Reklama
reklama

Kometa dřela až do konce a vybojovala bod. V nájezdech se radovali indiáni

Parádní hokej, gólové hody, skvělá atmosféra. Tak by se dal charakterizovat duel mezi Kometou a Plzní. Oba celky hrály výborně, výsledek stále překlápěly na svou stranu, nakonec se urodila vcelku spravedlivá remíza 4:4 po základní části. V nájezdové loterii získala druhý bod Plzeň.

Duel mezi Kometou a Plzní začal svižně, hrál se oboustranně rychlý a pohledný hokej. První větší šanci si vytvořil domácí Špirko, ale Machovský na jeho střelu dokázal reagovat. Na druhé straně zahrozil Kratěna, ale i gólman Komety si věděl rady. Byla to vyrovnaná první třetina, a i když se zdálo, že se půjde do šaten za nerozhodného stavu, našel Kracík před bránou tečujícího Miroslava Indráka, který i s notnou dávkou štěstí otevřel skóre – 0:1.

Do druhé části vstoupili hosté impozantně. Prakticky pět minut nepustili svého soupeře z pásma a pálili na Čiliaka jeden pokus za druhým. Jenže brněnský gólman chytil v posledních dnech fazónu a čaroval proti střelám Kubalíka a Kracíka. Indiáni častokrát zlobili, ale druhou trefu vstřelit nedokázali. Kometa se pozvolna otřepávala z tlaku a začala také útočit. První vlaštovku vypustil Hruška, leč Machovského lapačka byla připravena. Následně zahrozil Špirko, který byl sám před hostující klecí, ovšem Machovského betony zaklaply včas.

Brňané se dočkali přeci jen vyrovnání. Tři minuty před koncem druhé části obral Hollwega domácí Káňa, bryskně předložil kotouč před bránu na Vojtěcha Němce, jehož střela pod víko znamenala vyrovnání – 1:1. V závěru periody se jiskřilo, oba celky si nedaly v osobních soubojích nic zadarmo, krom šarvátek se ale diváci ve druhé třetině dalších gólů nedočkali.

Poslední třetina nabídla strhující fantastický hokej, v nemž padlo hned šest branek. Tu první obstaral kapitán Leoš Čermák, který se zjevil sám před bránou a zakončil lehkým šťouchem - 2:1. Jenže Kometa těsné vedení neudržela, ba naopak o něj během necelé minuty přišla. Z předbrankového prostoru se prosadil Jakub Lev a také Miroslav Indrák - 2:3.

Góly padaly dál. Ranou od modré se prosadil výtečně hrající Jozef Kováčik - 3:3. Plzeň ale hrála také dobře, v přesilovce se dostal mezi kruhy Nicholas Johnson a sedm minut před koncem to s týmem Libora Zábranského nevypadalo dobře. Avšak bojovný výkon Komety sklidil zasloužené ovoce. Necelé dvě minuty před koncem protlačil puk do sítě Jan Káňa - 4:4.

V prodloužení jsme viděli hru 3/3, ale také možnost Kováčika, jehož bomba zazvonila o tyč. Dramatický duel dospěl až do nájezdů. V nich se trefil mezi Čiliakovy betony Nicholas Johnson a dva body putují do Plzně. Utkání mělo náboj a nic mu nechybělo, remíza po základní hrací době se dá hodnotit jako spravedlivá.

Branky a nahrávky: 37. Němec (Káňa), 42. Čermák (Dočekal), 50. Kováčik (Dočekal, R. Zohorna), 59. Káňa (Kováčik) – 20. Indrák (Kracík, Kubalík), 43. Lev (Svoboda, Kratěna), 44. Indrák (Kracík, Kubalík), 53. Johnson (Kratěna, Svoboda), rozh. náj. Johnson. Rozhodčí: Čech, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:9. navíc T. Svoboda 10 min OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0 Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5. Hráči zápasu: Jozef Kováčik - Miroslav Indrák.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komentáře