Reklama
reklama

Kometa poprvé v sezóně prohrála výrazným rozdílem, smlslo si na ni Kladno

Od vstupu do extraligy sehrála Kometa na ledě Rytířů osm zápasů v základní části a krom jednoho, to byly duely vesměs s nálepkou proherní. Ani v nedělní podvečer se tato statistika výrazně k lepšímu neměnila. Ba naopak, Brňané poprvé v ročníku výrazně prohráli, konkrétně 5:1.

Kladno - Kometa 5:1 (2:0, 2:1, 1:0). Branky a nahrávky: 4. Tenkrát (Patera, Kuchler), 20. Treille (Rudovský, Kaberle), 39. Patera (Tenkrát, Růžička), 40. Patera (Kaberle), 51. Treille (Dragoun) – 27. T. Svoboda (Němec, Kempný). Rozhodčí: Kalivoda, Hribik - Frodl, Charvát. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2952.

Kladno: Chábera – Kaberle, Růžička, Doudera, Procházka, Majeský, Černošek, Gutwald, Šmíd – Kuchler, Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Treille – Havlíček, Lukáč, Dalecký – Bajaruns, Machač, Strnad.

Kometa: Trvaj (od 41. Čiliak) – Hanzlík, Kováčik, Kempný, Hruška, Žižka, Kuboš, Dujsík – J. Svoboda, Holec, Zohorna – Káňa, Němec, T. Svoboda – Burian, Hruška, Dočekal – Wasserbauer, Mrázek. Jenyš – Křivohlávek.

Kometa po týdenní nucené pauze zajížděla v nedělní podvečer na led rytířů z Kladna. Brňané museli nastoupit v hodně okleštěné sestavě, nehrál Pivko, Čermák, Nosek, Koreis, alespoň jako dvojka se po otravě jídlem vrátil brankář Čiliak. Jedničkou však byl zkušenější Jiří Trvaj, který se sotva ve svém pracovišti rozkoukal a už inkasoval. Běžela čtvrtá minuta a Petr Tenkrát využil clony před Trvajem a nahodil puk přesně pod jeho břevno – 1:0.

Kometě měla v první třetině víc ze hry, Cháberu zaměstnala patnácti střelami, ovšem většina byla z uctivé vzdálenosti a a domácí brankář neměl problém všechny ošemetné situace vyřešit s naprostým klidem a bravurou. Bohužel místo vyrovnání se Rytíři dočkali druhé branky, která padla takříkajíc do šatny. Rudovský nahodil kotouč v čase 19:23 před Trvaje, jenž ho vyrazil pouze před sebe a pohotový Sacha Treille projevil důraz a dotlačil puk podruhé do sítě. Střely na bránu 8:15, výsledek však – 2:0.

Druhá část hodně připomínala tu první. Kometa hrála, Kladno se radovalo. Nejprve sice snížil ve 27. minutě po souhře s Němcem Tomáš Svoboda - 2:1. Poté střílelo ve druhé periodě pouze Kladno, které své další dva góly vtěsnalo do sedmasedmdesáti vteřin. O vše se postaral olympijský vítěz z Nagana Pavel Patera. V prvním případě vypálil na zadní tyč a kotouč nad betonem Trvaje proplachtil do sítě – 3:1.

Následovala přesilovka a její bleskové využití. Kaberle posunul kotouč na Pateru, který se trefil znovu naprosto přesně. Do třetí části tak Kometa vstupovala s výrazným tříbrankovým mankem. Střelecky byla Kladnu brněnská Kometa celkem vyrovnaná, ovšem obrovským problém bylo vhazování, v čemž domácí výrazně dominovali 26:17. Především u čtvrté gólové akce to bylo klíčové.

Třetí část byla pouze labutí písní kladenského týmu. Rytíři bezbezpečně kontrolovali výsledek, Kometa se sice snažila něco s výsledkem udělat, nasadila do brány i Marka Čiliaka, ale v útoku se nedokázala prosadit. Kdežto na druhé straně udeřilo v přesilové hře. Náhradního brněnského brankáře překonal svižnou střelou Sacha Treille, jenž zaznamenal druhý gól v utkání - 5:1.

Poté se duel pouze dohrával a bylo jasné, že Kometa na území Jaromíra Jágra nevyhraje. Z osmi pokusů se ji to povedlo na tomto ledě pouze dvakrát. Bilance platí samozřejmě v základní části a na území Kladna, neboť loni se hrálo vítězně v hale pražské Slavie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře