Reklama
reklama

Kometa přemohla Vary díky výtečně odehrané třetí třetině

B r n o – Těžká dřina, ostatně jako vždy proti urputně bojujícím Karlovým Varům. Dvě třetiny se hrál vyrovnaný hokej, Kometa sice dvakrát vedla, ale soupeř dokázal reagovat a nehrál vůbec špatně. Jenže ho zlomila poslední dvacetiminutovka, ve které se trefili Němec s Kováčikem. Slovenský bek vstřelil dvě branky a byl vyhlášen hráčem utkání. Kometa Brno - Energie Karlovy Vary 4:2.

První třetina začala podle brněnských not. Běžela třetí minuta a domácí publikum se mohlo poprvé radovat. Tomáš Vondráček se nacpal před Závorkovu klec a po střele Ptáčka protečoval puk za jeho záda – 1:0. Následně mohlo být pro hosty ještě hůř, Němec však svou samostatnou akci nedotáhl do zdárného konce. A tak udeřily Vary. Početní výhodu sice nevyužily, o pár chvil později však překonal Čiliaka zcela volný Marcel Haščák, jenž dostal až přespříliš volného prostoru – 1:1.

Od té doby se hrál vcelku vyrovnaný hokej, šance měly oba týmy. I druhé dějství nabídlo urputnou bitvu, kterou odstartoval svou šancí Hynek Zohorna, jeho střela ale orazítkovala tyč. V polovině utkání přežily Vary obrovskou možnost Ostřížka, kterému servíroval puk Kuboš, Závorka však stáhl závoru. Brankář Energie nechytal vůbec špatně, ale v sedmatřicáté minutě si vybral slabší chvilku. Pumelici vyslal Jozef Kováčik, hostujícímu gólmanovi přeskočil touš hokejku a skončil v kleci – 2:1.

Radost Kometě vydržela pouhých jednačtyřicet vteřin. Michal Vachovec si našel odražený puk mezi kruhy a bleskurychle vyrovnal – 2:2. Před třetí třetinou byly šance obou celků vyrovnané, ani jeden neměl výraznější převahu. Rozhodla poslední perioda, v 45. minutě se ocitl před bránou Vojtěch Němec a jeho důraz slavil úspěch - 3:2.

Šikovný forvard tímto zlomil odpor houževnatého soka, který navíc inkasoval ještě jeden direkt. Přesnou ránu vyslal muž zápasu Jozef Kováčik a jeho druhý gól znamenal definitivní pojistku ve výsledku - 4:2. Kometa tak podruhé před domácím publikem dokráčela ke třem bodům, byť to snadné v žádném případě neměla.

Branky a nahrávky: 3. Vondráček (Ptáček, Koreis), 37. Kováčik (Hanzlík, V. Němec), 45. V. Němec (Ostřížek, J. Hruška), 47. Kováčik (Káňa) – 7. Haščák (Rohan, Bartek), 37. Vachovec. Rozhodčí: Polák, Hodek - Hlavatý, Skopal. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7418. Střely na branku: 31:24 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2 Hráči utkání: Jozef Kováčik - Tomáš Harant.

 

Zdroj: HC Kometa Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře