Reklama
reklama

I díky první nule sezóny Marka Čiliaka veze Kometa z Litvínova tři body

Podruhé hrála Kometa na ledě stávajícího mistra z Litvínova a podruhé si do Brna veze plný bodový zisk. Na sv. Štěpána se o výhře rozhodlo velice rychle, avšak v nestandardní situaci. Už v první minutě získali hráči Vervy početní výhodu, ale do úniku se v oslabení dostal kapitán Komety Leoš Čermák, jenž se prosadil přesnou střelou pod břevno. Ve zbytku utkání už Kometa skvěle uzavřela obranná vrátka, čemuž značně pomáhal zákroky brankář Marek Čiliak. I s přispěním svých tyček mohl po utkání 30. kola slavit první vychytanou nulu sezóny.

Začátek utkání a celý jeho další průběh ovlivnila hned první minuta. I když byl v 26 vteřině vyloučen Tomáš Kaberle, branková situace se dle očekávání nezrodila před Markem Čiliakem, ale před Jaroslavem Janusem. Jan Káňa se totiž u modré čáry zmocnil puku a po krátké kličce jej poslal do jízdy už nastartovanému Leoši Čermákovi. Na konci osamocené dálnice byl už jen Janus, jehož brněnský kapitán překonal ranou švihem do šibenice a zajistil sobě sedmou branku sezóny a Kometě tři body.

Nutnou mírou se na výhře však musel podílet i Marek Čiliak, jenž se svými spoluhráči čelil mimo jiné i přes minutu dlouhé početní výhodě pěti proti třem. V jeden moment, mimo tuto početní výhodu, mu pomohla i dobře postavená branková konstrukce.

Tyč zazvonila i v domácí bráně, když se Litvínov pokoušel o hru bez brankáře. Jan Káňa tísněn ve středním pásmu narychlo vypálil a trefil se do levé části brankové konstrukce. Po několika dalších vteřinách Kometa dohrála utkání v útočném pásmu a domů veze tolik kýžené tři body.

Branky a nahrávky: 2. Čermák (Káňa). Rozhodčí: Pavlovič, Šindler – Frodl, Špůr. Vyloučení: . Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5341. Střely na branku: 39:32. Průběh utkání: 0:1.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře