Reklama
reklama

Kometa poprvé v sezóně prohrála výrazným rozdílem, smlslo si na ni Kladno

Od vstupu do extraligy sehrála Kometa na ledě Rytířů osm zápasů v základní části a krom jednoho, to byly duely vesměs s nálepkou proherní. Ani v nedělní podvečer se tato statistika výrazně k lepšímu neměnila. Ba naopak, Brňané poprvé v ročníku výrazně prohráli, konkrétně 5:1.

Kladno - Kometa 5:1 (2:0, 2:1, 1:0). Branky a nahrávky: 4. Tenkrát (Patera, Kuchler), 20. Treille (Rudovský, Kaberle), 39. Patera (Tenkrát, Růžička), 40. Patera (Kaberle), 51. Treille (Dragoun) – 27. T. Svoboda (Němec, Kempný). Rozhodčí: Kalivoda, Hribik - Frodl, Charvát. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2952.

Kladno: Chábera – Kaberle, Růžička, Doudera, Procházka, Majeský, Černošek, Gutwald, Šmíd – Kuchler, Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Treille – Havlíček, Lukáč, Dalecký – Bajaruns, Machač, Strnad.

Kometa: Trvaj (od 41. Čiliak) – Hanzlík, Kováčik, Kempný, Hruška, Žižka, Kuboš, Dujsík – J. Svoboda, Holec, Zohorna – Káňa, Němec, T. Svoboda – Burian, Hruška, Dočekal – Wasserbauer, Mrázek. Jenyš – Křivohlávek.

Kometa po týdenní nucené pauze zajížděla v nedělní podvečer na led rytířů z Kladna. Brňané museli nastoupit v hodně okleštěné sestavě, nehrál Pivko, Čermák, Nosek, Koreis, alespoň jako dvojka se po otravě jídlem vrátil brankář Čiliak. Jedničkou však byl zkušenější Jiří Trvaj, který se sotva ve svém pracovišti rozkoukal a už inkasoval. Běžela čtvrtá minuta a Petr Tenkrát využil clony před Trvajem a nahodil puk přesně pod jeho břevno – 1:0.

Kometě měla v první třetině víc ze hry, Cháberu zaměstnala patnácti střelami, ovšem většina byla z uctivé vzdálenosti a a domácí brankář neměl problém všechny ošemetné situace vyřešit s naprostým klidem a bravurou. Bohužel místo vyrovnání se Rytíři dočkali druhé branky, která padla takříkajíc do šatny. Rudovský nahodil kotouč v čase 19:23 před Trvaje, jenž ho vyrazil pouze před sebe a pohotový Sacha Treille projevil důraz a dotlačil puk podruhé do sítě. Střely na bránu 8:15, výsledek však – 2:0.

Druhá část hodně připomínala tu první. Kometa hrála, Kladno se radovalo. Nejprve sice snížil ve 27. minutě po souhře s Němcem Tomáš Svoboda - 2:1. Poté střílelo ve druhé periodě pouze Kladno, které své další dva góly vtěsnalo do sedmasedmdesáti vteřin. O vše se postaral olympijský vítěz z Nagana Pavel Patera. V prvním případě vypálil na zadní tyč a kotouč nad betonem Trvaje proplachtil do sítě – 3:1.

Následovala přesilovka a její bleskové využití. Kaberle posunul kotouč na Pateru, který se trefil znovu naprosto přesně. Do třetí části tak Kometa vstupovala s výrazným tříbrankovým mankem. Střelecky byla Kladnu brněnská Kometa celkem vyrovnaná, ovšem obrovským problém bylo vhazování, v čemž domácí výrazně dominovali 26:17. Především u čtvrté gólové akce to bylo klíčové.

Třetí část byla pouze labutí písní kladenského týmu. Rytíři bezbezpečně kontrolovali výsledek, Kometa se sice snažila něco s výsledkem udělat, nasadila do brány i Marka Čiliaka, ale v útoku se nedokázala prosadit. Kdežto na druhé straně udeřilo v přesilové hře. Náhradního brněnského brankáře překonal svižnou střelou Sacha Treille, jenž zaznamenal druhý gól v utkání - 5:1.

Poté se duel pouze dohrával a bylo jasné, že Kometa na území Jaromíra Jágra nevyhraje. Z osmi pokusů se ji to povedlo na tomto ledě pouze dvakrát. Bilance platí samozřejmě v základní části a na území Kladna, neboť loni se hrálo vítězně v hale pražské Slavie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře