Reklama
reklama

Kometa doma podruhé v řadě neinkasovala, výhru přinesla závěrečná třetina

Již ke čtvrtému domácímu utkání se Kometa postavila v pátém kole Tipsport extraligy. Tentokrát zavítal do Brna Liberec a zvlášť jeho brankář Marek Schwarz domácí po dvě třetiny vydatně trápil. V té závěrečné ho ovšem nejprve odčaroval premiérovou extraligovou brankou Pavel Jenyš a posléze i Jakub Koreis. Třetí domácí vítězství pak pečetil v liberecké power-play Jan Káňa.

Kometa Brno - Liberec 3:0 (0:0, 0:0, 3:0). Branky a nahrávky: 46. Jenyš (Burian, Koreis), 55. Koreis (Burian, Dočekal), 60. Káňa (Koreis, Čermák). Rozhodčí: Martin Homola, – Milan Minář, Milan Jindra – Přemysl Skopal. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6432. Kometa: Trvaj – Hanzlík, Kováčik, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dujsík – Jenyš, Čermák, Káňa – T. Svoboda, Hruška, J. Svoboda – Dočekal, Koreis, Burian – Vondráček, Němec, Holec. Liberec: Schwarz – Ulrych, Hunkes, Čakajík, Voráček, Výtisk, Kolmann, Říha – Pospíšil, Nedvěd, Valský – Bartek, Filippi, Bulíř – Jass, Vampola, Víšek – Zacha, Urban, Špaček.

Úvod utkání se nesl ve vyrovnaném duchu. Oba týmy si vypracovaly nějaké střelecké pozice, ale hovořit o nich jako o vážných se nedalo. V 7. minutě byl blízko gólu Nedvěd, ale nepodařilo se mu ve skrumáži před bránou zakončit. Za Brněnské to naopak dobře zkoušel Jenyš, ale Schwarze u tyče nepřekvapil. Velmi výrazně se jeden z týmů dostal pod tlak ve 13. minutě a byl to Liberec. První útočná formace Komety Jenyš, Čermák, Káňa Tygrům pořádně zatopila, ale i přes náznaky šancí se do zakončení nedostala. Někdy řešila situaci příliš na krásu.

V 16. minutě vyslal jednu ze svých tvrdých střel na bránu Kováčik, který zaměstnával Schwarze opravdu značně. Tato střela byla nejnebezpečnější, ale liberecký brankář předvedl efektivní rozštěp a pokus zneškodnil. Poté emoce na ledové ploše zjitřila některá vyloučení, trestalo se však na obou stranách.

Prostřední dějství nabídlo daleko více zajímavých momentů než v předchozí části. Do první velké šance se sice dostal až v 27. minutě Jakub Svoboda, pak už to šlo ale ráz naráz. V 30. minutě nabídl gólovku svému o mnoho zkušenějšímu spoluhráči Káňa. Čermák ale branku hodně přestřelil a posléze se mohl pouze chytnout za hlavu. Liberec odpověděl šancí Pospíšila, který se zhruba v polovině zápasu zjevil naprosto sám před Trvajem, blafákem ho ale nepřelstil. Skóre poté nezměnil ani velmi aktivní obránce Kováčik.

Útočné rejdy ale zdaleka neskončily. Další možnosti promarnili Jakub Svoboda i Káňa, který si také vylámal zuby na skvělém brankáři Schwarzovi. Toho můžeme bez nadsázky označit jako hrdinu prvních čtyřiceti minut. Domácí sice měli více ze hry, ale spokojeněji mohli jít do kabiny Tygři. To by však musel proměnit Bartek svoji šanci v přesilovce čtyři na tři.

Úvod závěrečné třetiny opět nabídl stejný scénář. Brněnští útočníci versus brankář Schwarz. Ten dovedl k smutku ve 42. minutě Němce a nadvakrát ho nedokázal překonat ani dvě minuty poté Burian. Kometě se ale nakonec podařilo libereckého gólmana odčarovat. Ve 45. minutě pálil Burian od modré čáry. Schwarz puk neudržel a volný puk v brankovišti dorážel do brány Pavel Jenyš. Pro brněnského mladíka to byl první extraligový gól v kariéře.

Domácím vlil gól novou krev do žil a bylo to na herní pohodě vidět. Když navíc přidal Jakub Koreis nečekanou střelou od mantinelu druhý brněnský gól, zdálo se být rozhodnuto. A opravdu tomu tak bylo. Liberci nepomohlo ani závěrečné power-play. Naopak do prázdné brány pečetil skóre Jan Káňa.

Ohlasy trenérů:

Martin Pešout: Do utkání jsme dobře vstoupili, měli jsme v první třetině mnoho šancí. Ve druhé třetině jsme se dostali trochu ze hry a náš tlak se otupil. O druhé přestávce jsme se ale uklidnili. Řekl bych, že jsme si za tu vůli dát gól, výhru zasloužili. 

Milan Černý: Myslím, že to byl zápas o prvním gólu. Bylo jasné, že kdo ho dá, bude mít blíže k vítězství. Nejblíže jsme měli ke vstřelení gólu asi při přesilovce čtyři na tři. Stav 1:0 už z velké míry určil zbývající vývoj utkání.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře