Reklama
reklama

Kometa po dvou duelech padla

B r n o – Kometa přijela do Chomutova díky komplikacím na dálnici hodinu před zápasem a začátek dle toho vypadal. Sotva se Brňané rozkoukali, domácí se dostali do vedení. Hosté sice Dočekalem vyrovnali, ale soupeř v závěru druhé části znovu odskočil a ve třetí periodě si utkání pohlídal, byť byli Moravané ve hře po kontaktní gólu Čermáka. Nakonec si však Piráti vítězství 4:2 pohlídali.

Piráti si nemohli přát lepší začátek. Roman Červenka nejprve vyhrál úvodní buly, po které šli domácí hned do útoku, poté poslal kotouč do mezikruží, kam si nabruslil Jan Rutta a nekompromisně po třiceti pěti vteřinách hry zakončil - 1:0. Do první přesilové hry Pirátů ve čtvrté minutě se do šance dostaly oba celky. Pokusy domácího Ondřeje Dlapy a Štěpána Hřebejka neuspěly. Dále měl práci i domácí brankář. Miroslav Kopřiva musel zlikvidovat střelu od levého mantinelu a poté být v pozoru, když se Kometa dostala během třetí minuty do tlaku.

Na konci čtvrté minuty již přišla zmíněná přesilovka, která se přetavila na minutu a jedenáct vteřin na výhodu o dva hráče. Ale žádný z pokusů domácích se neujal. Brett Skinner si nejprve nechal vypíchnout čitelnou přihrávku na Romana Červenku a v další části trefil jen prvního bránícího hráče, tudíž se Kometa vždycky osvobodila. V osmé minutě se do šance dostal David Kämpf, elegantně se za bránou zbavil obránce, ale zakončit už nedokázal. O něco později dostali domácí další nabídku navýšit své vedení, ale ani další dvouminutový trest bývalého chomutovského hráče Tomáše Malce jim nestačil.

Do konce první třetiny se urodily ještě šance na obou stranách, žádná ale nebyla gólová. Dasvid Ostřížek vystřelil z prostoru mezi kruhy, Kopřiva kotouč vyrazil a domácí se dostali ke kotouči jako první. Dále David Květoň přihrál do brankoviště, ale jeho nahození dřív než jakýkoliv z Pirátů lapil Marek Čiliak. Na začátku patnácté minuty se zahřál domácí brankář Miroslav Kopřiva, nejprve pokryl Burianův pokus od mantinelu a poté byl pozorný, když hned po buly vypálil Tomáš Malec. V sedmnácté minutě po možnostech Romana Červenky a Sergeje Pereťagina se před Markem Čiliakem strhla menší potyčka, ale sudí hned zakročili. Na konci třetiny už domácí pouze kontrolovali hru a do žádných velkých gólových příležitostí se nedostal ani jeden tým.

Hned v úvodu druhé třetiny si přesilovku zahráli i hosté. Jan Rutta ve snaze hrát kotouč podrazil Vojtěcha Němce a odpykal si dvouminutový trest. Piráti zahráli oslabení velmi dobře, nepustili Kometu do žádné gólové situace a vrátili se do pěti. Hra v klasickém počtu trvala pouhé tři vteřiny, neboť domácí brankář Miroslav Kopřiva hrál vysokou holí a dostal dvě minuty, které odjel odpykat na trestnou lavici Petr Šidlík. Ve vlastní oslabení se do samostatného uniku dostal David Kämpf, ale ležícího Marka Čiliaka nepřekonal. O pár momentů později se potvrdilo: Pravidlo nedáš, dostaneš. Dvacet vteřin před vypršením Kopřivova trestu Kometa vyrovnala. Jozef Kováčik u modré čáry napřáhl, jeho pokus Kopřiva ještě vyrazil, ale pohotový Martin Dočekal z předbrankového prostoru došťoural kotouč za záda brankáře Pirátů - 1:1.

