Reklama
reklama

Kometa poprvé v sezóně nebodovala, prohrála na ledě Hradce Králové

Hokejisté brněnské Komety poprvé v sezóně nebodovali. Prvním přemožitelem týmu, který doposud neprohrál zápas v normální hrací době, se stal v 15. kole extraligy Hradec Králové. Dvě třetiny jsme sledovali vyrovnaný hokej plný šancí. Ve třetí části se však střelecky prosazovali hráči Mountfieldu. Zatímco domácí své šance využívali, Brňané tentokrát skórovali pouze jednou a poprvé v letošním ročníku prohráli po šedesáti minutách.

Úvod zápasu nezačal pro Kometu zrovna nejlépe. Uběhlo osmnáct vteřin, Šimánek vystřelil od modré čáry a jeho nahození dorazil za záda Čiliaka útočník Michal Dragoun. Hosté mohli o dvě minuty později srovnat. Kvapil našel před bránou Vincoura, ale toho tváří v tvář vychytal Rybár. Na druhé straně střílel Newton, ovšem bránu o pár čísel minul. Stejně tak dopadl i brněnský forvard Vincour, jehož táhlá střela šla vedle pravé tyče. Hrál se vyrovnaný a rychlý kombinační hokej, kterému zároveň nechyběly důrazné osobní souboje.

Kometa si v závěru první periody vytvořila tlak a bylo jasné a zřetelné, že s výsledkem chce něco udělat. Hlavní kouč Komety Libor Zábranský poslal do první formace Hrušku, stáhl hru na tři útoky a tento jeho tah se vyplatil. Nejprve sice brněnský rodák ve své šanci neuspěl, Rybár jej betony vychytal. Nicméně o pár chvil později vyrobil hrubici hradecký bek Pavlas, Jan Hruška si vzal kotouč a bekhendem jej překonal střelou po zemi – 1:1.

Druhá třetina začala přesilovkou Komety. Brňané se v ní ale nemohli dostat dlouho do tempa a málem inkasovali. Po brejku Bednáře a také střele Jarůška se musela vyznamenat brněnská obrana. A následně se urodil pro změnu brejk modrobílého týmu, Hruška pádil od červené sám na Rybára, ale tentokrát na něj nevyzrál. Rušivé a zajímavé momenty zápasu, ale stav se do této chvíle neměnil. To platilo až pro 29. minutu. Obrana Komety nechala pláchnout Tomáše Bulíka, který svůj samostatný nájezd zakončil mezi betony Čiliaka – 2:1.

Ve třetí části se Kometa snažila udělat něco s výsledkem, v přesilovce měla šanci po příhře Erata na Vojtěcha Němce, ale Rybár zasáhl v pravou chvíli. Posléze měli k dispozici přesilovku domácí a dokázali ji zhodnotit. Dietz nahodil před bránu a dorážející Richard Jarůšek se v brněnském brankovišti dokázal nejlépe zorientovat - 3:1. Čtvrtý gól Hradce padl znovu po odrazu před bránou, kde se prosadil Ryan Potulny. Ještě přišla jedna branka, obránce Martin Pláněk napřáhl a bylo 5:1.

Závěr zápasu patřil korektně vedené boxerské vložce mezi Štajnochem a Káňou, víc se už v utkání nestalo a Kometa poprvé v sezóně prohrála v základní hrací době a nezískala žádný bodík do tabulky extraligy. Kometa ale i přes prohru zůstává na druhém místě, o skóre před dnes poraženým Třincem.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře