Reklama
reklama

Kometa otočila vývoj série

Z l í n – Po dvou zápasech v Brně se série mezi Kometou a Zlínem přestěhovala na zimní stadion Luďka Čajky. Za nerozhodného stavu 1:1 začal lépe domácí Zlín, který zásluhou Vlacha otevřel skóre. Jenže hosté z Brna se nevzdali a ve druhé části nedělní mač otočili. Nejprve vyrovnal Ptáček a posléze se v přesilovce prosadil Honejsek. Bývalý hráč ševců rozhodl o tom, že Kometa jde do vedení v sérii 2:1.

První třetina začala lépe pro hostující Kometu, která v první šanci zahrozila Mrázkem, ale Štůrala se dokázal včas přesunout. Následně si Brňané připsali několik ošemetných střel, ale na zlínského strážce nedokázali vyzrát. To na druhé straně PSG dokázalo využít takřka z minima maximum. První vůbec větší šance skončila gólem. Aleš Holík nahodil kotouč před bránu, kde byl připraven tečující Roman Vlach a puk se doklouzal za Čiliakova záda.

Jak již bylo řečeno, Kometa měla více ze hry, ale nedokázala se střelecky prosadit. Zlín tradičně čekal, vyčkával na chyby a jednu málem potrestal. Petr Holík využil zmatků v brněnské obraně, zamířil sám na Čiliaka, leč ho nedokázal prostřelit. Brno zvládlo i dvě oslabení, k vyrovnání se však nedostalo. Nejblíže byl Mrázek, ale ani on puk za Štůralu neprocpal.

Do druhé části vstoupil se svou šancí Zlín, ale střela Holíka a následná dorážka skončila u Čiliaka. Za tuto promarněnou šanci Kometa nemilosrdně trestala, Káňa našel krásně na pravém kruhu najetého Františka Ptáčka a jeho střela skončila v síti – 1:1. Ševci se mohl dostat do vedení po šanci exbrněnského Jakuba Svobody, ale ten sám před Čiliakem přestřelil. A tak udeřilo na druhé straně. Antonín Honejsek se dostal v přesilovce na pravý kruh a svižnou ranou mezi betony překonal Štůralu podruhé – 1:2.

Zlín v poslední třetině musel nutně přidat, ale o nějakou zvýšenou aktivitu se nejednalo. Šance však berani měli. Kotvan zůstal sám před Čiliakem, ale přestřelil, neujala se ani střela Okála. Kometa pečlivě bránila hubený výsledek a nakonec ho i ubránila. Svého soka nepustila ani do power-play a po obětavém výkonu si připisuje důležitý bod v sérii. Vede 2:1.

Branky a nahrávky: 10. Vlach (Holík) – 23. Ptáček (Káňa, Mrázek), 27. Honejsek (Malec). Rozhodčí: Šindler, Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7000 (vyprodáno). Střely na branku: 23:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Hráči zápasu: Tomáš Štůrala - František Ptáček. Stav série: 1:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Komentáře