Reklama
reklama

Kometa ovládla sedmý zápas se Zlínem a postupuje do semifinále

Hotovo, dobojováno. Kometa v sedmém zápase nepovolila soupeři ani jednu branku a dokonale oplatila svému soupeři vysokou porážku z jeho ledu. O výsledku a především postupu brněnského týmu bylo rozhodnuto již po dvou třetinách, kdy na světelné kostce svítil stav 4:0. V poslední periodě ještě svěřenci kouče Kýhose přidali jednu branku a čtvrtfinálové dílo bylo dokonáno. Vicemistři tak poslali obhájce titulu mimo další boje. Kometa si tak jde dál za svým snem, čeká na ni v semifinále Litvínov.

První dějství sedmého utkání čtvrtfinálové série mezi brněnskou Kometou a Zlínem se neslo hned od počátku ve velmi rychlém tempu. Především domácí hokejisté zatápěli zlínskému Kašíkovi od úvodních vteřin. Tlak modrobílých hokejistů vyústil v čase 3:20 v úvodní trefu střetnutí. Zaplněnou brněnskou DRFG Arenu rozjásal přesnou střelou z levého kruhu po ukázkové Čermákové nahrávce zpoza brány Jan Káňa.

Tlak Brňanů na malou chvíli opadl mezi desátou a patnáctou minutou utkání. V té době si totiž Petr Mrázek odpykával čtyřminutový trest za vysokou hůl. Bránící čtveřice si ovšem počínala ve vlastním pásmu suverénně a hosty prakticky k ničemu nepustila. Poté, co se brněnský útočník s číslem čtrnáct vrátil na led, začali domácí hokejisté opět ohrožovat zlínskou klec. Na konci patnácté minuty se dvakrát vřítil do pásma soupeře Petr Ton a přízemními střelami prověřil Kašíkovu pozornost. Tlak Brňanů gradoval v šestnácté minutě, kdy Dočekal u levé tyče tečoval nastřelený puk. Ani on však jedničku ševců nepřekonal. A tak se do kabin šlo za jednobrankového vedení domácího celku.

V prostřední části se roztrhl s góly pytel. K radosti domácích fanoušků zapadly všechny do sítě hostů. Na rozdíl dvou branek odskočili Brňané na konci dvaadvacáté minuty poté, co Jakub Koreis pohotově na brankovišti dorazil bekhendem do brány pokus Petra Tona. Třetí puk lovil Libor Kašík ze své brány v čase 30:48. Unikající Vilém Burian posunul kotouč za sebe mezi kruhy na osamoceného beka Tomáše Malce, který se střelou do horní poloviny brány nezmýlil.

Poté se v brněnské bráně blýsknul Marek Čiliak, když v šestatřicáté minutě opakovaně zasáhl proti Petru Holíkovi na brankovišti. O tři minuty později bylo na domácí střídačce ještě o něco veseleji. Druhou branku v play-off totiž vsítil Tomáš Vondráček, když využil pěkné individuální akce Viléma Buriana na pravé straně hřiště a osamocený na brankovišti zametl puk do brány ševců.

Třetí dvacetiminutovka na šance příliš bohatá nebyla. Čiliak s Kašíkem si až do čtyřiapadesáté minuty připsali řadu rutinních zákroků. Šest a půl minuty před závěrečnou sirénou však Brňané ještě jednou rozvlnili zlínskou síť. Po ose Honejsek - Dočekal se dostal puk před bránu na Hynka Zohorny, který s poklidem zasunul kotouč do brány a završil tak velkolepé představení Komety.

Branky a nahrávky: 4. Káňa (Čermák), 22. Koreis (Ton, Hanzlík), 31. Malec (Burian, Koreis), 39. Vondráček (Burian), 54. Zohorna (Dočekal, Honejsek). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:4 .Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 36:20. Průběh utkání: 5:0. Nejlepší hráči: Marek Čiliak - Ondřej Veselý.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komentáře