Reklama
reklama

Kometa přepsala dějiny českého hokeje. Na utkání se Spartou přišlo 21 500 diváků

Na Plzeň 18500 diváků, se Spartou ještě o tři tisíce víc. Kometa před vyprodaným stadiónem za Lužánkami přivítala v páteční podvečer rivala - pražskou Spartu. Před utkáním rozproudilo obecenstvo vystoupení skupiny Kabát a pak se šlo na věc. Domácí po polovině duelu vedli 2:0, ve třetím dějství ovšem náskok ztratili a vypadalo to, že se půjde do prodloužení. Necelé tři minuty před koncem však zlomil duel na stranu hostů Čajkovský a definitivu učinil následně Klimek. Kometa - Sparta 2:4.

Před utkáním odhalily legendy Komety (Kříž, Winkler, Meixner a Mašlaň) novou maketu stadiónu, který by měl v budoucnu stát na místě za Lužánkami, kde se odehrával páteční duel. Zároveň diváci uctili památku nedávno zesnulého Bronislava Dandy, jenž na tomto místě vybojoval všech jedenáct mistrovských titulů. Úvodního vhazování se chopili primátor města Brna Petr Vokřál a generálporučík Armády České republiky Josef Bečvář.

První třetina byla z obou stran opatrná, do provozní teploty se však postupem času dostávala Sparta, který byla aktivnější. Nicméně na Čiliaka nedokázal vyzrát Klimek, ani ranou z mezikruží Forman. Kometa hrozila sporadicky, dobrým střeleckým pokusem se prezentoval Vondráček, ale Lukáš byl připraven. V závěru třetiny ještě pálil navrátilec Ton, ale nad.

Druhé dějství začalo přesilovkou Komety. Na trestnou usedl Švrček a za patnáct vteřin jej vyhnal z lužáneckého mrazu prudkou střelou Petr Kuboš - 1:0. Těsně za polovinou utkání bylo v Brně ještě veseleji. Mrázek našel před bránou Leoše Čermáka, který nadvakrát dotlačil puk za záda bezmocného Lukáše - 2:0. Sparta se rozhodně nechtěla vzdát a pět minut před koncem periody přišla odpověď. Švrčkovo nahození tečoval před Čiliakovou klecí Curtis Hamilton - 2:1. Od té doby byla Kometa pod tlakem, ale těsné vedení prozatím udržela.

Jenže ve třetí třetině o něj přišla. Běžela šestá minuta poslední části - Daniel Přibyl si najel zpoza brány a nikým nekrytý překonal slovenského brankáře - 2:2. Vzápětí mohl překlopit výsledek na stranu Komety Trška, ale jeho výlet před Lukáše zastavil právě muž s maskou. Už se zdálo, že by se mohlo jít do prodloužení, ale v čase 57:04 končil Hruškův trest, z pravého kruhu vystřelil Michal Čajkovský a Sparta rázem vedla 3:2. Definitivu výsledku učinil krátce před koncem Lukáš Klimek a hosté si tak v rámci Hokejových her Brno 2016 odvezli vítězství a tři body.

Rekordní návštěva 21 500 diváků přepisovala dějiny českého hokeje, fanoušci vytvořili skvělou atmosféru, hokejisté předvedli parádní hokej, což všichni po utkání náležitě ocenili.

Zdroj: HC Kometa Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře