Reklama
reklama

Kometa podlehla soupeři nejtěsnějším rozdílem

B r n o – Brňané musejí překousnout nepříjemnou porážku. Na západě Čech padli fotbalovým výsledkem 0:1, když nedokázali ani jednou dostat puk za záda výborně chytajícího Machovského. Jediným úspěšným střelcem utkání se stal Dominik Kubalík, který tak zajistil svému celku tři body, Kometa se tentokrát do Brna vrací s prázdnou.

Na ledě HM Arény viděli diváci od začátku utkání velice svižný hokej, ačkoliv na větší šance si museli počkat až do půle první třetiny. Po několika slibných brněnských pokusech přišla první nebezpečná situace domácích. Přikryl v ideální střelecké pozici posunul kotouč na Jakuba Lva, který ale neposlal svůj projektil do sítě díky výbornému zákroku Marka Čiliaka v brněnské svatyni. Vzápětí musel jít poprvé vyzkoušet trestnou lavici Hynek Zohorna a indiáni trestali. Nejproduktivnější hráč Škody Dominik Kubalíknapřáhl v přesilové hře a z pravého kruhu procedil puk za brankovou čáru – 1:0.

Domácí byli při chuti a aktivní hra přinášela své ovoce. Další početní výhodu si vyzkoušeli po faulu kapitána Leoše Čermáka, Brňané se ale poučili z první inkasované branky a další oslabení zvládli na výbornou. Největší šance svěřenců Aloise Hadamczika přišla pár sekund před koncem první periody, kdy na konci přesilovkové kombinace stál na hranici brankoviště David Ostřížek, nepodařilo se mu však rozradostnit fanoušky v hostujícím sektoru.

Hned z úvodu druhé dvacetiminutovky musel být na pozoru brankář brněnského celku, který čelil nebezpečným střelám plzeňských forvardů v čele s Kubalíkem. Na druhé straně musel prověřil Machovského Káňa, stejně jako jeho slovenský protějšek v bráně byl i on úspěšný. Skóre se neměnilo ani po přečíslení tří indiánů na jediného brněnského obránce, kdy byl v akci opět Dominik Kubalík, tentokrát však nezakončil přesně. Stav zůstal stejný i po sérii vyloučení, kdy v krátkém časovém sledu jeli navštívit trestnou lavici Kracík, Káňa, Lev a Němec. První jmenovaný mohl poslat svůj tým do dvoubrankového vedení ve třicáté čtvrté minutě, kdy jeho tečovaný pokus zazvonil na břevno Čiliakovy klece. Ani zvýšená aktivita hokejistů z jihomoravské metropole nevedla ke změně stavu, do kabin tedy opět odcházeli spokojeněji svěřenci Michala Straky.

Těsné vedení Západočechů chtěli Brněnští ve třetí třetině smazat a na ledě to bylo znát. Aktivní modrobílí hokejisté si vytvářeli dobré příležitosti, proti střelcům však stál vždy výborně chytající Machovský. První branku v dresu Komety si mohl připsat po dobré šanci Tomáš Kaberle, který si vybruslil až do těsné blízkosti branky, všech pět domácích hokejistů namáčknutých na malém prostoru ale dokázalo zažehnat nebezpečné momenty. Jelikož se hráči Komety nedokázali prosadit ani v závěrečné hře bez brankáře, na světelné tabuli po konci utkání, stejně jako po většinu času úterního zápasu, svítilo skóre 1:0. Domácí tak získávají další cenné body do extraligové tabulky, Brňané budou mít další možnost v neděli proti Třinci.

Branky a nahrávky: 10. Kubalík (Jeřábek). Rozhodčí: Lacina, Hejduk – Frodl, Polonyi. Vyloučení: 3:4. Využití:1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3456. Střely na branku: 17:32. Průběh utkání: 1:0.

Zdroj: HC Kometa Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře