Reklama
reklama

Kometa poprvé v sezóně nebodovala, prohrála na ledě Hradce Králové

Hokejisté brněnské Komety poprvé v sezóně nebodovali. Prvním přemožitelem týmu, který doposud neprohrál zápas v normální hrací době, se stal v 15. kole extraligy Hradec Králové. Dvě třetiny jsme sledovali vyrovnaný hokej plný šancí. Ve třetí části se však střelecky prosazovali hráči Mountfieldu. Zatímco domácí své šance využívali, Brňané tentokrát skórovali pouze jednou a poprvé v letošním ročníku prohráli po šedesáti minutách.

Úvod zápasu nezačal pro Kometu zrovna nejlépe. Uběhlo osmnáct vteřin, Šimánek vystřelil od modré čáry a jeho nahození dorazil za záda Čiliaka útočník Michal Dragoun. Hosté mohli o dvě minuty později srovnat. Kvapil našel před bránou Vincoura, ale toho tváří v tvář vychytal Rybár. Na druhé straně střílel Newton, ovšem bránu o pár čísel minul. Stejně tak dopadl i brněnský forvard Vincour, jehož táhlá střela šla vedle pravé tyče. Hrál se vyrovnaný a rychlý kombinační hokej, kterému zároveň nechyběly důrazné osobní souboje.

Kometa si v závěru první periody vytvořila tlak a bylo jasné a zřetelné, že s výsledkem chce něco udělat. Hlavní kouč Komety Libor Zábranský poslal do první formace Hrušku, stáhl hru na tři útoky a tento jeho tah se vyplatil. Nejprve sice brněnský rodák ve své šanci neuspěl, Rybár jej betony vychytal. Nicméně o pár chvil později vyrobil hrubici hradecký bek Pavlas, Jan Hruška si vzal kotouč a bekhendem jej překonal střelou po zemi – 1:1.

Druhá třetina začala přesilovkou Komety. Brňané se v ní ale nemohli dostat dlouho do tempa a málem inkasovali. Po brejku Bednáře a také střele Jarůška se musela vyznamenat brněnská obrana. A následně se urodil pro změnu brejk modrobílého týmu, Hruška pádil od červené sám na Rybára, ale tentokrát na něj nevyzrál. Rušivé a zajímavé momenty zápasu, ale stav se do této chvíle neměnil. To platilo až pro 29. minutu. Obrana Komety nechala pláchnout Tomáše Bulíka, který svůj samostatný nájezd zakončil mezi betony Čiliaka – 2:1.

Ve třetí části se Kometa snažila udělat něco s výsledkem, v přesilovce měla šanci po příhře Erata na Vojtěcha Němce, ale Rybár zasáhl v pravou chvíli. Posléze měli k dispozici přesilovku domácí a dokázali ji zhodnotit. Dietz nahodil před bránu a dorážející Richard Jarůšek se v brněnském brankovišti dokázal nejlépe zorientovat - 3:1. Čtvrtý gól Hradce padl znovu po odrazu před bránou, kde se prosadil Ryan Potulny. Ještě přišla jedna branka, obránce Martin Pláněk napřáhl a bylo 5:1.

Závěr zápasu patřil korektně vedené boxerské vložce mezi Štajnochem a Káňou, víc se už v utkání nestalo a Kometa poprvé v sezóně prohrála v základní hrací době a nezískala žádný bodík do tabulky extraligy. Kometa ale i přes prohru zůstává na druhém místě, o skóre před dnes poraženým Třincem.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře