Reklama
reklama

Kometa porazila Olomouc i počtvrté. Podruhé na jejím ledě

O l o m o u c – O první body proti Kometě dnes bojoval extraligový nováček z Olomouce a nezačal vůbec špatně, protože už v první minutě vedl 1:0. Jenže zásluhou vyrovnání jubilanta Jakuba Koreise – hrál 400. zápas – bylo ještě do první poloviny srovnáno. Rozhodující momenty přišly ve druhé části. V 25. a 27. minutě udeřili po sobě Hruška s Burianem, což Olomouc, která padla už šestkrát v řadě, značně rozladilo. Přes snížení z hole Hermana si Kometa náskok vzít nenechala. Přidala ještě tři branky a dokráčela si pro parádní tři body. Na chvíli se tak vyhoupla před pražskou Spartu v tabulce na třetí místo, ale jen do doby, než Pražané dohráli své utkání s Karlovými Vary. Tak jako tak má nyní Kometa na pátý Hradec Králové náskok sedmi bodů.

Hned v první minutě musel na trestnou lavici člen první formace Komety Petr Ton. A Hanáci, kteří se dosud v přesilových hrách spíše trápili, trestali. Až před Čiliaka se dostal Jakub Herman a přesnou střelou k tyči překonal brankáře jihomoravského celku.

V jedenácté minutě ale neměl čisté svědomí po svém zákroku Tomáš Vošvrda. Gólman červenobílých odjel rozehrávat za branku a po svém návratu do svatyně už nestihl dostatečně včas reagovat na střeluJakuba Koreise, který poslal puk do horního růžku.

Obrat se Kometě povedl pět minut po startu druhé třetiny. Za asistence Antonína Honejska se podařilo usměrnit puk za Vošvrdova záda Janu Hruškovi. Honejsek si tak připsal už druhou gólovou nahrávku. O chvíli později bylo s Kohouty ještě hůř. Přes olomouckou obranu se až ke svatyni Hanáků dostal Vilém Burian, který vymíchal brankáře v červenobílé kombinaci a poslal Kometu do dvoubrankového vedení. Šéfové olomoucké střídačky reagovali na třetí inkasovanou branku oddechovým časem, aby své svěřence trochu uklidnili. Velkou šanci si vypracovali Jan Káňa s Radimem Zohornou, druhý jmenovaný však trefil jen horní tyč olomoucké klece.

Třicátá čtvrtá minuta rozradostnila olomouckou střídačku. Stejně jako o první, i o druhou, branku Mory se postarala červenobílá jednasedmdesátka Jakub Herman. Velký podíl na druhém gólu Olomouckých měl Pavel Skrbek, který dostal puk až před brněnskou branku, kde jej našel právě domácí útočník a Čiliakovi nedal šanci zasáhnout.

Netrvalo dlouho a Kometa si brala své dvoubrankové vedení zpět. Exolomoucký David Ostřížek dokázal najít prostor mezi betony a lapačkou domácího brankáře. Brno tak odcházelo po druhé třetině do kabin o něco šťastnější.

Jedenáct minut před koncem skončil v síti červenobílých poměrně kuriózní gól, když puk srazil ze vzduchu za Vošvrdu kapitán hostů Leoš Čermák.

Obrovskou šanci pak spálil Jan Knotek, který z bezprostřední blízkosti nedokázal puk usměrnit mezi tři tyče. O půl minuty později vstřelil už šestou branku modrobílých Tomáš Vondráček a o vítězi bylo v podstatě rozhodnuto. Olomoučtí ale nic nezabalili, jejich pokusy však končily kdekoliv jen ne v Čiliakově síti. Své zaváhání pak Jan Knotek přece jen napravil, když ještě pár minut před závěrečnou sirénou upravil stav utkání na konečných 3:6.

Branky a nahrávky: 1. Herman (Rachůnek), 34. Herman (Houdek, Skrbek), 56. Knotek (Skrbek, Cibák) – 11. Koreis, 25. Hruška (Ton, Honejsek), 27. Burian (Ptáček, Kempný), 37. Ostřížek (Dočekal), 49. Čermák (Dočekal, Káňa), 52. Vondráček (Burian). Rozhodčí: Hradil, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5.Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5500. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:6, 3:6.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Mezi Kaštanovou a Olympií se cyklisté podél Svitavy stále nedostanou. Opravy dálničního mostu, pod kterým stezka vede, se prodloužily. Úsek se dá objet kolem Svratky. Zprovoznění svitavské stezky se...
17.07.2018 - 17:54
Radnice Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Náměstek brněnského primátora Martin Ander (Zelení) se vyjádřil k rozhodnutí vlády o brněnském hlavním nádraží, konkrétně o vyškrtnutí "brněnského metra" z plánů. Nevěří, že by primátor...
17.07.2018 - 11:45
Na fotce hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek Foto: MMB/ M. Schmerková
Bývalá ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) zůstane i nadále náměstkyní hejtmana Jihomoravského kraje navzdory obvinění z plagiátorství svých diplomových prací. O rozhodnutí kraje informovala v...
17.07.2018 - 08:00
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Komentáře