Reklama
reklama

Kometa byla Spartě rovnocenným soupeřem, k bodům to ale nevedlo

Dohrávku 22. kola za sebou mají hokejisté brněnské Komety, kteří se představili na horkém ledě v pražských Holešovicích. Z vyrovnaného utkání s letos obzvláště silnou Spartou však Brňané odchází bez bodu, byť v některých pasážích hry byli lepším celkem. Hokejisté Komety však doplatili na svoji špatnou koncovku a druhou letošní výhru nad pražským sokem nepřidali.

Sparta - Kometa 4:1 (1:1, 1:0, 2:0). Branky a nahrávky: 2. Buchtele (Kubát, Pech), 34. Ton, 46. Klimek (Rachůnek I., Kubát), 59. Rolinek (Ton, Pilař) – 7. Svoboda (Němec). Rozhodčí: Husička, Lacina – Jindra, Skopal. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6827. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Sparta: Pöpperle – Krejčík, Pilař, Kubát, Švrček, Philipp, Sičák, Gřegořek – Rolinek, Hlinka, Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – Rachůnek I., Přibyl, Klimek – Rachůnek T., Simon, Forman – Procházka M.

Kometa: Trvaj – Hanzlík, Dujsík, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dlapa – Káňa, Čermák, Jenyš – Hruška, Němec, Svoboda T. – Burian, Koreis, Dočekal – Wasserbauer, Holec, Zohorna.

Vstup do utkání se Spartě vydařil na výbornou. Jako první prověřil Trvaje Buchtele, v pokračujícím tlaku střílel od modré čáry Pilař a byl to opět Jan Buchtele, který byl před brankou hodně důrazný a dorazil puk do branky už po minutě a dvaceti vteřinách hry. Ještě lépe mohlo být o chvíli později, když se za pukem řítil Přibyl, ale Trvaj mu ho výtečně vypíchl. Neuspěl ani druhý útok domácích, Kumstát objíždějící branku sice našel Pilaře, ale puk se po jeho střele odrazil mimo dosah číhajícího Pecha.

Další možnost skórovat měli sparťané v přesilovce, ale místo toho po chybě sami inkasovali. Kubát si nechal na červené čáře sebrat puk Němcem, kterého fauloval, v signalizované výhodě se puk po tomto střetu dostal k Tomáši Svobodovi, který ujížděl sám a vykoupal Pöpperleho backhandovým blafákem. Od té chvíle se do toho hráči Komety obuli a byli lepším týmem. Pöpperle pokryl ránu Hrušky i Koreise, velké potíže mu ale nadělalo lehké nahození Hanzlíka, které trefilo tyč. Sparťané se dostali ke slovu až v závěru třetiny. Přečíslení dvou na jednoho v podání Simona a Tomáše Rachůnka ale skončilo jen na Trvajových chráničích a baseballový pokus Přibyla by neplatil, ani kdyby zapadl za Trvaje.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili aktivněji hosté, další povedenou akcí se prezentoval Tomáš Svoboda. Na ledě se zároveň přiostřilo, potyčka Krejčíka s Čermákem se ale obešla bez trestu. Ne tak faul Zohorny, při jehož vyloučení byl blízko gólu Švrček. Jeho dělovku od modré čáry ale Trvaj zvládl vyrazit a odolal i následné dorážce. O chvíli později si však brněnský gólman vybral naopak slabší chvilku. Chtěl ze vzduchu chytit ztečovaný kotouč, který se snášel do brankoviště, ale vypadl mu a dorážet mohl Simon, který ale trefil jen Trvaje.

Jinak se do příležitostí dostávala především Kometa, hned nadvakrát to zkoušel Koreis, podruhé už dokonce rozvlnil síťku, ale pouze zvenku. Nakonec se však paradoxně radovali pasivnější sparťané. Hanzlíkovi odebral puk na modré čáře Petr Ton, souběžně s druhým bekem si najel po pravé straně a prostřelil Trvaje milimetrově přesnou ránou mířící nad beton. Závěr prostředního dějství patřil opět Kometě, která dál dobývala Pöpperleho branku marně.

Po nezáživném úvodu třetí části přišel třetí zásah domácího týmu. Ivan Rachůnek byl v mezikruží tísněn bekem, nicméně dokázal puk posunout na Lukáše Klimka. Ten se nerozpakoval a napálil ho z první přes bránícího hráče pod břevno brněnské branky. Kometa měla sice hned nato početní výhodu, ale její hráči byli ještě zaskočení inkasovaným gólem a Pöpperleho za celé dvě minuty jedinkrát neohrozili. To sparťané byli naopak při chuti a rozstříleli se.

Krásnou souhru předvedla první útočná formace ve složení Ton – Hlinka – Rolinek. Odstartoval ji Ton, který ji zároveň po několika přesných přihrávkách u levé Trvajovy tyčky zakončoval jen do připraveného gólmana, který se stihl včas přesunout. V obrovské šanci neuspěl ani Forman, který bleskově objel branku a chtěl zakončit kolem tyčky, puk však odpaloval už v pádu, takže mířil jen rovnoběžně s brankovou čárou. Těsně po skončení přesilovky nakonec sparťané přidali ještě čtvrtý zásah. Kapitán Tomáš Rolinek dorazil za Trvaje Tonovu střelu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře