Reklama
reklama

Kometa doma porazila Karlovy Vary, vítězství zajistil Vojtěch Němec

B r n o – V pátek do Brna přijely Karlovy Vary. Dlouho vyrovnaný zápas rozhodl tři a půl minuty před koncem Vojtěch Němec, který dorážel vypadlý puk po Hanzlíkově střele. Výsledkem 2:1 si tak Kometa zajistila desátý bodový zisk v řadě.

Začátek zápasu byl plný nepřesností a oba celky poslaly tři své hráče pykat na trestnou lavici. První oslabení zvládla Kometa bez úhony, ani Marek Čiliak nemusel zasahovat proti mnoha střelám. To samé by se ale dalo říci o oslabení hostů. Taktéž Šmachovo dvouminutové vyloučení nebylo potrestáno brankou domácích. Až když odpykával svůj trest Václav Skuhravý, dostal se ke střele od modré Petr Kuboš a poslal puk až za záda Tomáše Závorky. V devatenácté minutě byl vyloučen Jan Hruška a půl minuty po něm Jan Hanzlík. Pět sekund před první sirénou přišla střela bývalého kapitána Komety Radima Bičánka z kruhu, který srovnal stav utkání na 1:1, za kterého také hráči odešli do kabin.

Prostřední část zápasu začala několika dobrými akcemi Komety. Nejprve to byl Jan Hanzlík, který naskočil z trestné lavice a vypálil nad svatyni hostů. Minutu po něm z mezikruží branku přestřelil i jmenovec Jan Káňa. Michal Kempný pálil z pravé strany, kde měl před sebou volný prostor, ale neuspěl. Krátkou dvojnásobnou přesilovku Kometa nevyužila. I Karlovy Vary si vytvořily několik šancí. V závěru třetiny mohl Roman Pšurný vypálit z vrcholu levého kruhu, ale poslední bek Komety vyrazil puk mimo. Za stejného stavu, tedy 1:1, skončila i druhá dvacetiminutovka.

Závěrečná třetina začala slibnou akcí Komety, která vznikla po střele Tomáše Vondráčka. Závorkovi vypadl puk do brankoviště, kde se jej pokoušel do klece dorazit Jakub Koreis, ale bezúspěšně. Hostující Radomír Heizer si před padesátou minutou vytvořil šanci, kterou zakončoval bekhendovou střelou. Marek Čiliak chytil i tento puk. Krátce na to se v obranném pásmu Varů strhly dvě šarvátky. V jedné z nich se ocitl Tomáš Vondráček a Vladimír Sičák. Oba vyfasovali 2+2 minuty za hrubost. Ta druhá byla o něco ostřejší. Domácí Jakub Koreis se pobil s Tomášem Harantem. Druhému jmenovanému byl málem přes hlavu přetažen i jeho dres. Tito dva borci dostali taktéž 2+2 a navíc k tomu desetiminutový osobní trest. Tři minuty poté odešel za nebezpečnou hru vysokou holí na trestnou lavici Petr Ton, který zde seděl čtyři minuty. Během tohoto trestu ale Kometa vstřelila rozhodující utkání. Hanzlíkovu nabídku před branku pohotově dorážel Vojtěch Němec. Ani při hře bez gólmana hostů nepadl žádný gól a Brno tak po desáté v řadě zaznamenalo bodový zisk v zápase.

 

Branky a nahrávky: 17. Kuboš (Honejsek, Káňa), 56. V. Němec (Hanzlík, Hruška) – 20. Bičánek (Hruška D., Sičák). Rozhodčí: Tomáš Horák, Vladimír Pešina – Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan. Vyloučení: 11:12.Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7200. Střely na branku: 39:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Hráči utkání:Petr Kuboš - Tomáš Závorka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Komentáře