Reklama
reklama

Kometa domácí výhodu v postup nepřetavila, rozhodne se až v Praze

První třetina rozhodla o tom, že v semifinálové sérii Komety se Spartou rozsoudí až sedmý zápas. Úvodní dějství se totiž Brnu vůbec nepovedlo a prohrálo jej 0:4. To byl pro Spartu velmi dobrý základ do dalšího průběhu utkání a hosté toho také dokázali využít. Kometě se sice povedlo v závěrečné třetině snížit skóre na 2:5 a vykřesat ještě malou jiskřičku naděje. Soupeř už si ale výhru nenechal vzít. Dramatická série tak bude ještě pokračovat.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:5 (0:4, 0:1, 2:0).

Všechno špatně, tak by se dala shrnout první třetina z pohledu Komety. Začátek nebyl nikterak zběsilý, Sparta však byla aktivnější a šla úvodnímu gólu více vstříc. V šesté minutě střílel z mezikruží Polášek, jehož střelu sice Čiliak chytil, ale celou akci dokonal Tomáš Divíšek a otevřel skóre. Takřka vzápětí pak přišla i druhá trefa Pražanů. Miroslav Forman z dorážky podruhé v krátkém čase překonal brněnského brankáře a dostal svůj tým do velké psychické výhody.

Kometa byla dvěma rychlými góly v krátkém sledu evidentně rozhozena a na ledě jasně vládla Sparta, když se k tomu přidaly ještě chyby Jihomoravanů v rozehrávce, další svízel byla na cestě. Za 76 vteřin od druhého gólu Sparty totiž následoval třetí úder. Po chybě obrany se k puku dostal Jaroslav Hlinka a s darovanou šancí naložil nejlépe, jak mohl. Trenér Kýhos reagoval oddechovým časem, ale ani ten domácím příliš nepomohl. Sparta stihla v první části ještě jednu branku, z přesilové hry se trefil šťastně Jaroslav Hlinka a vyhnal Čiliaka z branky. Kometa se sice snažila nepříznivý vývoj úvodního dějství zmírnit, ale nepomohla jí ani početní výhoda.

Sparta měla nahráno a ve druhé třetině se nějak výrazně nemusela hnát do útoku a v klidu si hlídala svůj náskok. Kometa samozřejmě byla ze začátku aktivnější s odhodláním něco ještě se zápasem udělat, v 26. minutě měl dobrou šanci Pivko, ale jeho dorážku dokázal Pöpperle zneškodnit. Postupem času aktivita domácích opadala a ke slovu se dostali hosté. Trvaj musel likvidovat několik nepříjemných možnosti soupeře.

Vypadalo to, že branku v prostředním dějství nakonec neuvidíme. Přesto tomu ale bylo jinak. Brněnská obrana nebyla důsledná a toho využil Buchtele, který přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Daniela Přibyla. I tomu, kdo věřil ještě v nějaké drama, pak muselo být jasné, že je v podstatě o výsledku utkání rozhodnuto.

Závěrečnou třetinu ale načala Brno velmi dobře. Gól Michala Kempného z 41. byl určitým malým povzbuzením. Spartu ovšem inkasovaná branka nerozhodila a dál v podstatě kontrolovala hru. K vidění toho příliš zajímavého nebylo, bez emocí se to ale ani tentokrát neobešlo a odehrálo se pár strkanic, po kterých se více vylučovalo.

A právě v oslabení vstřelila Kometa svůj druhý gól v utkání. Tomáš Svoboda se dokázal přes obránce uvolnit ke střele a švihem zamířil přesně k tyči. Domácí ucítili ještě šanci a vrhly síly do útoku a začalo se opět hrát z obou stran na sešlápnutý plyn. Krátce po inkasovaném gólu se museli Pražané bránit přesilové hře soupeře a Pöpperle měl plné ruce práce. Všechny situace ale ustál včetně střely z mezikruží Čermáka. Ve zbývajících minutách už si pak Sparta výhru ustrážila.

Fakta: Branky a nahrávky: 41. Kempný (T. Svoboda), 49. T. Svoboda – 6. Divíšek (Polášek, Simon), 8. Forman (Polášek, Sičák), 9. Hlinka (Ton, Buchtele), 13. Hlinka (Ton, Krejčík), 39. Přibyl (Buchtele). Rozhodčí: Martin Fraňo, Pavel Hodek – Jaromír Bláha, Evžen Kostka. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 0:5, 2:5.

HC Kometa Brno: Čiliak (13. Trvaj) – Žižka, Miller, Kempný, Kováčik, Dlapa, Kuboš, Dujsík – J. Svoboda, Čermák (C), Novotný – Káňa, Hruška, T. Svoboda – Pivko, Raška, Zohorna – Burian, Koreis, Vondráček – Mrázek. 
 
HC Sparta Praha: Pöpperle – Krejčík, Piskáček, Polášek, Sičák, Kubát, Phillip, Pilař – Klimek, Hlinka, Ton – Rolinek (C), Pech, Kumstát – Buchtele, Přibyl, Forman – I. Rachůnek, Divíšek, Simon.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Komentáře