Reklama
reklama

Jiný scénář, stejný výsledek. Kometa i potřetí Zlínu podlehla

Kometa začala utkání skvěle, už v prvních vteřinách odčaroval brankáře Kašíka Libora Pivko. Z velkého tlaku v první třetině ovšem Brno nedokázalo další trefu zužitkovat, a to bylo nakonec klíčové. Zlín dokázal z ojedinělé šance ještě v první třetině srovnat. A od druhého dějství se série vrátila do starých kolejí. Zlín otočil vývoj utkání a v závěrečné třetině svůj náskok precizně ubránil a ještě pojistil gólem do prázdné brány.

HC Kometa Brno - PSG Zlín 1:4 (1:1, 0:2, 0:1).

Dva zápasy trápil Libor Kašík brněnské střelce. Celkově to tedy bylo plných 120 minut. V Brně však inkasoval už po patnácti vteřinách. Zlín chyboval v obraně, čehož využil Libor Pivko a povedeným blafákem poslal pod Kašíkem puk do brány. Kometu rychlý gól nabudil k velké aktivitě a hosté se museli bránit. Také na své poměry nezvykle často chybovali v rozehrávce. Toho mohl využít v šesté minutě k druhému gólu Tomáš Svoboda. Kašík ho ale vychytal.

Aktivita Komety nadále nepolevovala, dostala však těžkou ránu v 15. minutě. Zlín hrál zkrácenou přesilovou hru a sotva se vrátil Kempný na led, hosté udeřili. Filip Čech dokázal využít závaru před bránou a dorazil puk do prázdné brány. Od této chvíle byli Brněnští nalomeni a soupeř se dostal do hry. Čiliak musel krýt nebezpečné dorážky Melenovského a v samotném závěru třetiny pak také šanci Kubiše.

23. minuta a dělovka Petra Zámorského se nakonec ukázala vítězným gólem. Zlín upnul k precizní obraně a předváděl totožnou hru jako v předchozích dvou zápasech. Kometa navíc narážela na skvělého Kašíka. O tom se mohl přesvědčit v 27. minutě Pivko, který se sice dokázal protlačit před bránu, ale zlínského gólmana nepřekonal.

To Bedřich Köhler byl v 35. minutě daleko úspěšnější a dal na zlínské hokejky definitivně velkou jistotu. Na ty brněnské se naopak přenesl velké zoufání. O zlínskou defenzívu se tříštil jeden útok za druhým, a když už se naskytla nějaká šance, vše vyřešil Kašík.

Do závěrečné třetiny Kometa nastoupila s jasným cílem, co nejvíce Zlín zatlačit. Před Kašíkovou bránou také dokázala vytvořit obrovské závary, ale chyběl i kousek štěstí. Zuby si vylámal Hanzlík a ani na třikrát se nepovedlo překonat Kašíka z bezprostřední blízkosti Koreisovi. Zmar Brna tak postupně narůstal.

V posledních minutách už to byla zoufalá snaha Komety něco změnit. Zlín hrál jednoduše, pokud byla možnost vyhodit puk, stalo se a hosté se znovu sešikovali na vlastní modré čáře. Domácí museli neustále podnikat další a další nové útoky, což je stálo hodně sil. Nakonec nepomohla ani hra v šesti, výhru Zlína definitivně pojistil střelou do prázdné brány svým druhým gólem v utkání Filip Čech.

Fakta: Branky a nahrávky: 1. Pivko – 15. Čech (Zámorský, Holík), 23. Zámorský (Čech, Holík), 35. Köhler (Leška), 60. Čech (Čajánek). Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Robin Šír – Jiří Gebauer, Vít Lederer. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 34:22. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

HC Kometa Brno: Čiliak – Hanzlík, Žižka, Kováčik, Kempný, Kuboš, Dlapa, Dujsík – H. Zohorna, Čermák (C), Pivko – T. Svoboda, Němec, Káňa – J. Svoboda, Koreis, J. Hruška – Vondráček, Mrázek, Burian – Raška.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Zámorský, Urbanec, Kotvan, Marušák, Řezníček, Matějíček – Veselý, Čajánek (C), Honejsek – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Vizualizace Foto: MČ Brno-střed
Městská část Brno-střed rozhodla o výběru nejvhodnějšího návrhu architektonicko-urbanistické soutěže s názvem Park Rooseveltova v Brně. Porotu nejvíce zaujal návrh architekta Jiřího Vokřála a jeho...
20.03.2018 - 11:59
Bezbariérových míst v Brně pomalu ale jistě přibývá. Částečně zásluhou akčního plánu, který od Brňanů sbírá návrhy k bezbariérovým úpravám. Rovněž díky těmto podnětům letos bariéry zmizí z tramvajové...
20.03.2018 - 08:00
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Komentáře