Reklama
reklama

Kometa otočila vývoj série

Z l í n – Po dvou zápasech v Brně se série mezi Kometou a Zlínem přestěhovala na zimní stadion Luďka Čajky. Za nerozhodného stavu 1:1 začal lépe domácí Zlín, který zásluhou Vlacha otevřel skóre. Jenže hosté z Brna se nevzdali a ve druhé části nedělní mač otočili. Nejprve vyrovnal Ptáček a posléze se v přesilovce prosadil Honejsek. Bývalý hráč ševců rozhodl o tom, že Kometa jde do vedení v sérii 2:1.

První třetina začala lépe pro hostující Kometu, která v první šanci zahrozila Mrázkem, ale Štůrala se dokázal včas přesunout. Následně si Brňané připsali několik ošemetných střel, ale na zlínského strážce nedokázali vyzrát. To na druhé straně PSG dokázalo využít takřka z minima maximum. První vůbec větší šance skončila gólem. Aleš Holík nahodil kotouč před bránu, kde byl připraven tečující Roman Vlach a puk se doklouzal za Čiliakova záda.

Jak již bylo řečeno, Kometa měla více ze hry, ale nedokázala se střelecky prosadit. Zlín tradičně čekal, vyčkával na chyby a jednu málem potrestal. Petr Holík využil zmatků v brněnské obraně, zamířil sám na Čiliaka, leč ho nedokázal prostřelit. Brno zvládlo i dvě oslabení, k vyrovnání se však nedostalo. Nejblíže byl Mrázek, ale ani on puk za Štůralu neprocpal.

Do druhé části vstoupil se svou šancí Zlín, ale střela Holíka a následná dorážka skončila u Čiliaka. Za tuto promarněnou šanci Kometa nemilosrdně trestala, Káňa našel krásně na pravém kruhu najetého Františka Ptáčka a jeho střela skončila v síti – 1:1. Ševci se mohl dostat do vedení po šanci exbrněnského Jakuba Svobody, ale ten sám před Čiliakem přestřelil. A tak udeřilo na druhé straně. Antonín Honejsek se dostal v přesilovce na pravý kruh a svižnou ranou mezi betony překonal Štůralu podruhé – 1:2.

Zlín v poslední třetině musel nutně přidat, ale o nějakou zvýšenou aktivitu se nejednalo. Šance však berani měli. Kotvan zůstal sám před Čiliakem, ale přestřelil, neujala se ani střela Okála. Kometa pečlivě bránila hubený výsledek a nakonec ho i ubránila. Svého soka nepustila ani do power-play a po obětavém výkonu si připisuje důležitý bod v sérii. Vede 2:1.

Branky a nahrávky: 10. Vlach (Holík) – 23. Ptáček (Káňa, Mrázek), 27. Honejsek (Malec). Rozhodčí: Šindler, Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7000 (vyprodáno). Střely na branku: 23:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Hráči zápasu: Tomáš Štůrala - František Ptáček. Stav série: 1:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Komentáře