Reklama
reklama

I přes závěrečnou snahu se Kometa vyrovnání nedočkala, Litvínov jde v sérii do vedení

L i t v í n o v – Napínavá bitva až do konce. Kometa i přes špatný vstup do utkání dokázala soupeře potrápit a až do konce bojovat o vyrovnání. To se nakonec i přes power-play a následnou přesilovku nekonalo. Týmu kouče Kýhose nevyšla první třetiny, kterou prohrála 2:0, pak se ale Brno zvedlo a snížilo. Těsný výsledek však Verva dokázala udržet a jde v sérii do vedení 1:0.

Lepší start do semifinálových bojů si domácí Verva ani nedovedla představit. Uběhlo jednašedesát vteřin, když domácí Pavlík nahodil kotouč od modré čáry a šikovnou tečí otevřel skóre Michal Trávníček - 1:0. Nutno dodat, že to bylo v přesilovce. V nestandardním počtu se pokračovalo i nadále, Kometa šla opět do čtyř a jen díky Čiliakovi neinkasovala podruhé. Poté se karta obrátila a Kometa se dostávala do tempa. K dispozici měla hned tři přesilovky v řadě, ale největší tutovku nevyužila. Kováčik trefil od modré břevno Francouzovy brány.

Brno mělo další solidní šanci v podobě tvrdé rány Koreise, ale i v tomto případě byl Francouz připraven. Pět minut před koncem první periody přišla druhá změna skóre, žel na straně Litvínova. Petružálkovu střelu z pravého kruhu vyrazil Čiliak pouze před sebe a pohotový Robin Hanzl doklepl touš do sítě – 2:0. Navýšit skóre ještě mohli Jánský s Hanzlem, ale brněnský muž s maskou si věděl rady.

Do druhé části vstoupila Kometa aktivněji a klíčové bylo, že ubránila přesilovku soupeře, a poté dokázala udeřit. Čermák využil volného prostoru, potáhl kotouč a přihrál do ideální pozice Janu Káňovi, který krásnou střelou propálil Francouze – 2:1. Od té doby měli hosté územní převahu a jen málo chybělo, aby se Moravané dočkali kýženého vyrovnání. Domácí gólman až do konce třetiny odolal náporu a do kabin se odcházelo za příznivějšího stavu pro Vervu.

Třetí část začala pro Kometu smolně, Rostislav Martynek z rohu kluziště hodil poslepu kotouč před bránu a smolař Jan Hanzlík si srazil kus černé pryže do klece - 3:1. Ani tento stav modrobílé nezlomil, čtyři minuty před koncem základní hrací doby napřáhl Jozef Kováčik a překonal Francouze - 3:2. Přes závěrečný nápor a power-play se nakonec Kometě vyrovnat nepodařilo.

Branky a nahrávky: 2. Trávníček (Pavlík, Pavelka), 15. Hanzl (Petružálek, Ručinský), 44. Martynek – 26. Káňa (Čermák), 57. Kováčik (Ptáček, Zohorna). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 6:8.Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5811. Střely na branku: 35:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2. Hráči utkání: Pavel Francouz - Jan Káňa. Stav série: 1:0.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře