Reklama
reklama

Kometa perfektně zvládla oslabení a po výborném výkonu vyloupila Zlín

Po reprezentační přestávce odehráli hokejisté brněnské Komety duel na horké zlínské půdě. Jako vždy to byl vyhecovaný duel plný osobních soubojů a vyhrocených momentů. O všem rozhodovaly přesilovky. Zatímco Zlín nevyužil dlouhých dvojnásobných početních výhod, Kometa je perfektně ubránila a sama v nich navíc dokázala udeřit. Nakonec si po odbojovaném výkonu veze tři body po výhře 4:1.

Zlín - Kometa 1:4 (0:1, 1:2, 0:1). Branky a nahrávky: 36. Balaštík (Kubiš, Leška) – 9. Vondráček, 30. Káňa (Kováčik, Němec), 31. Burian, 59. Svoboda (Žižka, Nosek). Rozhodčí: Husička, Čech - Jindra, Skopal. Vyloučení: 10:8, navíc Kubiš a Kováčik 10 minut OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 7000 (vyprodáno). Střely na branku: 27:37. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4. Nejlepší hráči zápasu: Libor Kašík - Marek Čiliak.

Zlín: Kašík - Urbanec, Marušák, Horák, Zámorský, Valenta, Řezníček – Köhler, Leška, Balaštík – Čech, Holík, Honejsek – Veselý, Čajánek, Okál – Kubiš, Melenovský, Ondráček.

Kometa: Čiliak – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Sedlák – Hruška, Čermák, J. Svoboda – Káňa, Němec, T. Svoboda – Burian, Koreis, Novotný – Wasserbauer, Zohorna, Vondráček.

Vánoční odpoledne nabídlo ve Zlíně již od první třetiny parádní podívanou. Strhující bitvu mezi Berany a Kometou sledoval poprvé v sezóně vyprodaný stadion Luďka Čajky. Po úvodním oťukávání se Brňané dostávali do solidního tempa a soupeře začali přehrávat. Resultoval z toho dokonce premiérový extraligový gól Tomáše Vondráčka, kterého Komety využila v rámci střídavých startů z Třebíče. Dvaadvacetiletý útočník vypálil z mezikruží a trefil se parádně k pravé Kašíkově tyči – 0:1.

Poté začal hrozit i Zlín. Především v klasickém početní výhodě, která byla vylepšená ještě o jednoho hráče. Brňané však kritický moment přežili a nebezpečně zahrozili svižnou střelou Buriana. Na bývalého brankáře Olomouce si však nepřišel. Víc už se velice zajímavé třetině nestalo, za zmínku stojí jedno negativum, a to zranění Jakuba Svoboda. Sice se dnes vrátil do sestavy, jenže stihl odehrát jen dvě minuty a dvaadvacet vteřin a utkání pro něj skončilo. Navíc odjel do zlínské nemocnice na rentgen.

Do druhé třetiny vlétli Ševci daleko lépe. Obrovskou šanci si vytvořil Köhler, ale na Čiliaka nevyzrál. Před brněnskou svatyni bylo horko i nadále. Rozhodčí poslali hosty podruhé v zápase do tří, minutu a třicet vteřin hráli Zlínští dvojnásobnou početní výhodu. Ani ta se neujala, protože výtečným a obětavým způsobem pracovala obrana a slovenský reprezentant Čiliak pochytal vše možné i nemožné.

Jak už to tak bývá, zákonitě přišel trest. Na hanbě seděl Marušák a jeho nedovolené bránění potrestal šikovnou tečí Kováčikovy střely Jan Káňa - 0:2. Alfou a omegou zápasu byly jednoznačně přesilovky. Zlín měl další možnost po vyloučení Noska, leč místo toho inkasoval. Chybnou rozehrávku vystihl Vilém Burian a parádní bombou do šibenice poslal Kašíka na párek – 0:3.

Kometa ve druhé třetině dominovala, měla i další tutovky, sám před bránou například zakončoval Tomáš Svoboda, ale stav byl stále stejný. Na špatný výkon svého mužstva musel lodivod Vlach reagovat a oddechový čas evidentně pomohl. O minutu později totiž vypálil Kubiš a jeho ránu dorazil všudybyl Jaroslav Balaštík – 1:3. Jihomoravané se do konce druhé periody museli pouze bránit, výsledek se jim ovšem povedlo udržet.

Poslední třetina byla spíše taktická. Kometa se nikam nechtěla zbytečně tlačit a čekala na to, co ukáže soupeř. Domácí sice tlačili, ale vše se minulo účinkem a nakonec udeřila v přesilovce i Kometa. Zlín měl na ledě pouze tři hráče a po ukázkovém ťukecu potvrdil výhru Brna Tomáš Svoboda - 1:4. Poté se duel dohrával a po odbojovaném výkonu si fanoušci Komety vezli do města pod Špilberkem pozitivní náladu.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Komentáře