Reklama
reklama

Kometa dřela až do konce a vybojovala bod. V nájezdech se radovali indiáni

Parádní hokej, gólové hody, skvělá atmosféra. Tak by se dal charakterizovat duel mezi Kometou a Plzní. Oba celky hrály výborně, výsledek stále překlápěly na svou stranu, nakonec se urodila vcelku spravedlivá remíza 4:4 po základní části. V nájezdové loterii získala druhý bod Plzeň.

Duel mezi Kometou a Plzní začal svižně, hrál se oboustranně rychlý a pohledný hokej. První větší šanci si vytvořil domácí Špirko, ale Machovský na jeho střelu dokázal reagovat. Na druhé straně zahrozil Kratěna, ale i gólman Komety si věděl rady. Byla to vyrovnaná první třetina, a i když se zdálo, že se půjde do šaten za nerozhodného stavu, našel Kracík před bránou tečujícího Miroslava Indráka, který i s notnou dávkou štěstí otevřel skóre – 0:1.

Do druhé části vstoupili hosté impozantně. Prakticky pět minut nepustili svého soupeře z pásma a pálili na Čiliaka jeden pokus za druhým. Jenže brněnský gólman chytil v posledních dnech fazónu a čaroval proti střelám Kubalíka a Kracíka. Indiáni častokrát zlobili, ale druhou trefu vstřelit nedokázali. Kometa se pozvolna otřepávala z tlaku a začala také útočit. První vlaštovku vypustil Hruška, leč Machovského lapačka byla připravena. Následně zahrozil Špirko, který byl sám před hostující klecí, ovšem Machovského betony zaklaply včas.

Brňané se dočkali přeci jen vyrovnání. Tři minuty před koncem druhé části obral Hollwega domácí Káňa, bryskně předložil kotouč před bránu na Vojtěcha Němce, jehož střela pod víko znamenala vyrovnání – 1:1. V závěru periody se jiskřilo, oba celky si nedaly v osobních soubojích nic zadarmo, krom šarvátek se ale diváci ve druhé třetině dalších gólů nedočkali.

Poslední třetina nabídla strhující fantastický hokej, v nemž padlo hned šest branek. Tu první obstaral kapitán Leoš Čermák, který se zjevil sám před bránou a zakončil lehkým šťouchem - 2:1. Jenže Kometa těsné vedení neudržela, ba naopak o něj během necelé minuty přišla. Z předbrankového prostoru se prosadil Jakub Lev a také Miroslav Indrák - 2:3.

Góly padaly dál. Ranou od modré se prosadil výtečně hrající Jozef Kováčik - 3:3. Plzeň ale hrála také dobře, v přesilovce se dostal mezi kruhy Nicholas Johnson a sedm minut před koncem to s týmem Libora Zábranského nevypadalo dobře. Avšak bojovný výkon Komety sklidil zasloužené ovoce. Necelé dvě minuty před koncem protlačil puk do sítě Jan Káňa - 4:4.

V prodloužení jsme viděli hru 3/3, ale také možnost Kováčika, jehož bomba zazvonila o tyč. Dramatický duel dospěl až do nájezdů. V nich se trefil mezi Čiliakovy betony Nicholas Johnson a dva body putují do Plzně. Utkání mělo náboj a nic mu nechybělo, remíza po základní hrací době se dá hodnotit jako spravedlivá.

Branky a nahrávky: 37. Němec (Káňa), 42. Čermák (Dočekal), 50. Kováčik (Dočekal, R. Zohorna), 59. Káňa (Kováčik) – 20. Indrák (Kracík, Kubalík), 43. Lev (Svoboda, Kratěna), 44. Indrák (Kracík, Kubalík), 53. Johnson (Kratěna, Svoboda), rozh. náj. Johnson. Rozhodčí: Čech, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:9. navíc T. Svoboda 10 min OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0 Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5. Hráči zápasu: Jozef Kováčik - Miroslav Indrák.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře