Reklama
reklama

Kometa domácí výhodu v postup nepřetavila, rozhodne se až v Praze

První třetina rozhodla o tom, že v semifinálové sérii Komety se Spartou rozsoudí až sedmý zápas. Úvodní dějství se totiž Brnu vůbec nepovedlo a prohrálo jej 0:4. To byl pro Spartu velmi dobrý základ do dalšího průběhu utkání a hosté toho také dokázali využít. Kometě se sice povedlo v závěrečné třetině snížit skóre na 2:5 a vykřesat ještě malou jiskřičku naděje. Soupeř už si ale výhru nenechal vzít. Dramatická série tak bude ještě pokračovat.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:5 (0:4, 0:1, 2:0).

Všechno špatně, tak by se dala shrnout první třetina z pohledu Komety. Začátek nebyl nikterak zběsilý, Sparta však byla aktivnější a šla úvodnímu gólu více vstříc. V šesté minutě střílel z mezikruží Polášek, jehož střelu sice Čiliak chytil, ale celou akci dokonal Tomáš Divíšek a otevřel skóre. Takřka vzápětí pak přišla i druhá trefa Pražanů. Miroslav Forman z dorážky podruhé v krátkém čase překonal brněnského brankáře a dostal svůj tým do velké psychické výhody.

Kometa byla dvěma rychlými góly v krátkém sledu evidentně rozhozena a na ledě jasně vládla Sparta, když se k tomu přidaly ještě chyby Jihomoravanů v rozehrávce, další svízel byla na cestě. Za 76 vteřin od druhého gólu Sparty totiž následoval třetí úder. Po chybě obrany se k puku dostal Jaroslav Hlinka a s darovanou šancí naložil nejlépe, jak mohl. Trenér Kýhos reagoval oddechovým časem, ale ani ten domácím příliš nepomohl. Sparta stihla v první části ještě jednu branku, z přesilové hry se trefil šťastně Jaroslav Hlinka a vyhnal Čiliaka z branky. Kometa se sice snažila nepříznivý vývoj úvodního dějství zmírnit, ale nepomohla jí ani početní výhoda.

Sparta měla nahráno a ve druhé třetině se nějak výrazně nemusela hnát do útoku a v klidu si hlídala svůj náskok. Kometa samozřejmě byla ze začátku aktivnější s odhodláním něco ještě se zápasem udělat, v 26. minutě měl dobrou šanci Pivko, ale jeho dorážku dokázal Pöpperle zneškodnit. Postupem času aktivita domácích opadala a ke slovu se dostali hosté. Trvaj musel likvidovat několik nepříjemných možnosti soupeře.

Vypadalo to, že branku v prostředním dějství nakonec neuvidíme. Přesto tomu ale bylo jinak. Brněnská obrana nebyla důsledná a toho využil Buchtele, který přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Daniela Přibyla. I tomu, kdo věřil ještě v nějaké drama, pak muselo být jasné, že je v podstatě o výsledku utkání rozhodnuto.

Závěrečnou třetinu ale načala Brno velmi dobře. Gól Michala Kempného z 41. byl určitým malým povzbuzením. Spartu ovšem inkasovaná branka nerozhodila a dál v podstatě kontrolovala hru. K vidění toho příliš zajímavého nebylo, bez emocí se to ale ani tentokrát neobešlo a odehrálo se pár strkanic, po kterých se více vylučovalo.

A právě v oslabení vstřelila Kometa svůj druhý gól v utkání. Tomáš Svoboda se dokázal přes obránce uvolnit ke střele a švihem zamířil přesně k tyči. Domácí ucítili ještě šanci a vrhly síly do útoku a začalo se opět hrát z obou stran na sešlápnutý plyn. Krátce po inkasovaném gólu se museli Pražané bránit přesilové hře soupeře a Pöpperle měl plné ruce práce. Všechny situace ale ustál včetně střely z mezikruží Čermáka. Ve zbývajících minutách už si pak Sparta výhru ustrážila.

Fakta: Branky a nahrávky: 41. Kempný (T. Svoboda), 49. T. Svoboda – 6. Divíšek (Polášek, Simon), 8. Forman (Polášek, Sičák), 9. Hlinka (Ton, Buchtele), 13. Hlinka (Ton, Krejčík), 39. Přibyl (Buchtele). Rozhodčí: Martin Fraňo, Pavel Hodek – Jaromír Bláha, Evžen Kostka. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 0:5, 2:5.

HC Kometa Brno: Čiliak (13. Trvaj) – Žižka, Miller, Kempný, Kováčik, Dlapa, Kuboš, Dujsík – J. Svoboda, Čermák (C), Novotný – Káňa, Hruška, T. Svoboda – Pivko, Raška, Zohorna – Burian, Koreis, Vondráček – Mrázek. 
 
HC Sparta Praha: Pöpperle – Krejčík, Piskáček, Polášek, Sičák, Kubát, Phillip, Pilař – Klimek, Hlinka, Ton – Rolinek (C), Pech, Kumstát – Buchtele, Přibyl, Forman – I. Rachůnek, Divíšek, Simon.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře