Reklama
reklama

Kometa doma porazila Karlovy Vary, vítězství zajistil Vojtěch Němec

B r n o – V pátek do Brna přijely Karlovy Vary. Dlouho vyrovnaný zápas rozhodl tři a půl minuty před koncem Vojtěch Němec, který dorážel vypadlý puk po Hanzlíkově střele. Výsledkem 2:1 si tak Kometa zajistila desátý bodový zisk v řadě.

Začátek zápasu byl plný nepřesností a oba celky poslaly tři své hráče pykat na trestnou lavici. První oslabení zvládla Kometa bez úhony, ani Marek Čiliak nemusel zasahovat proti mnoha střelám. To samé by se ale dalo říci o oslabení hostů. Taktéž Šmachovo dvouminutové vyloučení nebylo potrestáno brankou domácích. Až když odpykával svůj trest Václav Skuhravý, dostal se ke střele od modré Petr Kuboš a poslal puk až za záda Tomáše Závorky. V devatenácté minutě byl vyloučen Jan Hruška a půl minuty po něm Jan Hanzlík. Pět sekund před první sirénou přišla střela bývalého kapitána Komety Radima Bičánka z kruhu, který srovnal stav utkání na 1:1, za kterého také hráči odešli do kabin.

Prostřední část zápasu začala několika dobrými akcemi Komety. Nejprve to byl Jan Hanzlík, který naskočil z trestné lavice a vypálil nad svatyni hostů. Minutu po něm z mezikruží branku přestřelil i jmenovec Jan Káňa. Michal Kempný pálil z pravé strany, kde měl před sebou volný prostor, ale neuspěl. Krátkou dvojnásobnou přesilovku Kometa nevyužila. I Karlovy Vary si vytvořily několik šancí. V závěru třetiny mohl Roman Pšurný vypálit z vrcholu levého kruhu, ale poslední bek Komety vyrazil puk mimo. Za stejného stavu, tedy 1:1, skončila i druhá dvacetiminutovka.

Závěrečná třetina začala slibnou akcí Komety, která vznikla po střele Tomáše Vondráčka. Závorkovi vypadl puk do brankoviště, kde se jej pokoušel do klece dorazit Jakub Koreis, ale bezúspěšně. Hostující Radomír Heizer si před padesátou minutou vytvořil šanci, kterou zakončoval bekhendovou střelou. Marek Čiliak chytil i tento puk. Krátce na to se v obranném pásmu Varů strhly dvě šarvátky. V jedné z nich se ocitl Tomáš Vondráček a Vladimír Sičák. Oba vyfasovali 2+2 minuty za hrubost. Ta druhá byla o něco ostřejší. Domácí Jakub Koreis se pobil s Tomášem Harantem. Druhému jmenovanému byl málem přes hlavu přetažen i jeho dres. Tito dva borci dostali taktéž 2+2 a navíc k tomu desetiminutový osobní trest. Tři minuty poté odešel za nebezpečnou hru vysokou holí na trestnou lavici Petr Ton, který zde seděl čtyři minuty. Během tohoto trestu ale Kometa vstřelila rozhodující utkání. Hanzlíkovu nabídku před branku pohotově dorážel Vojtěch Němec. Ani při hře bez gólmana hostů nepadl žádný gól a Brno tak po desáté v řadě zaznamenalo bodový zisk v zápase.

 

Branky a nahrávky: 17. Kuboš (Honejsek, Káňa), 56. V. Němec (Hanzlík, Hruška) – 20. Bičánek (Hruška D., Sičák). Rozhodčí: Tomáš Horák, Vladimír Pešina – Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan. Vyloučení: 11:12.Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7200. Střely na branku: 39:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Hráči utkání:Petr Kuboš - Tomáš Závorka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře