Reklama
reklama

Hráči Komety se v letním vedru vrhli na ledovou plochu. Zkouší novou výstroj

Ještě nezačal ani srpen, sněhové vločky jsou v nedohlednu, ale pokud byste zrovna míjeli hokejové haly Dětí a mládeže na ulici Střední, mohli jste potkat pár chlapů s batohy, kteří zrovna mířili na dobrovolný trénink na ledové ploše. „Je zábavné jít v létě na led. Přijdete v žabkách a najednou jste ve výstroji na ledě,“ usmívá se Jan Káňa. Právě 31. týden roku 2014 je ve znamení dobrovolných tréninků, kdy se hráči podle pocitu mohou přijít připravit na pondělní start tréninků na ledě.

Na halách se v úterý sešel pěkný hlouček hráčů. Jde vidět, že neberou nic na lehkou váhu. Možná i proto, že první krůčky sezóny na ledě nebývají zrovna dvakrát příjemné. Hlavně kvůli nové výstroji. „Zatím se s ní seznamuji. Hlavně s bruslemi. Těším se, až si všechno sedne a budu se cítit v pohodě. Věřím, že nebudou žádné odřeniny. Za tu dobu, co hraju hokej, vím, že to za týden odezní,“ vykládal útočník Jan Káňa. O poznání lépe se na ledě cítil další člen útočných řad David Ostřížek: „První trénink byl docela dobrý. Akorát jsem zlomil hokejku a padají mi kalhoty. Ale jinak dobré. Určitě to není čas, kdy by se člověk mohl ukázat,“ vykládal. Kalhoty napraví doplněním přesky a co umí, ukáže trenérům v následujících týdnech.

Jaké části výstroje mají hráči vlastně nové? „To je individuální. Já jsem si toho moc neobjednal. Jen rukavice, helmu a kalhoty. Zase tak moc si zvykat nemusím. Ještě uvidím, jak to půjde v bruslích, které budu mít od zítřka. Snad se nebudu trápit. Každopádně jsem rád, že jsme zpátky na ledě,“ vykládá třiadvacetiletý hráč. U Marka Čiliaka se samozřejmě jednalo i o nové betony, lapačku i vyrážečku.

Hokejisté mají za sebou dovolenou po suché fázi přípravy a většina z nich nad dobrovolným tréninkem neváhala. „Hned jak bylo jasně, že ledy budou, napsal jsem se, protože mi vždy alespoň týden trvá, než se dostanu z neohrabanosti,“ usmíval se David Osřížek, na nějž navazoval Jan Káňa: „Pauza už byla dlouhá. Doma už jsem všechno důležité udělal, tak jsem se těšil do Brna a na led. Stihl jsem si odpočinout, pozdravit celou rodinu i vidět všechny kamarády,“ říká loňský střelec vítězné branky ze třetího semifinále proti Spartě. Další branky budou moci oba hráči přidat už 6. srpna, kdy nastoupí Kometa ke svému prvnímu přátelskému utkání v Třebíči.

Zdroj: hc-kometa.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře