Reklama
reklama

Kometa porazila mistra. V nájezdech rozhodl Vojtěch Němec

Příprava na sezónu vrcholí, stejně tak pozvolna končí letní European Trophy. Kdo si v pátek večer našel cestu do KAJOT ARENY, rozhodně nelitoval. Sledovali jsme výborný útočný hokej, který po šedesáti minutách skončil zaslouženě 2:2. O osudu utkání musely rozhodnout až nájezdy, v nichž byla lepší Kometa. Trefili se Vojtěch Němec s Tomášem Svobodou.
Kometa Brno - Plzeň 3:2sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0). Branky a nahrávky: 14. Koreis (J. Svoboda, Nosek), 65. Němec (sam.nájezd) – 1. Straka (Duda). Rozhodčí: Jeřábek, Čech - Skopal, Jindra. Vyloučení: . Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2360. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.
 

Kdo si vzpomene na vítěznou trefu loňského finále extraligy? Ano, u všeho podstatného byl kapitán indiánů Martin Straka. Ten dnes nastoupil v přípravě vůbec poprvé a ihned po dvaceti vteřinách ukázal, jak je pro svůj klub důležitý. Radek Duda obral o puk Pivka, naservíroval jej na volného majitele plzeňského hokeje a ten zamířil přesně pod Trvajovy betony - 0:1. Hosté zlobili i nadále. Pletka si najel na odraženou střelu Frola a pokoušel se zasunout k levé tyči. Brněnský brankář dokázal včas zasáhnout. Kometa se dostávala do hry pozvolna, trochu ji i pomohl soupeř, který se nechal vylučovat.

Za katr putoval nejprve Jiří Hanzlík a poté Slovák, domácí si tak zahráli hned dvojnásobnou přesilovku. A ta se většinou musí proměnit. Jakub Koreis dostal ideální přihrávku mezi kruhy a ranou švihem trefil levou šibenice Machovského brány - 1:1. Na obou stranách se ještě mohlo měnit skóre, ale neuspěl po Kováčikově nabídce tečující Čermák, na druhé straně nevyužil sólo nájezd Vlasák. První část tedy 1:1.

Ve druhé části začali lépe hosté. Nejvíc o sobě dávala vědět první formace. Duda předložil krásnou přihrávku před bránu, kde byl Martin Straka, ale ani nadvakrát Trvaje nepřekonal. Nebyl to však poslední souboj těchto veteránů. Straka si zápas užíval a měl dalších výtečné šance, ale Trvaj odolal i po střele z mezikruží. Na druhé straně zahrozil Dočekal, ke kterému se poněkud záhadně dostal kotouč a brněnský mladík vyrazil na Machovského, ovšem úspěšný byl indián.

Neuspěl ani Nosek v přesilovkové situaci, kdy si najel z levého kruhu a napálil jen lapačku Machovského. Už se zdálo, že se půjde do šaten za stavu 1:1, bohužel pro Kometu se tak nestalo. Radek Duda ujel po pravé straně, pohrál si chvíli s pukem a s milimetrovou přesností překonal Trvaje - 1:2.

Poslední dvacetiminutovka měla fantastické parametry. Především poslední pětiminutovka, ve které se jiskřilo, dohrávaly se souboje, oba brankáři museli předvádět skvělé zákroky. Nejprve se však zaměříme na 49. minutu. Michal Kempný v přesilovce vypálil od modré, střela mu sice příliš nesedla, ale Machovský jen máchl lapačkou a odrazem od výstroj kotouč proskotačil do sítě - 2:2.

A teď už ke konci řádné hrací doby. Rozhodnout mohla obě družstva, především nejlepší muž na ledě - Martin Straka. Dnes již poněkolikáté se rozjel sám na Trvaje, ale bekhendový blafák nedokázal poslal do sítě. Na straně Brna mohl rozhodnout po pasu Koreise jeho kolega v lajně Burian, leč trefil jen hrudník Machovského. A tak se šlo do prodloužení, respektive nájezdů.

V nastavení se mnoho zajímavého nedělo, za zmínku stojí pokusy Dudy a Straky, avšak Trvaj nějaké problémy nedopustil. Diváci se tak v závěru dramatického zápasu dočkali samostatných nájezdů. V nich se radovala pouze Kometa, trefili se Vojtěch Němec a Tomáš Svoboda. Brňané tak nakonec mistra porazili, a to v nájezdech - 3:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře