Reklama
reklama

Hráči Komety se v letním vedru vrhli na ledovou plochu. Zkouší novou výstroj

Ještě nezačal ani srpen, sněhové vločky jsou v nedohlednu, ale pokud byste zrovna míjeli hokejové haly Dětí a mládeže na ulici Střední, mohli jste potkat pár chlapů s batohy, kteří zrovna mířili na dobrovolný trénink na ledové ploše. „Je zábavné jít v létě na led. Přijdete v žabkách a najednou jste ve výstroji na ledě,“ usmívá se Jan Káňa. Právě 31. týden roku 2014 je ve znamení dobrovolných tréninků, kdy se hráči podle pocitu mohou přijít připravit na pondělní start tréninků na ledě.

Na halách se v úterý sešel pěkný hlouček hráčů. Jde vidět, že neberou nic na lehkou váhu. Možná i proto, že první krůčky sezóny na ledě nebývají zrovna dvakrát příjemné. Hlavně kvůli nové výstroji. „Zatím se s ní seznamuji. Hlavně s bruslemi. Těším se, až si všechno sedne a budu se cítit v pohodě. Věřím, že nebudou žádné odřeniny. Za tu dobu, co hraju hokej, vím, že to za týden odezní,“ vykládal útočník Jan Káňa. O poznání lépe se na ledě cítil další člen útočných řad David Ostřížek: „První trénink byl docela dobrý. Akorát jsem zlomil hokejku a padají mi kalhoty. Ale jinak dobré. Určitě to není čas, kdy by se člověk mohl ukázat,“ vykládal. Kalhoty napraví doplněním přesky a co umí, ukáže trenérům v následujících týdnech.

Jaké části výstroje mají hráči vlastně nové? „To je individuální. Já jsem si toho moc neobjednal. Jen rukavice, helmu a kalhoty. Zase tak moc si zvykat nemusím. Ještě uvidím, jak to půjde v bruslích, které budu mít od zítřka. Snad se nebudu trápit. Každopádně jsem rád, že jsme zpátky na ledě,“ vykládá třiadvacetiletý hráč. U Marka Čiliaka se samozřejmě jednalo i o nové betony, lapačku i vyrážečku.

Hokejisté mají za sebou dovolenou po suché fázi přípravy a většina z nich nad dobrovolným tréninkem neváhala. „Hned jak bylo jasně, že ledy budou, napsal jsem se, protože mi vždy alespoň týden trvá, než se dostanu z neohrabanosti,“ usmíval se David Osřížek, na nějž navazoval Jan Káňa: „Pauza už byla dlouhá. Doma už jsem všechno důležité udělal, tak jsem se těšil do Brna a na led. Stihl jsem si odpočinout, pozdravit celou rodinu i vidět všechny kamarády,“ říká loňský střelec vítězné branky ze třetího semifinále proti Spartě. Další branky budou moci oba hráči přidat už 6. srpna, kdy nastoupí Kometa ke svému prvnímu přátelskému utkání v Třebíči.

Zdroj: hc-kometa.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Komentáře