Reklama
reklama

Jiný scénář, stejný výsledek. Kometa i potřetí Zlínu podlehla

Kometa začala utkání skvěle, už v prvních vteřinách odčaroval brankáře Kašíka Libora Pivko. Z velkého tlaku v první třetině ovšem Brno nedokázalo další trefu zužitkovat, a to bylo nakonec klíčové. Zlín dokázal z ojedinělé šance ještě v první třetině srovnat. A od druhého dějství se série vrátila do starých kolejí. Zlín otočil vývoj utkání a v závěrečné třetině svůj náskok precizně ubránil a ještě pojistil gólem do prázdné brány.

HC Kometa Brno - PSG Zlín 1:4 (1:1, 0:2, 0:1).

Dva zápasy trápil Libor Kašík brněnské střelce. Celkově to tedy bylo plných 120 minut. V Brně však inkasoval už po patnácti vteřinách. Zlín chyboval v obraně, čehož využil Libor Pivko a povedeným blafákem poslal pod Kašíkem puk do brány. Kometu rychlý gól nabudil k velké aktivitě a hosté se museli bránit. Také na své poměry nezvykle často chybovali v rozehrávce. Toho mohl využít v šesté minutě k druhému gólu Tomáš Svoboda. Kašík ho ale vychytal.

Aktivita Komety nadále nepolevovala, dostala však těžkou ránu v 15. minutě. Zlín hrál zkrácenou přesilovou hru a sotva se vrátil Kempný na led, hosté udeřili. Filip Čech dokázal využít závaru před bránou a dorazil puk do prázdné brány. Od této chvíle byli Brněnští nalomeni a soupeř se dostal do hry. Čiliak musel krýt nebezpečné dorážky Melenovského a v samotném závěru třetiny pak také šanci Kubiše.

23. minuta a dělovka Petra Zámorského se nakonec ukázala vítězným gólem. Zlín upnul k precizní obraně a předváděl totožnou hru jako v předchozích dvou zápasech. Kometa navíc narážela na skvělého Kašíka. O tom se mohl přesvědčit v 27. minutě Pivko, který se sice dokázal protlačit před bránu, ale zlínského gólmana nepřekonal.

To Bedřich Köhler byl v 35. minutě daleko úspěšnější a dal na zlínské hokejky definitivně velkou jistotu. Na ty brněnské se naopak přenesl velké zoufání. O zlínskou defenzívu se tříštil jeden útok za druhým, a když už se naskytla nějaká šance, vše vyřešil Kašík.

Do závěrečné třetiny Kometa nastoupila s jasným cílem, co nejvíce Zlín zatlačit. Před Kašíkovou bránou také dokázala vytvořit obrovské závary, ale chyběl i kousek štěstí. Zuby si vylámal Hanzlík a ani na třikrát se nepovedlo překonat Kašíka z bezprostřední blízkosti Koreisovi. Zmar Brna tak postupně narůstal.

V posledních minutách už to byla zoufalá snaha Komety něco změnit. Zlín hrál jednoduše, pokud byla možnost vyhodit puk, stalo se a hosté se znovu sešikovali na vlastní modré čáře. Domácí museli neustále podnikat další a další nové útoky, což je stálo hodně sil. Nakonec nepomohla ani hra v šesti, výhru Zlína definitivně pojistil střelou do prázdné brány svým druhým gólem v utkání Filip Čech.

Fakta: Branky a nahrávky: 1. Pivko – 15. Čech (Zámorský, Holík), 23. Zámorský (Čech, Holík), 35. Köhler (Leška), 60. Čech (Čajánek). Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Robin Šír – Jiří Gebauer, Vít Lederer. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 34:22. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

HC Kometa Brno: Čiliak – Hanzlík, Žižka, Kováčik, Kempný, Kuboš, Dlapa, Dujsík – H. Zohorna, Čermák (C), Pivko – T. Svoboda, Němec, Káňa – J. Svoboda, Koreis, J. Hruška – Vondráček, Mrázek, Burian – Raška.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Zámorský, Urbanec, Kotvan, Marušák, Řezníček, Matějíček – Veselý, Čajánek (C), Honejsek – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Komentáře