Reklama
reklama

Kometa otupila tygří drápy a slaví důležitou předvánoční výhru

Vánoční svátky budou moci hokejisté brněnské Komety strávit v poklidu, v posledním utkání před prosincovou přestávkou přehráli na domácím ledě hokejisty z Liberce. Výhra se však nerodila zrovna jednoduše, první třetinu vyhráli hostující Bílí Tygři, Kometa ale ve druhé třetině přidala na obrátkách a dočkala se kýžených branek. Premiérovou trefu v brněnském dresu zaznamenali navíc dva komeťáci, jednalo se o obránce Davida Noska a nejnovější útočnou posilu Štěpána Novotného.

Kometa - Liberec 4:3 (0:1, 2:1, 2:1).  Branky a nahrávky: 21. Novotný (Čermák, Hruška J.), 27. Kempný (Burian, Čiliak), 42. Nosek (J., Čermák), 51. Burian (Zohorna, Koreis) – 18. Nedvěd (Kolmann, Urban), 28. Nedvěd (Vampola, Bulíř), 60. Vampola (Bulík). Rozhodčí: Hradil, Šír – Bryška, Lučan. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 6 920.

Kometa: Čiliak – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík – Hruška J., Čermák (C), Novotný – Káňa, Němec, Svoboda T. – Burian, Koreis, Dočekal – Wasserbauer, Zohorna, Jenyš.

Liberec: Melicherčík – Derner, Hunkes, Výtisk, Vitásek, Čutta, Kolmann, Šimek – Vísek, Bulík, Bartek – Bulíř, Nedvěd (C), Urban – Vlach, Vampola, Valský – Kica, Psota, Dušek.

Poslední utkání před vánočními svátky začala aktivněji Kometa. Domácí hokejisté zaměstnávali libereckého brankáře Melicherčíka několika střeleckými pokusy, na druhou stranu navíc nepouštěli Bílé Tygry vůbec do šancí. Příležitosti Tomáše Svobody a Viléma Buriana volaly po gólu, překonat libereckého brankáře se však domácím útočníkům nepodařilo.

Až v patnácté minutě duelu si domácí brankář Čiliak připsal první úspěšný zákrok, hrudí vykryl pokus Urbana z pravého kruhu. Z druhé střely v zápase se ale již Liberečtí mohli radovat, kapitán Petr Nedvěd přebruslil na pravém křídle brněnskou obranu a sám proti Čiliakovi se střelou pod víko nemýlil – 0:1.

Druhá třetina přinesla brzké brněnské vyrovnání. Nová modrobílá akvizice Štěpán Novotný se vymotal s pukem před Melicherčíka, kterého dokázal nadvakrát překonat – 1:1. Dokonat domácí obrat mohli ve vlastním oslabení Čermák s Hruškou, druhý jmenovaný obdržel v přečíslení dva na jednoho pas od brněnského kapitána, na beton libereckého brankáře si ale nepřišel.

Zajímavé okamžiky se odehrály během vyloučení domácího Hanzlíka. Kometa nejprve ve vlastním oslabení dokázala prostřelit Melicherčíka zásluhou Michala Kempného, po necelé minutě však skóre dorovnal liberecký Petr Nedvěd. Kapitán hostí obdržel na pravém křídle přesný pas od Vampoly a s domácím brankářem si již poradil – 2:2.

Závěr třetiny patřil Kometě, Jan Hruška mohl ze skrumáže před bránou poslat svůj tým znovu do vedení, když se ale Kometě nevydařila ani přes minutu a půl trvající přesilová hra pěti proti třem, odebraly se oba celky na nerozhodnutého stavu.

I třetí třetinu načali domácím tím nejlepším možným způsobem. Při vyloučení Valského utekly z početní výhody jen tři vteřinky, když na modré čáře napřáhl David Nosek a svým premiérovým gólem v brněnském dresu trefil přesně pod víko Melicherčíkovy brány – 3:2. Srovnat mohli po několika okamžicích Bulík a Vampola, ani jeden z nich však puk za Čiliakova záda nedopravil.

Navýšit brněnské vedení mohl Němec, ten však proti Melicherčíkovi neuspěl. Co se nepovedlo Svobodovi, povedlo se o několik okamžiků později Vilému Burianovi. Vysoký útočník domácích si v přečíslení dva na jednoho počkal na milimetrový pas od Zohorny a netrefit už prázdnou bránu by byl hřích – 4:2.

Uklidňující branku mohl čtyři minuty před koncem přidat právě i Zohorna, v jasné šanci ale trefil jen hostujícího brankáře. A rázem přišlo drama. Liberecký Petr Vampola prostřelil půl minuty před koncem z mezikruží Čiliaka a vykřesal pro svůj tým naději. Další branku ale už hosté přidat nedokázali, jejich útočný kolotoč v pásmu před domácím brankářem vyrovnávací brankou neskončil.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře