Reklama
reklama

Kometa přepsala dějiny českého hokeje. Na utkání se Spartou přišlo 21 500 diváků

Na Plzeň 18500 diváků, se Spartou ještě o tři tisíce víc. Kometa před vyprodaným stadiónem za Lužánkami přivítala v páteční podvečer rivala - pražskou Spartu. Před utkáním rozproudilo obecenstvo vystoupení skupiny Kabát a pak se šlo na věc. Domácí po polovině duelu vedli 2:0, ve třetím dějství ovšem náskok ztratili a vypadalo to, že se půjde do prodloužení. Necelé tři minuty před koncem však zlomil duel na stranu hostů Čajkovský a definitivu učinil následně Klimek. Kometa - Sparta 2:4.

Před utkáním odhalily legendy Komety (Kříž, Winkler, Meixner a Mašlaň) novou maketu stadiónu, který by měl v budoucnu stát na místě za Lužánkami, kde se odehrával páteční duel. Zároveň diváci uctili památku nedávno zesnulého Bronislava Dandy, jenž na tomto místě vybojoval všech jedenáct mistrovských titulů. Úvodního vhazování se chopili primátor města Brna Petr Vokřál a generálporučík Armády České republiky Josef Bečvář.

První třetina byla z obou stran opatrná, do provozní teploty se však postupem času dostávala Sparta, který byla aktivnější. Nicméně na Čiliaka nedokázal vyzrát Klimek, ani ranou z mezikruží Forman. Kometa hrozila sporadicky, dobrým střeleckým pokusem se prezentoval Vondráček, ale Lukáš byl připraven. V závěru třetiny ještě pálil navrátilec Ton, ale nad.

Druhé dějství začalo přesilovkou Komety. Na trestnou usedl Švrček a za patnáct vteřin jej vyhnal z lužáneckého mrazu prudkou střelou Petr Kuboš - 1:0. Těsně za polovinou utkání bylo v Brně ještě veseleji. Mrázek našel před bránou Leoše Čermáka, který nadvakrát dotlačil puk za záda bezmocného Lukáše - 2:0. Sparta se rozhodně nechtěla vzdát a pět minut před koncem periody přišla odpověď. Švrčkovo nahození tečoval před Čiliakovou klecí Curtis Hamilton - 2:1. Od té doby byla Kometa pod tlakem, ale těsné vedení prozatím udržela.

Jenže ve třetí třetině o něj přišla. Běžela šestá minuta poslední části - Daniel Přibyl si najel zpoza brány a nikým nekrytý překonal slovenského brankáře - 2:2. Vzápětí mohl překlopit výsledek na stranu Komety Trška, ale jeho výlet před Lukáše zastavil právě muž s maskou. Už se zdálo, že by se mohlo jít do prodloužení, ale v čase 57:04 končil Hruškův trest, z pravého kruhu vystřelil Michal Čajkovský a Sparta rázem vedla 3:2. Definitivu výsledku učinil krátce před koncem Lukáš Klimek a hosté si tak v rámci Hokejových her Brno 2016 odvezli vítězství a tři body.

Rekordní návštěva 21 500 diváků přepisovala dějiny českého hokeje, fanoušci vytvořili skvělou atmosféru, hokejisté předvedli parádní hokej, což všichni po utkání náležitě ocenili.

Zdroj: HC Kometa Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře