Reklama
reklama

Kometa otupila tygří drápy a slaví důležitou předvánoční výhru

Vánoční svátky budou moci hokejisté brněnské Komety strávit v poklidu, v posledním utkání před prosincovou přestávkou přehráli na domácím ledě hokejisty z Liberce. Výhra se však nerodila zrovna jednoduše, první třetinu vyhráli hostující Bílí Tygři, Kometa ale ve druhé třetině přidala na obrátkách a dočkala se kýžených branek. Premiérovou trefu v brněnském dresu zaznamenali navíc dva komeťáci, jednalo se o obránce Davida Noska a nejnovější útočnou posilu Štěpána Novotného.

Kometa - Liberec 4:3 (0:1, 2:1, 2:1).  Branky a nahrávky: 21. Novotný (Čermák, Hruška J.), 27. Kempný (Burian, Čiliak), 42. Nosek (J., Čermák), 51. Burian (Zohorna, Koreis) – 18. Nedvěd (Kolmann, Urban), 28. Nedvěd (Vampola, Bulíř), 60. Vampola (Bulík). Rozhodčí: Hradil, Šír – Bryška, Lučan. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 6 920.

Kometa: Čiliak – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík – Hruška J., Čermák (C), Novotný – Káňa, Němec, Svoboda T. – Burian, Koreis, Dočekal – Wasserbauer, Zohorna, Jenyš.

Liberec: Melicherčík – Derner, Hunkes, Výtisk, Vitásek, Čutta, Kolmann, Šimek – Vísek, Bulík, Bartek – Bulíř, Nedvěd (C), Urban – Vlach, Vampola, Valský – Kica, Psota, Dušek.

Poslední utkání před vánočními svátky začala aktivněji Kometa. Domácí hokejisté zaměstnávali libereckého brankáře Melicherčíka několika střeleckými pokusy, na druhou stranu navíc nepouštěli Bílé Tygry vůbec do šancí. Příležitosti Tomáše Svobody a Viléma Buriana volaly po gólu, překonat libereckého brankáře se však domácím útočníkům nepodařilo.

Až v patnácté minutě duelu si domácí brankář Čiliak připsal první úspěšný zákrok, hrudí vykryl pokus Urbana z pravého kruhu. Z druhé střely v zápase se ale již Liberečtí mohli radovat, kapitán Petr Nedvěd přebruslil na pravém křídle brněnskou obranu a sám proti Čiliakovi se střelou pod víko nemýlil – 0:1.

Druhá třetina přinesla brzké brněnské vyrovnání. Nová modrobílá akvizice Štěpán Novotný se vymotal s pukem před Melicherčíka, kterého dokázal nadvakrát překonat – 1:1. Dokonat domácí obrat mohli ve vlastním oslabení Čermák s Hruškou, druhý jmenovaný obdržel v přečíslení dva na jednoho pas od brněnského kapitána, na beton libereckého brankáře si ale nepřišel.

Zajímavé okamžiky se odehrály během vyloučení domácího Hanzlíka. Kometa nejprve ve vlastním oslabení dokázala prostřelit Melicherčíka zásluhou Michala Kempného, po necelé minutě však skóre dorovnal liberecký Petr Nedvěd. Kapitán hostí obdržel na pravém křídle přesný pas od Vampoly a s domácím brankářem si již poradil – 2:2.

Závěr třetiny patřil Kometě, Jan Hruška mohl ze skrumáže před bránou poslat svůj tým znovu do vedení, když se ale Kometě nevydařila ani přes minutu a půl trvající přesilová hra pěti proti třem, odebraly se oba celky na nerozhodnutého stavu.

I třetí třetinu načali domácím tím nejlepším možným způsobem. Při vyloučení Valského utekly z početní výhody jen tři vteřinky, když na modré čáře napřáhl David Nosek a svým premiérovým gólem v brněnském dresu trefil přesně pod víko Melicherčíkovy brány – 3:2. Srovnat mohli po několika okamžicích Bulík a Vampola, ani jeden z nich však puk za Čiliakova záda nedopravil.

Navýšit brněnské vedení mohl Němec, ten však proti Melicherčíkovi neuspěl. Co se nepovedlo Svobodovi, povedlo se o několik okamžiků později Vilému Burianovi. Vysoký útočník domácích si v přečíslení dva na jednoho počkal na milimetrový pas od Zohorny a netrefit už prázdnou bránu by byl hřích – 4:2.

Uklidňující branku mohl čtyři minuty před koncem přidat právě i Zohorna, v jasné šanci ale trefil jen hostujícího brankáře. A rázem přišlo drama. Liberecký Petr Vampola prostřelil půl minuty před koncem z mezikruží Čiliaka a vykřesal pro svůj tým naději. Další branku ale už hosté přidat nedokázali, jejich útočný kolotoč v pásmu před domácím brankářem vyrovnávací brankou neskončil.

Autor: 
redakce
Aktuálně
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Komentáře