Reklama
reklama

Kempného trefa v prodloužení rozhodla o výhře nad Kladnem

Když v 28. minutě utkání proti Kladnu zvyšoval Novotný na 3:0 vypadalo to pro Kometu na pohodový zápas. Ovšem nakonec se tak nestalo, Rytíři se totiž dokázali dotáhnout a vynutit si prodloužení. V tom už ale bylo úspěšnější Brno, výhru trefil přesnou ranou mezi betony Michal Kempný.

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 4:3pr. (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0).

Kometa na svého soupeře v úvodu utkání pořádně vlétla a výsledkem byl už v první minutě vedoucí gól. Hanzlík nahazoval pna bránu a chytrou tečí se před brankářem Cikánkem prosadil Jan Hruška. Úvodní nápor Brna ale dále nepokračoval a hrálo se trochu v klidnějším tempu. Kladno příliš nehrozilo, i když mělo dvě přesilové hry. V té první stojí za zmínku pouze možnost Kuchlera, který se před Čiliakem dostal ve 4. minutě k dorážce, ale beton brněnského brankáře přehodit nedokázal. V druhé kladenské přesilovce pak pálil z mezikruží Hořava, ani on ale nebyl úspěšný.

I Jihomoravané si zahráli přesilovou hru, ovšem s daleko lepším výsledkem. Po pár vteřinách totiž napřáhl od modré Kováčik, Vojtěch Němec tečoval puk před bránou úspěšně a mohl se radovat z dvacáté branky v sezóně. V tu chvíli běžela 18. minuta a další změna skóre už se do přestávky neudála.

Brno mělo na začátku druhé třetiny navrch, i když zprvu šance nepřicházely. V 27. minutě ale musel Cikánek výrazně zasahovat, když jen lapačkou vyrazil střelu Žižky. Následná dorážka Tomáše Svobody pak také zaváněla gólem, ale puk minul bránu. O chvíli později už ale Kometa slavila potřetí. Štěpán Novotný se dostal před bránou k volnému puku a mířil přesně do horní části kladenské branky.

Zdálo se tedy, že domácí nemůže nic připravit o pohodu. Ovšem Kladno bleskově snížilo. V 29. minutě se šťastně trefil Michal Lukáč, když svoje nahození o brusli Kováčika dostal do brány. Ale ani to ještě nemuselo Kometu nějak znervózňovat, zvláště když před sebou měla dvojnásobnou přesilovku. Žádná ze střel se ovšem nechytla, naopak udeřilo na druhé straně. Jan Rudovský po návratu z trestné lavice dokázal prostřelit Marka Čiliaka. Utkání se tak řádně zdramatizovalo. Jihomoravané se mohli znovu uklidnit, ale ve velké šanci minul poloprázdnou bránu Němec a v závěru třetiny neuspěl ani Novotný ve spolupráci s Koreisem.

Třetí třetinu načaly šance Buriana a Rudovského, ale ani jeden z hráčů skórem nepohnul. Ve 47. minutě už se ale skóre měnilo. Miloslav Hořava v signalizované výhodě pálil z mezikruží přesně. Následující minuty byly trochu vyhrocené. Pěstní souboj předvedli brněnský Káňa s kladenským Lukáčem. Na šance se muselo chvíli čekat. V 55. minutě orazítkoval Tomáš Svoboda břevno a za Kladno kontroval Kuchler, narazil však na Čiliakův beton.

V prodloužení mělo ještě Kladno k dispozici přesilovku ze závěru předchozí části, ovšem nevyužilo ji. Nepříjemnosti pro Kometu ovšem bylo nucené střídání Marka Čiliaka, který s bolestivou grimasou odstoupil. Zbývající minuty tak dochytal Trvaj. Rozhodnout ještě před nájezdy mohl Žižka, který ujížděl sám na Cikánka, blafákem mezi betony ho však nepřekvapil. O vítězný gól se tak postaral až Michal Kempný, který propálil kladenského brankáře právě mezi betony.

Branky a nahrávky: 1. J. Hruška (J. Hanzlík, V. Němec), 18. V. Němec (Kováčik, Kempný), 28. Novotný (Burian, Kováčik), 65. Kempný – 29. Lukáč (Eberle), 33. Rudovský (Eberle, Lukáč), 47. Hořava (Bajaruns, Rudovský). Rozhodčí: Jan Hribik, Roman Polák – Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6917. Střely na branku: 41:24. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3. Nejlepší hráči utkání: Vojtěch Němec - Viktor Hübl.
 
HC Kometa Brno: Čiliak (od 61. Trvaj) – Dlapa, J. Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík – H. Zohorna, Čermák (C), J. Hruška – T. Svoboda, V. Němec, Káňa – Novotný, Koreis, Burian – Vondráček, Mrázek, Wasserbauer.
 
Rytíři Kladno: Cikánek – T. Kaberle (C), D. Růžička, Gutwald, L. Procházka, Hořava, Majeský – Rudovský, Zagrapan, Kuchler – Tenkrát, Havlíček, Hořava – Dalecký, Lukáč, Eberle – Strnad, Bajaruns, Bílek.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře