Reklama
reklama

I díky první nule sezóny Marka Čiliaka veze Kometa z Litvínova tři body

Podruhé hrála Kometa na ledě stávajícího mistra z Litvínova a podruhé si do Brna veze plný bodový zisk. Na sv. Štěpána se o výhře rozhodlo velice rychle, avšak v nestandardní situaci. Už v první minutě získali hráči Vervy početní výhodu, ale do úniku se v oslabení dostal kapitán Komety Leoš Čermák, jenž se prosadil přesnou střelou pod břevno. Ve zbytku utkání už Kometa skvěle uzavřela obranná vrátka, čemuž značně pomáhal zákroky brankář Marek Čiliak. I s přispěním svých tyček mohl po utkání 30. kola slavit první vychytanou nulu sezóny.

Začátek utkání a celý jeho další průběh ovlivnila hned první minuta. I když byl v 26 vteřině vyloučen Tomáš Kaberle, branková situace se dle očekávání nezrodila před Markem Čiliakem, ale před Jaroslavem Janusem. Jan Káňa se totiž u modré čáry zmocnil puku a po krátké kličce jej poslal do jízdy už nastartovanému Leoši Čermákovi. Na konci osamocené dálnice byl už jen Janus, jehož brněnský kapitán překonal ranou švihem do šibenice a zajistil sobě sedmou branku sezóny a Kometě tři body.

Nutnou mírou se na výhře však musel podílet i Marek Čiliak, jenž se svými spoluhráči čelil mimo jiné i přes minutu dlouhé početní výhodě pěti proti třem. V jeden moment, mimo tuto početní výhodu, mu pomohla i dobře postavená branková konstrukce.

Tyč zazvonila i v domácí bráně, když se Litvínov pokoušel o hru bez brankáře. Jan Káňa tísněn ve středním pásmu narychlo vypálil a trefil se do levé části brankové konstrukce. Po několika dalších vteřinách Kometa dohrála utkání v útočném pásmu a domů veze tolik kýžené tři body.

Branky a nahrávky: 2. Čermák (Káňa). Rozhodčí: Pavlovič, Šindler – Frodl, Špůr. Vyloučení: . Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5341. Střely na branku: 39:32. Průběh utkání: 0:1.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře