Reklama
reklama

Kometa doma porazila Vítkovice a zlomila černou sérii

Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika zvládli důležitý duel v boji o play-off a připisují si po pěti zápasech tři body. O výsledku rozhodla modrobílá družina v prostředním dějství, kdy se brněnští střelci trefili za Dolejšova záda hned čtyřikrát. Vítkovice po dlouhé době odjíždějí z Brna s prázdnou.

Brňané předvedli nástup do utkání, jaký si fanoušci přáli. Hned ve třetí minutě dostali domácí výhodu přesilové hry, ve které ukázali, že dnes chtějí získat všechny body. Ve velké šanci se ocitl výborně hrající Káňa, sám na brankovišti, tísněn vítkovickými obránci, však nedokázal překonat Daniela Dolejše. To se povedlo až v deváté minutě Tomáši Vondráčkovi. Hráč s pětkou na dresu nastavil hokejku přesně do dráhy střely Petra Kuboše a puk si našel cestu podél pravé tyče vítkovické klece až za brankovou čáru.

Hosté dokázali odpovědět o pět minut později z podobné situace. Štencel poslal černou pryž směr Vejmelkova svatyně, kde stál připravený Stanislav Balán a usměrnil puk do míst, kam, bohužel pro domácí fanoušky, mladý brněnský gólman už nedosáhl. Aktivněji působili svěřenci Aloise Hadamczika, nicméně další branku se jim přidat nepovedlo a oba soupeři šli do kabin za nerozhodného stavu.

Prostřední část nabídla příznivcům brněnských barev hokej z říše snů. Vše načal již v jednadvacáté minutě brněnský kapitán Jan Hruška, který zpoza brány poslal kotouč do sítě o Dolejšova záda a brněnská DRFG Aréna podruhé vybuchla radostí. O pár minut později měl obrovskou šanci na své hokejce hostující Vandas, Vejmelka si ale s jeho tečí poradil, což nejspíše ještě více nabudilo brněnské střelce. Nejprve Martin Dočekal skrytou střelou zvyšoval na 3:1, aby o necelé dvě minuty později předvedl parádní individuální akci slovenský štírek Rastislav Špirko a poslal Kometu do třígólového vedení.

Brankové hody zakončil opět elitní snajpr Jihomoravanů Jan Hruška, který se dostal po střele podruhé ke kotouči, vykoupal Daniela Dolejše, poslal puk pod horní tyč a tím i vítkovického gólmana na střídačku. Do brankoviště Ostravanů se postavil od 34. minuty Pavel Kantor. Svěřenci trenérů Petra se Svozilem mohli upravit nepříznivý stav v nabídnuté, čtyři minuty dlouhé, početní převaze, nicméně domácí hýřili sebevědomím a nedovolili Vítkovicím dostat se ke gólovému zakončení.

Poslední třetina nabídla hokej nahoru dolů, avšak branek pomálu. Z jediné se nakonec radovali hosté. Snížení z hokejek ostravských hráčů přišlo až v závěru celého utkání, kdy aktivně hrající Marek Hovorkadopravil puk záhadným způsobem do brány a pečetil stav zápasu na konečných 5:2. Hokejisté Komety v domácím prostředí vítězí nad Vítkovicemi poprvé od 1. 11. 2013 a připisují si nesmírně cenné tři body na své konto.

Branky a nahrávky: 9. Vondráček (Kuboš, Špirko), 21. Hruška (Ton, Burian), 28. Dočekal (Vondráček, Koreis), 29. Špirko (Káňa, Kuboš), 33. Hruška (Ton, Kaberle) – 14. Balán (Štencel, Vandas), 56. Hovorka (Štencel). Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7564.Střely na branku: 26:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2.

Zdroj HC Kometa Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře