Reklama
reklama

Kometa oplatila Hamburgu porážku z loňského roku, v hlavní roli kapitán Čermák

Brněnská Kometa má za sebou třetí vystoupení v rámci letošního ročníku European Trophy. Po prohře se Salzburgem a výhře nad Hradcem Králové zdolali brněnští hokejisté před domácím publikem i německý Hamburg Freezers. Velký podíl na brněnském vítězství měl kapitán Komety Leoš Čermák, který se podílel na čtyřech domácích brankách a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Kometa – Hamburk 5:2 (2:1, 3:1, 0:0). Kometa: Trvaj – Hanzlík, Kováčik, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Hruška M., Dujsík – Káňa, Čermák (C), Zohorna – J. Svoboda, J. Hruška, T. Svoboda – Burian, Koreis, Dočekal – Jenyš, Němec, Mrázek. Hamburg: Treutle – Walter, Schmidt, Westcott, Edjepalm, Schubert (C), Bettauer, Lavalee – Pettinger, Jacobsen, Mitchell – Wolf, Festerling, Flaake – Madsen, Dupuis, Oppenheimer – Cabana, Möchel, Krämmer.

Branky a nahrávky: 6. Nosek (Kováčik, Čermák), 14. H. Zohorna (Kováčik, Čermák), 21. Čermák (H. Zohorna), 35. Čermák (Kováčik, Nosek), 35. Burian (Dočekal, Koreis) – 14. Wolf, 31. Wolf (Edjepalm). Rozhodčí: Roman Polák, Robin Čech – Přemysl Skopal, Milan Jindra. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 2 630. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Hosté z Hamburgu vstoupili do zápasu daleko aktivněji a dlouho svírali Koemtu před gólmanem Trvajem, šance Oppenheimera a Flaakea však brankou neskončily. Když hosté svůj úvodní tlak nevyužili, přihlásili se o slovo domácí. Jedna z letních akvizic David Nosek dostal puk na modrou čáru, opřel se do puku a umístil ho přesně do šibenice Treutlovy brány. Zároveň tak využil dvojnásobnou přesilovou hru pro brněnský mančaft.

Chvíli na to mohlo být vyrovnáno, osamocená dvojice Festerling a Flaake si však vylámala zuby na brněnském brankáři. Stejný osud potkal po několika okamžicích i útočné snažení dvojice Tomáš Svoboda a Jan Hruška. Ve čtrnácté minutě během hry čtyři na čtyři si jako první všimnul volného puku u Trvajovy tyče David Wolf a pohotově ho zametl do brněnské svatyně. Vyrovnaný výsledek však nevydržel příliš dlouho. Po necelé půlminutě našel Kováčik dobře si najetého Hynka Zohornu, který z prostoru před bránou doklepl puk za záda hostujícího brankáře. Zohorna mohl chvíli před první sirénou přidat ještě jednu branku, ze samostatného úniku však nemířil přesně.

Druhá třetina začala rychlým výpadem domácího kapitána Leoše Čermáka, který se s pukem dostal až před Treutleho bránu, chladnokrevně zakončil blafákem k levé tyči a navýšil vedení domácího celku již na 3:1! Hosté se v polovině zápasu sice dostali ke snížení zásluhou Davida Wolfa, dále ve druhé třetině ale úřadovali zase domácí.

Po Kováčikově ráně se k vyraženému puku dostal znovu Leoš Čermák, který s dorážkou neotálel. Pátou branku přidali modrobílí po další půlminutě. Dočekal unikl po pravém křídle, našel na středu dobře si najíždějícího Viléma Buriana, který volejem trefil přesně nad lapačkou hostujícího brankáře. Obrana hostí byla ve druhé třetině velmi rozhozená, Brňané mohli přidat klidně šestou branku, útočný kolotoč Tomáše Svobody a Davida Noska však obětavě ubránili němečtí obránci. Druhá třetina tak skončila brněnským vedením 5:2.

Poslední část již branku nepřinesla. Více ze hry měli Brněnští, kteří si závěr zápasu doslova užívali. Tomáš Svoboda se svým jmenovcem Jakubem unikli do rychlého brejku, druhý jmenovaný však trefil jen boční síťku. O vzruch na druhé straně se snažil Oppenheimer, na zkušeného mazáka v bráně Komety si ale nepřišel. Třetí třetina tak záhy skončila a domácí hokejisté mohli slavit druhé vítězství v rámci letošního ročníku European Trophy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře