Reklama
reklama

Kometa Olomouc přestřílela, přesto však nebodovala

Hokejisté Komety ve třetím moravském derby sezóny proti Olomouci soupeře přestříleli v poměru 33:19, přesto nakonec nebodovali. Kohouti zvítězili v poměru 3:1. Domácí otevřeli skóre utkání, když se ve třetí minutě prosadil Trška, ovšem hosté dokázali ještě v první třetině srovnat a v prostřední části otočili stav duelu. Extraligovou premiéru si odbyl devatenáctiletý junior Luboš Horký.

Domácímu týmu vyšel vstup do utkání. V polovině třetí minuty napřáhl na modré čáře Peter Trška, a jeho projektil propadl olomouckému brankáři Konrádovi mezi vyrážečkou a tělem do brány. Hosté se nenechali rychlou inkasovanou brankou zaskočit a při své první přesilové hře v deváté minutě udeřili. Mikúš našel mezi kruhy volného Františka Skládaného, jenž prostřelil Čiliaka a srovnal stav duelu. Ve zbývajícím průběhu úvodní periody měli více šancí domácí, žádnou ovšem neproměnili. Vincourův únik eliminoval Konrád, gólman hostí si poradil i s příležitostmi Hynka Zohorny a Dočekala. Čiliak zase podržel svůj tým proti šanci Hermana, který si na brněnského maskovaného muže nepřišel ani skrytou střelou přes obránce, ani následnou dorážkou. Závěr první části okořenila krátká potyčka mezi Čermákem a Holcem.

Vstup do druhé části lépe vyšel Hanákům. Marek Laš se ve 24. minutě na pravém kruhu natlačil před brněnského obránce a zblízka prostřelil Čiliaka. Domácí mohli rychle zareagovat. Nečasovu teč Konrád vykryl. Následně se domácí ubránili oslabení a sami dostali možnost početní převahy o dvou mužích. Po faulu Hermana se o čtyřicet vteřin později dopustil nedovoleného zákroku Ondrušek. V přesilové hře pět na tři mohl srovnat Ondřej Němec, ovšem svým projektilem orazítkoval břevno. Domácí si větší tlak než v přesilovce vytvořili v následujících minutách, Konráda ovšem neprostřelili. Strapáč uvolnil Vlacha, jenž si tváří v tvář na Čiliaka bekhendovou kličkou nepřišel.

Ve třetí třetině se domácí snažili srovnat duel, v dobré příležitosti se ve 48. minutě ocitl Kvapil, jenomže Konrád si s jeho jedovatou střelou z osy hřiště poradil. Hosté příliš do útoku nevyráželi, nakonec se ale dokázali prosadit i směrem dopředu. V přečíslení dva na jednoho Mikúš přihrál Miroslavu Holcovi, jenž zblízka prostřelil Čiliaka a navýšil vedení hanáckého celku. Modrobílí zkoušeli zkorigovat skóre při hře bez brankáře, ovšem to se jim nepovedlo. Tři body tak tentokrát připadly Olomouci.

Branky a nahrávky: 3. Trška (Čermák) – 9. Skladaný (J. Mikúš, Vyrůbalík), 24. Laš (J. Knotek, Vyrůbalík), 51. Holec (T. Mikúš). Rozhodčí: Hribik, Šír – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci:7314. Střely na branku: 33:19. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Zdroj: HC Kometa

 

Autor: 
admin
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře