Reklama
reklama

Kometa padla na ledě vítěze Prezidentského poháru

T ř i n e c – Základní část pozvolna končí, po dnešku je už zase o trochu víc jasněji. Třinec si po výhře nad Kometou připsal jednak tři body, ale také Prezidentský pohár pro vítěze základní části. Tři kola před koncem je tak jasné, že Oceláři půjdou do play-off z prvního místa. Kometě se ve Werk Areně nevyvedla první třetina, kdy třikrát inkasovala, pak se vrátila do hry Čermákem, ale na body to nestačilo. Domácí si výsledek pohlídali a nakonec vyhráli 4:1.

Oceláři šli za svým cílem od úvodního buly zápasu. Hned v šesté minutě si vypracovali dvojnásobnou početní výhodu, tu dokázali dokonale zužitkovat. Skóre zápasu otevřel Tomáš Plíhal, který v ještě probíhající přesilovce pět na tři zužitkoval přesný pas Ružičky. Za necelou minutu se vyprodaná WERK ARENA opět radovala. Falter kapituloval podruhé, tentokráte za jeho záda puk uklidil Lukáš Žejdl.

Slezané pokračovali ve zvýšené aktivitě. Další kotouč do brněnské sítě mohli dopravit Rákos, Nosek či Cienciala, ani jeden z nich ale neuspěl. To Hrubec měl v první třetině o poznání méně práce. Třineckého brankáře ohrozily snad jen pokusy Jana Hrušky, hostující útočník ale úspěšný nebyl. Znovu se tak radovali domácí. Svou druhou trefu v zápase v osmnácté minutě přidal Lukáš Žejdl, třinecký forward zužitkoval dobrou práci Ondřeje Kovařčíka a střelou mezi betony navýšil třinecké vedení – 3:0.

Kometa se po změně stran dostala do zápasu, paradoxně však při vlastní nevýhodě. Leoš Čermák ve třiadvacáté minutě sebral Ocelářům kotouč, přebruslil bránící dvojici a po kličce do bekhendu zasunul kotouč za dosud bezchybného Hrubce. Kometa zvýšila své tempo, vypracovala si výhodu přesilovky. V ní ale, stejně jako Čermák, mohli udeřit oslabení Oceláři. Plíhal dostal pas před brankoviště, střelou z první ale Faltera nepřekonal.

Lukáš Žejdl mohl, po uplynutí poloviny zápasu, zaútočit na hattrick, jeho pohotovou střelu ale dokázal hostující gólman zastavit. V dalších šancích se později na straně domácích ocitli Dravecký, Linhart či Matuš, ani jeden ale brněnského muže v masce nepřekonal. Kometa hrozila především v početní výhodě, Jan Hruška ale ani nadvakrát Hrubce nepropálil. Nezměnil to později ani Ptáček.

Vedoucí tým extraligové tabulky tak do poslední dvacetiminutovky vstupoval s dvoubrankovým vedením. To mohl v přesilovce navýšit Orsava, v tuto chvíli ještě na Faltera nevyzrál. Za dalších pět minut se však již třinecký útočník radoval. Martin Falter ještě předtím dokázal zlikvidovat pokus Štefana Ružičky, v pětapadesáté minutě už však byl krátký. Jakub Orsava si podél hrazení nabruslil až před branku a nakonec, I s hostujícím brankářem, dotlačil kotouč do branky. Regulérnost musel ještě posvětit videorozhodčí – 4:1.

Závěrečné minuty duelu se spíše už pouze dohrávaly. Kometa se ještě pokusila o kosmetickou úpravu skóre, střela Honejska ale úspěšná nebyla. Oceláři si tak dokráčeli k dalším třem bodům, které zajistily týmu ze Slezska triumf v základní části a zisk Prezidentského poháru. Třinec – Kometa 4:1.

 

Branky a nahrávky: 7. Plíhal (Ružička Št., Hrňa), 8. Žejdl (Nosek D., Dravecký), 18. Žejdl (Kovařčík O.), 55. Orsava – 23. Čermák. Rozhodčí: Mikula, Horák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení:0:1. Diváci: 5200 (vyprodáno). Střely na branku: 32:23. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1. Nejlepší hráči zápasu:Lukáš Žejdl - Leoš Čermák.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře