Reklama
reklama

Kometa otočila vývoj série

Z l í n – Po dvou zápasech v Brně se série mezi Kometou a Zlínem přestěhovala na zimní stadion Luďka Čajky. Za nerozhodného stavu 1:1 začal lépe domácí Zlín, který zásluhou Vlacha otevřel skóre. Jenže hosté z Brna se nevzdali a ve druhé části nedělní mač otočili. Nejprve vyrovnal Ptáček a posléze se v přesilovce prosadil Honejsek. Bývalý hráč ševců rozhodl o tom, že Kometa jde do vedení v sérii 2:1.

První třetina začala lépe pro hostující Kometu, která v první šanci zahrozila Mrázkem, ale Štůrala se dokázal včas přesunout. Následně si Brňané připsali několik ošemetných střel, ale na zlínského strážce nedokázali vyzrát. To na druhé straně PSG dokázalo využít takřka z minima maximum. První vůbec větší šance skončila gólem. Aleš Holík nahodil kotouč před bránu, kde byl připraven tečující Roman Vlach a puk se doklouzal za Čiliakova záda.

Jak již bylo řečeno, Kometa měla více ze hry, ale nedokázala se střelecky prosadit. Zlín tradičně čekal, vyčkával na chyby a jednu málem potrestal. Petr Holík využil zmatků v brněnské obraně, zamířil sám na Čiliaka, leč ho nedokázal prostřelit. Brno zvládlo i dvě oslabení, k vyrovnání se však nedostalo. Nejblíže byl Mrázek, ale ani on puk za Štůralu neprocpal.

Do druhé části vstoupil se svou šancí Zlín, ale střela Holíka a následná dorážka skončila u Čiliaka. Za tuto promarněnou šanci Kometa nemilosrdně trestala, Káňa našel krásně na pravém kruhu najetého Františka Ptáčka a jeho střela skončila v síti – 1:1. Ševci se mohl dostat do vedení po šanci exbrněnského Jakuba Svobody, ale ten sám před Čiliakem přestřelil. A tak udeřilo na druhé straně. Antonín Honejsek se dostal v přesilovce na pravý kruh a svižnou ranou mezi betony překonal Štůralu podruhé – 1:2.

Zlín v poslední třetině musel nutně přidat, ale o nějakou zvýšenou aktivitu se nejednalo. Šance však berani měli. Kotvan zůstal sám před Čiliakem, ale přestřelil, neujala se ani střela Okála. Kometa pečlivě bránila hubený výsledek a nakonec ho i ubránila. Svého soka nepustila ani do power-play a po obětavém výkonu si připisuje důležitý bod v sérii. Vede 2:1.

Branky a nahrávky: 10. Vlach (Holík) – 23. Ptáček (Káňa, Mrázek), 27. Honejsek (Malec). Rozhodčí: Šindler, Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7000 (vyprodáno). Střely na branku: 23:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Hráči zápasu: Tomáš Štůrala - František Ptáček. Stav série: 1:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Mezi Kaštanovou a Olympií se cyklisté podél Svitavy stále nedostanou. Opravy dálničního mostu, pod kterým stezka vede, se prodloužily. Úsek se dá objet kolem Svratky. Zprovoznění svitavské stezky se...
17.07.2018 - 17:54
Radnice Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Náměstek brněnského primátora Martin Ander (Zelení) se vyjádřil k rozhodnutí vlády o brněnském hlavním nádraží, konkrétně o vyškrtnutí "brněnského metra" z plánů. Nevěří, že by primátor...
17.07.2018 - 11:45
Komentáře