Reklama
reklama

I díky první nule sezóny Marka Čiliaka veze Kometa z Litvínova tři body

Podruhé hrála Kometa na ledě stávajícího mistra z Litvínova a podruhé si do Brna veze plný bodový zisk. Na sv. Štěpána se o výhře rozhodlo velice rychle, avšak v nestandardní situaci. Už v první minutě získali hráči Vervy početní výhodu, ale do úniku se v oslabení dostal kapitán Komety Leoš Čermák, jenž se prosadil přesnou střelou pod břevno. Ve zbytku utkání už Kometa skvěle uzavřela obranná vrátka, čemuž značně pomáhal zákroky brankář Marek Čiliak. I s přispěním svých tyček mohl po utkání 30. kola slavit první vychytanou nulu sezóny.

Začátek utkání a celý jeho další průběh ovlivnila hned první minuta. I když byl v 26 vteřině vyloučen Tomáš Kaberle, branková situace se dle očekávání nezrodila před Markem Čiliakem, ale před Jaroslavem Janusem. Jan Káňa se totiž u modré čáry zmocnil puku a po krátké kličce jej poslal do jízdy už nastartovanému Leoši Čermákovi. Na konci osamocené dálnice byl už jen Janus, jehož brněnský kapitán překonal ranou švihem do šibenice a zajistil sobě sedmou branku sezóny a Kometě tři body.

Nutnou mírou se na výhře však musel podílet i Marek Čiliak, jenž se svými spoluhráči čelil mimo jiné i přes minutu dlouhé početní výhodě pěti proti třem. V jeden moment, mimo tuto početní výhodu, mu pomohla i dobře postavená branková konstrukce.

Tyč zazvonila i v domácí bráně, když se Litvínov pokoušel o hru bez brankáře. Jan Káňa tísněn ve středním pásmu narychlo vypálil a trefil se do levé části brankové konstrukce. Po několika dalších vteřinách Kometa dohrála utkání v útočném pásmu a domů veze tolik kýžené tři body.

Branky a nahrávky: 2. Čermák (Káňa). Rozhodčí: Pavlovič, Šindler – Frodl, Špůr. Vyloučení: . Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5341. Střely na branku: 39:32. Průběh utkání: 0:1.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Komentáře