Piráti se po inkasovaném gólu dostali do tempa. Přicházela jedna šance za druhou. Adam Jánošík dobře operoval v rohu kluziště, přidělal starosti brněnským obráncům, ale k zakončení se nedostal. Později nahození Ondřeje Dlapy vyrazil Marek Čiliak do vzduchu, kde si ho sklepl Michal Vondrka, ale branku už neohrozil. Ve 29. minutě přišla nejvýraznější šance domácích ve druhé třetině. David Květoň přenechal kotouč Michalu Vondrkovi, který našel Vladimíra Růžičku mladšího, jenž ovšem trefil pouze brankovou konstrukci Čiliakovy klece. Do poloviny zápasu stihla ještě ohrozit Kopřivovu branku dvojice Adam Raška s Jakubem Koreisem, ale ani oni na domácího brankáře recept nenašli.

Po rozhárané hře kolem 35. minuty přišla další přesilovka domácích, kterou využili a zlepšili produktivitu v početních výhodách. Michal Vondrka našel za brankou Romana Červenku, který poslal rychlou a přesnou přihrávku na hůl Vladimíra Růžičky mladšího, jenž neměl s dorážkou k první tyči žádný problém a vrátil Pirátům vedení - 2:1. Kometa se na konci třetiny usadila v obranném pásmu Pirátů a se závěrečnou sirénou byl vyloučen Marek Tomica za podražení, tudíž měli domácí v úvodu třetí třetiny na ledě o jednoho hráče méně.

Piráti oslabení v úvodu třetí třetiny zvládli a nepustili Kometu do žádné šance. Kometa si i nadále vytvářela tlak, ale nic z toho nevytěžila. Na druhé straně kluziště vznikl ve 44. minutě sporný moment, který si musel hlavní rozhodčí ověřit s kolegou u videa. Ondřej Dlapa vystřelil, jeho rána prošla Čiliakovi mezi betony a potom i sítí. Domácí obránce zajistil domácím pohodlné vedení o dvě branky - 3:1. Od kuriózního gólu Ondřeje Dlapy do 51. minuty se hra přelévala ze strany na stranu bez gólového ohrožení branky.

V čase 50:27 dostal Vladimír Růžička mladší menší trest za hru vysokou holí a odjel na trestnou lavici. Kometa těsně před vypršením dvou minut snížila na rozdíl jediné branky a znovu využila přesilovku. Po nepřesné rozehrávce zachytil kotouč Tomáš Dujsík, jenž ho poslal na Leoše Čermáka, který střelou z levého kruhu překonal Kopřivu nad levé rameno - 3:2. Dvě minuty poté ujeli dva na jednoho Michal Vondrka a Roman Červenka, druhý jmenovaný však zakončil nepřesně. Za pár okamžiků se dostala reprezentační dvojice znovu do akce a tentokrát už byla úspěšná. Kapitán Michal Vondrka zachytil brněnské vyhození, obloučkem z pravé strany našel Romana Červenku, který překonal Marka Čiliaka a vrátil Pirátům dvoubrankové vedení, které vydrželo až do závěrečné sirény - 4:2.

Piráti v posledních pěti minutách nabídli Kometě ještě dvě přesilové hry, ale Jihomoravané recept na domácí jedničku nenašli. V čase 59:24 byl vyloučen David Květoň a zároveň si vzal hostující kouč oddechový čas, po kterém Marek Čiliak zůstal na střídačce. Kometa posledních pár vteřin svírala Piráty v obranné třetině, ale kotouč už za Miroslava Kopřivu nedostala.

Branky a nahrávky: 1. Rutta (Červenka), 39. Růžička (Červenka, Vondrka), 44. Dlapa (Šidlík, Dušek), 55. Červenka (Vondrka) – 25. Dočekal (Kováčik, Káňa), 53. Čermák (Dujsík). Rozhodčí: Hribik, T. Svoboda - Lhotský, J. Svoboda Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5056 Střely na branku: 27:31.Průběh utkání: 1:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2. Hráči zápasu: Jan Rutta - Martin Dočekal.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře