Reklama
reklama

I přes závěrečnou snahu se Kometa vyrovnání nedočkala, Litvínov jde v sérii do vedení

L i t v í n o v – Napínavá bitva až do konce. Kometa i přes špatný vstup do utkání dokázala soupeře potrápit a až do konce bojovat o vyrovnání. To se nakonec i přes power-play a následnou přesilovku nekonalo. Týmu kouče Kýhose nevyšla první třetiny, kterou prohrála 2:0, pak se ale Brno zvedlo a snížilo. Těsný výsledek však Verva dokázala udržet a jde v sérii do vedení 1:0.

Lepší start do semifinálových bojů si domácí Verva ani nedovedla představit. Uběhlo jednašedesát vteřin, když domácí Pavlík nahodil kotouč od modré čáry a šikovnou tečí otevřel skóre Michal Trávníček - 1:0. Nutno dodat, že to bylo v přesilovce. V nestandardním počtu se pokračovalo i nadále, Kometa šla opět do čtyř a jen díky Čiliakovi neinkasovala podruhé. Poté se karta obrátila a Kometa se dostávala do tempa. K dispozici měla hned tři přesilovky v řadě, ale největší tutovku nevyužila. Kováčik trefil od modré břevno Francouzovy brány.

Brno mělo další solidní šanci v podobě tvrdé rány Koreise, ale i v tomto případě byl Francouz připraven. Pět minut před koncem první periody přišla druhá změna skóre, žel na straně Litvínova. Petružálkovu střelu z pravého kruhu vyrazil Čiliak pouze před sebe a pohotový Robin Hanzl doklepl touš do sítě – 2:0. Navýšit skóre ještě mohli Jánský s Hanzlem, ale brněnský muž s maskou si věděl rady.

Do druhé části vstoupila Kometa aktivněji a klíčové bylo, že ubránila přesilovku soupeře, a poté dokázala udeřit. Čermák využil volného prostoru, potáhl kotouč a přihrál do ideální pozice Janu Káňovi, který krásnou střelou propálil Francouze – 2:1. Od té doby měli hosté územní převahu a jen málo chybělo, aby se Moravané dočkali kýženého vyrovnání. Domácí gólman až do konce třetiny odolal náporu a do kabin se odcházelo za příznivějšího stavu pro Vervu.

Třetí část začala pro Kometu smolně, Rostislav Martynek z rohu kluziště hodil poslepu kotouč před bránu a smolař Jan Hanzlík si srazil kus černé pryže do klece - 3:1. Ani tento stav modrobílé nezlomil, čtyři minuty před koncem základní hrací doby napřáhl Jozef Kováčik a překonal Francouze - 3:2. Přes závěrečný nápor a power-play se nakonec Kometě vyrovnat nepodařilo.

Branky a nahrávky: 2. Trávníček (Pavlík, Pavelka), 15. Hanzl (Petružálek, Ručinský), 44. Martynek – 26. Káňa (Čermák), 57. Kováčik (Ptáček, Zohorna). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 6:8.Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5811. Střely na branku: 35:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2. Hráči utkání: Pavel Francouz - Jan Káňa. Stav série: 1:0.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře