Reklama
reklama

Kometa porazila Olomouc i počtvrté. Podruhé na jejím ledě

O l o m o u c – O první body proti Kometě dnes bojoval extraligový nováček z Olomouce a nezačal vůbec špatně, protože už v první minutě vedl 1:0. Jenže zásluhou vyrovnání jubilanta Jakuba Koreise – hrál 400. zápas – bylo ještě do první poloviny srovnáno. Rozhodující momenty přišly ve druhé části. V 25. a 27. minutě udeřili po sobě Hruška s Burianem, což Olomouc, která padla už šestkrát v řadě, značně rozladilo. Přes snížení z hole Hermana si Kometa náskok vzít nenechala. Přidala ještě tři branky a dokráčela si pro parádní tři body. Na chvíli se tak vyhoupla před pražskou Spartu v tabulce na třetí místo, ale jen do doby, než Pražané dohráli své utkání s Karlovými Vary. Tak jako tak má nyní Kometa na pátý Hradec Králové náskok sedmi bodů.

Hned v první minutě musel na trestnou lavici člen první formace Komety Petr Ton. A Hanáci, kteří se dosud v přesilových hrách spíše trápili, trestali. Až před Čiliaka se dostal Jakub Herman a přesnou střelou k tyči překonal brankáře jihomoravského celku.

V jedenácté minutě ale neměl čisté svědomí po svém zákroku Tomáš Vošvrda. Gólman červenobílých odjel rozehrávat za branku a po svém návratu do svatyně už nestihl dostatečně včas reagovat na střeluJakuba Koreise, který poslal puk do horního růžku.

Obrat se Kometě povedl pět minut po startu druhé třetiny. Za asistence Antonína Honejska se podařilo usměrnit puk za Vošvrdova záda Janu Hruškovi. Honejsek si tak připsal už druhou gólovou nahrávku. O chvíli později bylo s Kohouty ještě hůř. Přes olomouckou obranu se až ke svatyni Hanáků dostal Vilém Burian, který vymíchal brankáře v červenobílé kombinaci a poslal Kometu do dvoubrankového vedení. Šéfové olomoucké střídačky reagovali na třetí inkasovanou branku oddechovým časem, aby své svěřence trochu uklidnili. Velkou šanci si vypracovali Jan Káňa s Radimem Zohornou, druhý jmenovaný však trefil jen horní tyč olomoucké klece.

Třicátá čtvrtá minuta rozradostnila olomouckou střídačku. Stejně jako o první, i o druhou, branku Mory se postarala červenobílá jednasedmdesátka Jakub Herman. Velký podíl na druhém gólu Olomouckých měl Pavel Skrbek, který dostal puk až před brněnskou branku, kde jej našel právě domácí útočník a Čiliakovi nedal šanci zasáhnout.

Netrvalo dlouho a Kometa si brala své dvoubrankové vedení zpět. Exolomoucký David Ostřížek dokázal najít prostor mezi betony a lapačkou domácího brankáře. Brno tak odcházelo po druhé třetině do kabin o něco šťastnější.

Jedenáct minut před koncem skončil v síti červenobílých poměrně kuriózní gól, když puk srazil ze vzduchu za Vošvrdu kapitán hostů Leoš Čermák.

Obrovskou šanci pak spálil Jan Knotek, který z bezprostřední blízkosti nedokázal puk usměrnit mezi tři tyče. O půl minuty později vstřelil už šestou branku modrobílých Tomáš Vondráček a o vítězi bylo v podstatě rozhodnuto. Olomoučtí ale nic nezabalili, jejich pokusy však končily kdekoliv jen ne v Čiliakově síti. Své zaváhání pak Jan Knotek přece jen napravil, když ještě pár minut před závěrečnou sirénou upravil stav utkání na konečných 3:6.

Branky a nahrávky: 1. Herman (Rachůnek), 34. Herman (Houdek, Skrbek), 56. Knotek (Skrbek, Cibák) – 11. Koreis, 25. Hruška (Ton, Honejsek), 27. Burian (Ptáček, Kempný), 37. Ostřížek (Dočekal), 49. Čermák (Dočekal, Káňa), 52. Vondráček (Burian). Rozhodčí: Hradil, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5.Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5500. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:6, 3:6.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře