Reklama
reklama

Kometa dokázala utnout nelichotivou domácí sérii a přetlačila Hradec

Předkrm před play-off se ve čtvrteční podvečer odehrával v brněnské KAJOT ARENĚ. I když vyřazovací boje startují až za zhruba měsíc, diváci sledovali nervydrásající a vyrovnanou bitvu, kterou Brňané nakonec těsně zvládli. I když se Hradec dvě třetiny perfektně bránil, Kometa jeho odpor ve třetí části zlomila a díky trefám Hrušky a Němce vyhrála 2:1.

Kometa - Hradec 2:1 (0:1, 0:0, 2:0).

Kometa vstupovala do zápasu s Hradcem s vědomím, že v lednu získala před domácím publikem pouze dva body. Série proher tak velela k tomu, aby se konečně podařilo bodovat, přičemž proti Mountfieldu se Kometě v letošní sezóně poměrně daří. Také tomu napovídal i začátek, kdy Moravané začali velice dobře. Již z první akce mohl udeřit Tomáš Svoboda, ale jeho střelu Kantor vyrazil, stejně tak si poradil i s dorážkou Káni. Ačkoliv byla Kometa nastěhovaná velice často před hostující bránou, ve třetí minutě inkasovala.

Nejprve zahrozil Harant, který Trvaje ještě z mezikruží nepřekonal. Posléze si vzal puk na starost Jaroslav Kudrna, jehož svižná rána zápěstím zapadla přesně k levé tyči – 0:1. Od té doby se hosté výhradně soustředili na bránění a pokud se ocitli pod nějakým tlakem, ihned exportovali kotouč na zakázané uvolnění.

Hustota zalidnění byla v první třetině před Kantorovou brankou poměrně výrazná a takový Novotný by mohl v dlouhých zimních večerech vyprávět. Nezbylo mu nic jiného, než vypálil přes obránce. Kantor byl však připraven. V závěru třetiny mohlo udeřit na opačném konci hřiště. Trvaj však předvedl perfektní zákrok po bekhendovém zakončení Frühaufa.

Do druhé třetiny vtrhl jako uragán hostující celek. Hned z první akce zahrozil Šimánek, jehož tlak do brány Trvaj ustál. Brněnský gólman měl následně velké starosti s pumelicí Červeného, jenž střílel z mezikruží, tentokrát těsně vedle. Kometě nešla upřít snaha, ale prostoru v zakončení stále mnoho neměla. Možná až zbytečně kombinovala a málo střílela. Jan Hruška udělal výjimku a pálil z pravého kruhu těsně nad Kantorovu bránu.

Největší šanci druhé periody měl nakonec člen čtvrté hradecké formace Tomáš Knotek. Tomu se podařilo vystřelil z pravého kruhu a orazítkoval tyč Trvajovy brány. Mountfield tak byl v této pasáži daleko nebezpečnější a nutno říct, Kometu do nějakých velkých příležitostí nepouštěl. Vše zůstávalo pouze u náznaků a nepřesných pokusů. Druhá třetina tak branku nenabídla, navíc se Kometě nepodařilo vstřelit již pět třetin před domácím publikem gól.

V poslední dvacetiminutovce se to však všechno zlomilo k lepšímu, tedy z pohledu Brna. Přesně v čase 40:33 po dlouhých pěti třetinách udeřilo v KAJOT ARENĚ. Tolik času totiž Kometa nevstřelila branku. Až zavelel Čermák, který přesným pasem našel hokejku Jana Hrušky. Jeho teč zapadla za Kantorova záda - 1:1. Domácí stále bušili do soupeřových vrat, ale jejich odolnost tři minuty před koncem skončila.

Kometa dostala v čase 56:12 vůbec první klasickou přesilovku a dopadla více než dobře. Kuboš vypálil od modré, odražený puk dostal na hokejku Koreis. Ten zachoval klid a našel na pravé straně kruhů Vojtěcha Němce, který rozhodl tento zápas - 2:1. Moravané tak v roce 2014 poprvé vyhráli před svým publikem za tři body.

Branky a nahrávky: 41. J. Hruška (Čermák, V. Němec), 57. V. Němec (Koreis, Kuboš) – 3. Kudrna. Rozhodčí: Baluška, Müllner - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6805. Střely na branku: 37:21. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Nejlepší hráči zápasu: Jan Hruška - Pavel Kantor.

Kometa: Trvaj – Kempný, Kováčik, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Sedlák – Káňa, V. Němec, T. Svoboda – J. Hruška, Čermák (C), T. Vondráček – Burian, Koreis, Novotný – Wasserbauer, Zohorna, Mrázek – Raška.

Mountfield HK: Kantor – Jank, Harant, Mikuš, Pláněk, Frühauf, Ptáček, Prokop – Šimánek (C), Mertl, Kudrna – Květoň, Marha, Dej – Škoda, Tvrdí, Pospíšil – Červený, Knotek, Marek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Komentáře