Kometa přemohla Vary díky výtečně odehrané třetí třetině

B r n o – Těžká dřina, ostatně jako vždy proti urputně bojujícím Karlovým Varům. Dvě třetiny se hrál vyrovnaný hokej, Kometa sice dvakrát vedla, ale soupeř dokázal reagovat a nehrál vůbec špatně. Jenže ho zlomila poslední dvacetiminutovka, ve které se trefili Němec s Kováčikem. Slovenský bek vstřelil dvě branky a byl vyhlášen hráčem utkání. Kometa Brno - Energie Karlovy Vary 4:2.

První třetina začala podle brněnských not. Běžela třetí minuta a domácí publikum se mohlo poprvé radovat. Tomáš Vondráček se nacpal před Závorkovu klec a po střele Ptáčka protečoval puk za jeho záda – 1:0. Následně mohlo být pro hosty ještě hůř, Němec však svou samostatnou akci nedotáhl do zdárného konce. A tak udeřily Vary. Početní výhodu sice nevyužily, o pár chvil později však překonal Čiliaka zcela volný Marcel Haščák, jenž dostal až přespříliš volného prostoru – 1:1.

Od té doby se hrál vcelku vyrovnaný hokej, šance měly oba týmy. I druhé dějství nabídlo urputnou bitvu, kterou odstartoval svou šancí Hynek Zohorna, jeho střela ale orazítkovala tyč. V polovině utkání přežily Vary obrovskou možnost Ostřížka, kterému servíroval puk Kuboš, Závorka však stáhl závoru. Brankář Energie nechytal vůbec špatně, ale v sedmatřicáté minutě si vybral slabší chvilku. Pumelici vyslal Jozef Kováčik, hostujícímu gólmanovi přeskočil touš hokejku a skončil v kleci – 2:1.

Radost Kometě vydržela pouhých jednačtyřicet vteřin. Michal Vachovec si našel odražený puk mezi kruhy a bleskurychle vyrovnal – 2:2. Před třetí třetinou byly šance obou celků vyrovnané, ani jeden neměl výraznější převahu. Rozhodla poslední perioda, v 45. minutě se ocitl před bránou Vojtěch Němec a jeho důraz slavil úspěch - 3:2.

Šikovný forvard tímto zlomil odpor houževnatého soka, který navíc inkasoval ještě jeden direkt. Přesnou ránu vyslal muž zápasu Jozef Kováčik a jeho druhý gól znamenal definitivní pojistku ve výsledku - 4:2. Kometa tak podruhé před domácím publikem dokráčela ke třem bodům, byť to snadné v žádném případě neměla.

Branky a nahrávky: 3. Vondráček (Ptáček, Koreis), 37. Kováčik (Hanzlík, V. Němec), 45. V. Němec (Ostřížek, J. Hruška), 47. Kováčik (Káňa) – 7. Haščák (Rohan, Bartek), 37. Vachovec. Rozhodčí: Polák, Hodek - Hlavatý, Skopal. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7418. Střely na branku: 31:24 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2 Hráči utkání: Jozef Kováčik - Tomáš Harant.

Zdroj: HC Kometa Brno