Reklama
reklama

Kometa poprvé v sezóně s Třincem nebodovala

Kometa odjížděla do Třince bez několika hráčů základní sestavy, kteří vinou zranění nebo nemoci nemohli zasáhnout do hry. Po dvou třetinách vedli domácí 2:0, ale díky kontaktnímu gólů Čermáka dostali Brňané možnost s výsledkem něco udělat. Bohužel nevyužili přesilovky, v jednom případě i dvojnásobnou a domů se vrací bez bodu. Třinec si pojistil výhru v závěrečné brněnské power-play.

Do duelu prvního se třetím naskočili aktivněji domácí, pomohly jim i dvě přesilovky během úvodních osmi minut. Velké šance, které si třinečtí hokejisté dokázali vypracovat, pokryl pozorný Karel Vejmelka, který pro zápas na severu republiky dostal od trenérů důvěru. Krátký byl až proti střele obránce Davida Noska, který od modré čáry trefil přesně horní růžek brněnské brány.

Ve druhé třetině přidali Brňané na aktivitě, na třineckého brankáře Hrubce vyslali více střel, žádná z nich si ale cestu za brankovou čáru nenašla. Nebezpečný byl v útočném pásmu Marcel Haščák, domácí obránce se mu však nepodařilo přelstít. Následně mohli Brňané srovnat v dvojnásobné přesilové hře, tu nesehráli špatně, ovšem ani zde se gólové radosti nedočkali.

A tak se o slovo přihlásili opět Třinečtí. Po Petružálkem nastřelené tyčce zachytil rozehrávku v brněnské třetině Erik Hrňa a sám před Vejmelkou se nemýlil. Snížení měl do konce třetiny na holi ještě Martin Erat, po přihrávce od Kvapila však těsně minul levou tyčku domácí brány.

Ve třetí třetině se Brňané přeci jenom dočkali. Nahození Kováčika od modré čáry tečoval před Hrubcem kapitán Komety Leoš Čermák a vrátil svůj tým zpět do zápasu. Jeho trefa, kterou musel posvětit ještě videorozhodčí, však byla z brněnské strany zároveň i tou poslední, kterou modrobílí v Třinci zaznamenali.

Smolného odrazu od zadního mantinelu využil Zbyněk Irgl, definitivní trefu přidal během brněnské hry bez brankáře Rastislav Špirko. Kometa v Třinci předvedla bojovný výkon, který však bohužel na body z ledu lídra soutěže nestačil.

Branky a nahrávky: 14. Nosek, 35. Hrňa, 51. Irgl (Dravecký), 59. Špirko – 47. Čermák (Haščák, Kováčik).Rozhodčí: Hradil, Čech - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:7, navíc Gulaši 5 + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5200 (vyprodáno). Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
admin
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře