG Areně sice herně nezaostávala za svým soupeřem, nicméně špatná produktivita nedovolila modrobílé družině odnést si body z moravského derby se Zlínem. V posledních minutách se podařilo domácím stáhnout dvoubrankový náskok, ševci si však ve vypjatém závěru vedení pohlídali.

Kometa zahájila utkání drtivým tlakem, když první a druhá brněnská formace více než celou úvodní minutu nepustila ševce z obranného pásma. Horko však bylo i na druhé straně kluziště, když si Petr Kuboš málem srazil bruslí kotouč do vlastní sítě. Po úvodním náporu se hra vyrovnala a přišly i šance hostujících hokejistů, Falter však, stejně jako jeho protějšek Kašík, zvládl odolat prvním střeleckým pokusům.

Ve čtrnácté minutě se skóre utkání poprvé měnilo. Po vyhraném vhazování se kotouč dostal na dobře postaveného Daniela Štumpfa, který jej nasměroval za Faltrova záda a Zlín se ujal v DRFG Areně vedení 1:0. Kometa se snažila rychle odpovědět, ševci však svojí důslednou defenzívou nepustili modrobílou družinu do velkých příležitostí a zvládli jednobrankové vedení udržet až do konce první dvacetiminutovky.

Druhá perioda začala z obou stran opatrně, z ničeho nic se však mohli radovat Brněnští, když se po zvláštním odrazu dostal před brankou ke kotouči Dujsík, byl však náhlou příležitostí tak zaskočen, že se mu nepodařilo poslat černou pryž do sítě. Neuběhlo ani čtyřicet sekund a opět měli důvod k radosti příznivci Zlína. V přečíslení dvou na jednoho si Martin Falter se střelou Kubiše ještě poradil, na dorážkuJana Maruny už ale nedosáhl.

V polovině utkání to už vypadalo, že puk míří za Kašíkova záda. Po debatě s videorozhodčími se však sudí rozhodl branku neuznat, jelikož kotouč nepřešel brankovou čáru. V rozmezí devíti minut dostali hokejisté z města pod Špilberkem hned třikrát příležitost ke snížení rozdílu v podobě početní převahy, nepodařilo se jim však naplnit pověst druhého nejlepšího celku v přesilových hrách a museli tak odejít do kabin s dvoubrankovou ztrátou.

Kometě nebylo v utkání proti Zlínu příliš přáno. Úvodní šanci třetího dějství nabídla dorážka Tomáše Svobody, který ale nedokázal dorazit kotouč za výborného Kašíka. Podobnou pozici si vypracoval o pár minut později Ostřížek, ani on ale nepřekonal výborného brankáře ve svatyni žlutomodrých hokejistů. Radost v brněnském svatostánku vypukla až necelých osm minut před koncem, kdy svoji premiérovou trefu v modrobílém dresu zaznamenal Tomáš Kaberle, který šikovně tečoval Hruškovu střílenou přihrávku.

Domácí zkoušeli v závěru hru bez brankáře. Tomáš Kaberle připravil dobrou přihrávkou gólovou pozici pro Hrušku, ten ale nedokázal prostřelit houf těl před Kašíkovou klecí a hosté si již zbylých pár sekund pohlídali. Zlínští hokejisté si díky poctivé defenzívě a hlavně zásluhou výborného Kašíka vezou z jihu Moravy plný bodový zisk.

Branky a nahrávky: 53. Kaberle (Hruška, Kováčik) – 14. Štumpf (Vlach), 26. Maruna (Kubiš, Ondráček).Rozhodčí: Fraňo, Kaukokari (FIN) – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci:7683. Střely na branku: 37:21. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Zdroj: HC Kometa Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře