Reklama
reklama

Kometa poprvé v sezóně prohrála výrazným rozdílem, smlslo si na ni Kladno

Od vstupu do extraligy sehrála Kometa na ledě Rytířů osm zápasů v základní části a krom jednoho, to byly duely vesměs s nálepkou proherní. Ani v nedělní podvečer se tato statistika výrazně k lepšímu neměnila. Ba naopak, Brňané poprvé v ročníku výrazně prohráli, konkrétně 5:1.

Kladno - Kometa 5:1 (2:0, 2:1, 1:0). Branky a nahrávky: 4. Tenkrát (Patera, Kuchler), 20. Treille (Rudovský, Kaberle), 39. Patera (Tenkrát, Růžička), 40. Patera (Kaberle), 51. Treille (Dragoun) – 27. T. Svoboda (Němec, Kempný). Rozhodčí: Kalivoda, Hribik - Frodl, Charvát. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2952.

Kladno: Chábera – Kaberle, Růžička, Doudera, Procházka, Majeský, Černošek, Gutwald, Šmíd – Kuchler, Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Treille – Havlíček, Lukáč, Dalecký – Bajaruns, Machač, Strnad.

Kometa: Trvaj (od 41. Čiliak) – Hanzlík, Kováčik, Kempný, Hruška, Žižka, Kuboš, Dujsík – J. Svoboda, Holec, Zohorna – Káňa, Němec, T. Svoboda – Burian, Hruška, Dočekal – Wasserbauer, Mrázek. Jenyš – Křivohlávek.

Kometa po týdenní nucené pauze zajížděla v nedělní podvečer na led rytířů z Kladna. Brňané museli nastoupit v hodně okleštěné sestavě, nehrál Pivko, Čermák, Nosek, Koreis, alespoň jako dvojka se po otravě jídlem vrátil brankář Čiliak. Jedničkou však byl zkušenější Jiří Trvaj, který se sotva ve svém pracovišti rozkoukal a už inkasoval. Běžela čtvrtá minuta a Petr Tenkrát využil clony před Trvajem a nahodil puk přesně pod jeho břevno – 1:0.

Kometě měla v první třetině víc ze hry, Cháberu zaměstnala patnácti střelami, ovšem většina byla z uctivé vzdálenosti a a domácí brankář neměl problém všechny ošemetné situace vyřešit s naprostým klidem a bravurou. Bohužel místo vyrovnání se Rytíři dočkali druhé branky, která padla takříkajíc do šatny. Rudovský nahodil kotouč v čase 19:23 před Trvaje, jenž ho vyrazil pouze před sebe a pohotový Sacha Treille projevil důraz a dotlačil puk podruhé do sítě. Střely na bránu 8:15, výsledek však – 2:0.

Druhá část hodně připomínala tu první. Kometa hrála, Kladno se radovalo. Nejprve sice snížil ve 27. minutě po souhře s Němcem Tomáš Svoboda - 2:1. Poté střílelo ve druhé periodě pouze Kladno, které své další dva góly vtěsnalo do sedmasedmdesáti vteřin. O vše se postaral olympijský vítěz z Nagana Pavel Patera. V prvním případě vypálil na zadní tyč a kotouč nad betonem Trvaje proplachtil do sítě – 3:1.

Následovala přesilovka a její bleskové využití. Kaberle posunul kotouč na Pateru, který se trefil znovu naprosto přesně. Do třetí části tak Kometa vstupovala s výrazným tříbrankovým mankem. Střelecky byla Kladnu brněnská Kometa celkem vyrovnaná, ovšem obrovským problém bylo vhazování, v čemž domácí výrazně dominovali 26:17. Především u čtvrté gólové akce to bylo klíčové.

Třetí část byla pouze labutí písní kladenského týmu. Rytíři bezbezpečně kontrolovali výsledek, Kometa se sice snažila něco s výsledkem udělat, nasadila do brány i Marka Čiliaka, ale v útoku se nedokázala prosadit. Kdežto na druhé straně udeřilo v přesilové hře. Náhradního brněnského brankáře překonal svižnou střelou Sacha Treille, jenž zaznamenal druhý gól v utkání - 5:1.

Poté se duel pouze dohrával a bylo jasné, že Kometa na území Jaromíra Jágra nevyhraje. Z osmi pokusů se ji to povedlo na tomto ledě pouze dvakrát. Bilance platí samozřejmě v základní části a na území Kladna, neboť loni se hrálo vítězně v hale pražské Slavie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Komentáře