Reklama
reklama

Kometa odvrátila hrozbu vyřazení a připisuje si první bod

B r n o – Dnes nebo nikdy. Hráči Komety moc dobře věděli, že ve čtvrtém semifinálovém utkání musí za každou cenu vyhrát. A tak se také stalo. Od začátku hráli Brňané aktivněji a zaslouženě se dočkali výhry 4:1. Vyprodaná DRFG Arena se tak mohla radovat z prvního bodu v sérii. Celý kolotoč se přesunuje do Litvínova.

Kometa nastoupila do čtvrtého zápasu s několika změnami v sestavě. Místo Němce nastoupil Wasserbauer a především všechny zahřál návrat obránce Michala Kempného, který více jak měsíc laboroval s operovaným ramenem. Domácí začali aktivněji a mnohem častěji se tlačili před Pavla Francouze. Ten odolával do desáté minuty, po pravém křídle unikl Hynek Zohorna a s pomocí teče litvínovského beka se puk dostal do sítě. Brno tak využilo přesilovku – 1:0.

Hosté se dostali do dobré šance až pět minut před koncem třetiny. Stála však za to. Po chybě obrany se do nájezdu dostal zkušený Hübl, ale na Čiliaka nevyzrál. Na druhé straně nepřekonal Francouze svižnou střelou Burian, a tak se šlo do kabin za příznivějšího stavu pro Kometu.

Lepší vstup do třetiny si Kometa nedovedla představit. Kempný poslal do úniku Hynka Zohornu, kterého zahákoval Chaloupka a po devatenácti vteřinách druhé periody bylo nařízeno trestné střílení. To však Francouz chytil. Brňané se ale přeci jen dočkali, v přesilovce napřáhl od modré Tomáš Malec a jeho bomba zapadla do litvínovské klece – 2:0. Moravané vedli zaslouženě a soupeře prakticky do ničeho nepouštěli.

Bohužel se dopustili jedné chyby, kterou využil pět minut před koncem druhé části hry Jakub Petružálek, jehož střela z mezikruží zamířila do sítě – 2:1. Následovala akce Buriana, který mohl zvýšit skóre, ale sám před Francouzem trefil pouze břevno. Tentýž hráč se ale dočkal, Kubošovu pumelici tečoval právě Vilém Burian a čtyřiadvacet sekund před druhou sirénou bylo v Brně opět veseleji – 3:1.

Ve třetí třetině se hrál opatrný hokej, Kometa se soustředila na obranu a snažila se nepouštět hráče před Čiliaka. Výborně zahustila střední pásmo a Verva neměla mnoho možností na překonání jinak výtečného slovenského brankáře. I když měla územní převahu, do ničeho výrazného se nedostala. Zkusila to sice v power-play, ale tam se ale prosadil Jan Káňa, který zamířil do prázdné svatyně - 4:1.

Brno důležitou bitvu zvládlo a získalo první bod. Série se tak stěhuje do Litvínova za stavu 1:3.

Branky a nahrávky: 10. H. Zohorna (Honejsek, Hanzlík), 27. Malec (Koreis, Honejsek), 40. Burian (Kuboš, Vondráček), 59. Káňa (Dočekal) – 35. Petružálek. Rozhodčí: Šír, Šindler - Brejcha, Charvát. Vyloučení: 3:6.Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.Hráči zápasu: Tomáš Malec - Jakub Petružálek. Stav série: 1:3.

 

Zdroj: HC Kometa Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře